پنج شنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / بودجه پیشنهادی ٩٨ شهرداری اهواز به شورا رفت‌‌

بودجه پیشنهادی ٩٨ شهرداری اهواز به شورا رفت‌‌

بودجه پیشنهادی ٩٨ شهرداری اهواز به شورا رفت‌‌
در جلسه روز دوشنبه شورای اسلامی شهر اهواز، شهردار اهواز بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری را به مبلغ ١۶ هزار میلیارد و ٢٢١ میلیون و ۶۵۴ هزار ریال به شورای شهر جهت بررسی و تصویب ارائه داد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، منصور کتانباف با اشاره به اولویت های بودجه سال ۹۸ اظهار کرد: رعایت اسناد بالادستی و انطباق با برنامه پنج ساله دوم توسعه و عمران شهر اهواز، اولویت بندی طرح ها و پروژه ها با تأکید بر طرح‌ها و پروژه های نیمه تمام، بهره مندی، بهسازی و ارتقاء ظرفیت های موجود، از جمله اولویت‌های این بودجه است.

این مقام مسئول در خصوص رویکرد محرومیت زدایی در بودجه سال ۹۸ اذعان کرد: سیاست کلی این بودجه اجرای عدالت توزیعی در تخصیص امکانات و تجهیزات در سطح شهر و تلاش در جهت تمرکز زدایی امکانات در نقاط خاص و افزایش ضریب نفوذ خدمات شهری مناطق شهری است که قبلا در قراردادهای خدمات شهری لحاظ نشده است.

کتانباف به دیگر اولویت‌های بودجه ۹۸ اشاره و بیان کرد: توجه ویژه به توسعه و تکمیل زیرساخت‌های شهری بالاخص حوزه فرهنگی، نگاه ویژه به اجرای پروژه های بزرگ شهری همچون تقاطع ها، شهربازی و … افزایش دسترسی آسان شهروندان به خدمات مانند بازارچه و پارکهای محله و سراهای محلات از دیگر اولویت های بودجه سال آینده شهرداری اهواز است.

شهردار اهواز مبلغ بودجه پیشنهادی را ۱۶ هزار میلیارد و ۲۲۱ میلیون و ۶۵۴ هزار ریال اعلام کرد و گفت: از این مبلغ ۳۴٪‏ شامل هزینه‌های جاری و ۶۶٪‏ هزینه‌های عمرانی در قالب ٢٢٨۵ پروژه پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: با توجه به توزیع پروژه ها بر اساس عمران و توسعه شهر سهم برنامه حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهری در برنامه‌های سال آینده پررنگ تر از بقیه برنامه هاست.

ضمن آنکه از لحاظ توزیع وظیفه عمرانی ۶۲٪‏ به پروژه‌های توسعه‌ای و ۳۸٪‏ به پروژه‌های نگهداشت شهر اختصاص خواهد داشت

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-08-12_20-26-20

محسن خیرالهی خبر داد:اعلام نتایج داوری دومین دوره جایزه دکتر رادمنش

نتایج داوری دومین دوره جایزه دکتر رادمنش جایزه محیط زیستی رادمنش، ساز و کاری است ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*