جمعه , ۱ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / با گرانفروشان جوجه یک روزه برخورد می‌شود

با گرانفروشان جوجه یک روزه برخورد می‌شود

با گرانفروشان جوجه یک روزه برخورد می‌شود
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با تاکید بر اینکه رعایت نکردن قیمت مصوب جوجه یک روزه تخلف است، هشدار داد با گرانفروشان برخورد می‌شود.

امیرحسین نظری
اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت مرغ مشمول کالاهای اولویت اول تنظیم بازار است، حداکثر قیمت معین شده برای عرضه هر قطعه جوجه یک روزه با بهترین کیفیت ۲ هزار و ۴۰۰ تومان است و واحدهای تولیدی و توزیعی، موظف به رعایت آن هستند.

وی افزود: حداکثر قیمت ۲ هزار و ۴۰۰ تومان برای هر قطعه جوجه یک روزه با بهترین کیفیت از سوی کارگروه تنظیم بازار کشور تعیین شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تصریح کرد: مرغداران و اتحادیه‌های مربوطه می‌توانند در صورت خرید جوجه یک روزه با قیمت بالاتر از نرخ مصوب یا اطلاع از عرضه آن، اسناد و مدارک خود را برای اعمال قانون در مورد متخلفان و استرداد مبالغ اضافه پرداختی، به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه کنند.

نظری ادامه داد: با توجه به تعیین و ابلاغ سقف قیمت ۲ هزار و ۴۰۰ تومانی بابت فروش هر قطعه جوجه یک روزه گوشتی درجه یک و با توجه به اینکه عدم رعایت نرخ در نظر گرفته شده، بر قیمت گوشت مرغ به شدت اثرگذار است، همه واحدهای تولیدی ملزم به رعایت این نرخ هستند.

وی ادامه داد: هرگونه تخطی از این امر، گرانفروشی است و با متخلفین بر اساس مفاد قوانین وضع شده در این زمینه برخورد خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان خاطرنشان کرد: نظارت بر بازار و روند فروش جوجه یک روزه در دستور کار بازرسان این سازمان است و درخواست می‌شود در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت قیمت مصوب در هنگام فروش، مراتب با سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان از طریق شماره تلفن ۱۲۴ در میان گذاشته شود تا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پیکر شهید امنیت «سروان رضا صیادی» فردا در شوش دانیال تشییع می‌شود

پیکر شهید امنیت «سروان رضا صیادی» فردا در شوش دانیال تشییع می‌شود مراسم تشییع پیکر ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*