شنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / بالدی: سیل‌بندهای حوضه کرخه بازسازی می‌شوند

بالدی: سیل‌بندهای حوضه کرخه بازسازی می‌شوند

121657مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از آغاز بازسازی سیل‌بندهای حوضه کرخه در جهت پیشگیری از خسارات بارندگی‌ها خبر داد.

هاشم بالدی اظهار کرد: هر چند شدت بارندگی‌های دو روز گذشته نسبت به هفته پیش کمتر بود ولی از آنجا که پیش‌بینی می‌شد شدت باران بر روی اهواز بیشتر باشد، شب گذشته هماهنگی‌های لازم با ارگان‌های مختلف در جهت کنترل وضعیت انجام شد.

وی افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر وارد آمدن خسارت در پی بارندگی‌های روز گذشته به دست ما نرسیده است. با توجه به بارندگی‌های امسال، بازسازی سیل‌بندها در مقاطع شهری در سطح استان خوزستان از هفته گذشته آغاز شده است.

بالدی ادامه داد: در این طرح، سیل‌بندها برای جلوگیری از خرابی‌های ناشی از بارندگی‌های سال جاری بازسازی می‌شوند و بیشتر، حوضه کرخه اعم از شهرستان‌های شوش، اهواز، حمیدیه، دشت‌آزادگان و هویزه مورد توجه قرار دارد و فرمانداران شهرستان‌ها ملزم به اجرای آن شده‌اند.

وی با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود بارندگی امسال در خوزستان در حد نرمال باشد، گفت: در بارندگی‌های هفته گذشته خساراتی به مزارع کشاورزی شوش و همچنین شالیزارهای شمال استان وارد شد که میزان خسارات اکنون در حال برآورد است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان عنوان کرد: با توجه به بارندگی‌های سال جاری، به کشاورزان توصیه شده که در صورت امکان محصول خود را زودتر از موعد برداشت کنند و در صورتی که امکان برداشت وجود نداشته باشد، باید منتظر بمانیم تا با برآورد خسارت‌های احتمالی، جبران خسارات به کشاورزان پرداخت شود.

وی با تاکید بر لزوم بیمه محصولات کشاورزی از سوی کشاورزان افزود: کشاورزان توجه داشته باشند که قانون اجازه نمی‌دهد جبران خسارت به محصولات بیمه‌نشده پرداخت شود. بنابراین هر چه سریع‌تر نسبت به بیمه مزارع خود اقدام کنند.

بالدی در زمینه پدیده تنگی نفس پس از باران نیز گفت: هر چند دیشب نیز بیمارانی با علائم تنگی نفس به بیمارستان‌ها مراجعه کردند، ولی میزان مراجعات نسبت به هفته گذشته بسیار کاهش یافته است. شب گذشته تا ساعت ۲۱ در کل استان کمتر از ۱۰۰ نفر با علائم تنگی نفس به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

5_image (9)

انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری

انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*