شنبه , ۲۹ تیر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / با گرانفروشان جوجه یک روزه برخورد می‌شود

با گرانفروشان جوجه یک روزه برخورد می‌شود

با گرانفروشان جوجه یک روزه برخورد می‌شود
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با تاکید بر اینکه رعایت نکردن قیمت مصوب جوجه یک روزه تخلف است، هشدار داد با گرانفروشان برخورد می‌شود.

امیرحسین نظری
اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت مرغ مشمول کالاهای اولویت اول تنظیم بازار است، حداکثر قیمت معین شده برای عرضه هر قطعه جوجه یک روزه با بهترین کیفیت ۲ هزار و ۴۰۰ تومان است و واحدهای تولیدی و توزیعی، موظف به رعایت آن هستند.

وی افزود: حداکثر قیمت ۲ هزار و ۴۰۰ تومان برای هر قطعه جوجه یک روزه با بهترین کیفیت از سوی کارگروه تنظیم بازار کشور تعیین شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تصریح کرد: مرغداران و اتحادیه‌های مربوطه می‌توانند در صورت خرید جوجه یک روزه با قیمت بالاتر از نرخ مصوب یا اطلاع از عرضه آن، اسناد و مدارک خود را برای اعمال قانون در مورد متخلفان و استرداد مبالغ اضافه پرداختی، به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه کنند.

نظری ادامه داد: با توجه به تعیین و ابلاغ سقف قیمت ۲ هزار و ۴۰۰ تومانی بابت فروش هر قطعه جوجه یک روزه گوشتی درجه یک و با توجه به اینکه عدم رعایت نرخ در نظر گرفته شده، بر قیمت گوشت مرغ به شدت اثرگذار است، همه واحدهای تولیدی ملزم به رعایت این نرخ هستند.

وی ادامه داد: هرگونه تخطی از این امر، گرانفروشی است و با متخلفین بر اساس مفاد قوانین وضع شده در این زمینه برخورد خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان خاطرنشان کرد: نظارت بر بازار و روند فروش جوجه یک روزه در دستور کار بازرسان این سازمان است و درخواست می‌شود در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت قیمت مصوب در هنگام فروش، مراتب با سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان از طریق شماره تلفن ۱۲۴ در میان گذاشته شود تا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

امیری: با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها، کشور در مسیر توسعه قرار گرفت

امیری: با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها، کشور در مسیر توسعه قرار گرفت معاون پارلمانی رییس جمهور ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*