جمعه , ۹ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / حاجی‌زاده: با تمهیدات اندیشیده شده از تکرار حوادث سال‌های گذشته پیشگیری شد

حاجی‌زاده: با تمهیدات اندیشیده شده از تکرار حوادث سال‌های گذشته پیشگیری شد

حاجی‌زاده: با تمهیدات اندیشیده شده از تکرار حوادث سال‌های گذشته پیشگیری شد

حاجی‌زاده: با تمهیدات اندیشیده شده از تکرار حوادث سال‌های گذشته پیشگیری شد
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: مشکلات استان خوزستان در بخش های مختلف به ویژه ابر بحران گرد و خاک نتیجه عملکرد بد در اجرای پیوست های زیست محیطی پروژه های مختلف است.
کیامرث حاجی‌زاده در جلسه فوری تصمیم‌گیری و انجام اقدامات لازم جهت جابجایی روستای میراحمد غریبی‌های بخش دهدز شهرستان ایذه و روستای درآویزه شهرستان باوی اظهار داشت: استان با بارندگی اخیر رتبه دوم بارندگی کشور و در چهار دهه اخیر این سطح بارش کم سابقه بوده است.
وی با اشاره به این‌که حوادث سال‌های گذشته با تمهیدات اندیشیده شده از تکرار آنها در سال جاری پیشگیری شد، بیان کرد: مدیران باید فرهنگ مقابله با آمادگی در بحران‌ها یا به عبارتی فرهنگ بازسازی را به فرهنگ پیشگیری تبدیل کنند در واقع سه مرحله بحران را کنار بگذارند و به مولفه اول یعنی پیش بینی و پیشگیری بازگردند.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: در زمینه زیرساخت، ساخت و ساز در تمامی شهرها و روستاها باید پیوست های زیست محیطی را مد نظر قرار دهیم.
حاجی زاده ادامه داد: مشکلات استان خوزستان در بخش های مختلف به ویژه ابر بحران گرد و خاک نتیجه عملکرد بد در اجرای پیوست های زیست محیطی پروژه های مختلف است.
وی اظهار داشت: فرهنگ مدیریت پیشگیری را در ذهن و فکر خودمان نهادینه نکرده ایم. اتفاق بهمن ۹۵ و تهدید ایجاد شده برای مردم خوزستان سبب شد با پیام رهبرمعظم انقلاب و پای کار آمدن دولت، برای نخستین بار برای کنترل کانون های گرد و خاک با منشا فکری شود.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان خاطرنشان کرد: براساس گزارش منابع طبیعی و جهاد نصر بیش از ۵۰ هزار هکتار به وسیله نهال کاری، مالچ پاشی و مدیریت مرتع تحت کنترل درآمده و همچنان نیز ادامه دارد.
حاجی زاده بیان کرد: قطعا اگر کارگروه مقابله با سیلاب ها بر اثر هشدار در ۴۰ روز گذشته تشکیل نمی شد و به صورت مرتب جلسات استانی و شهرستانی برگزار نمی گردد و رهاسازی آب نیز با برنامه صورت نمی گرفت، وضعیتی به مراتب بدتر از سال ۹۵ را شاهد می بودیم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20200528-WA0035

حضور مسوولین استانی در بخش غیزانیه و بررسی روند اجرای پروژه انتقال آب به این بخش

حضور مسوولین استانی در بخش غیزانیه و بررسی روند اجرای پروژه انتقال آب به این ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*