یکشنبه , ۱۵ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / بهره برداری از دو خانه بازیافت در جنوب کشور در سرای محله کیانشهر وکوی رمضان

بهره برداری از دو خانه بازیافت در جنوب کشور در سرای محله کیانشهر وکوی رمضان

بهره برداری از دو خانه بازیافت در جنوب کشور در سرای محله کیانشهر وکوی رمضان
بهره برداری از دو خانه بازیافت در جنوب کشور در سرای محله کیانشهر وکوی رمضان

محمد رضا قنواتی اظهار کرد: رویکرد جدید شهرداری محله محوری است و براساس این هدف باید نسبت به انجام فعالیتهای فرهنگی وآموزش شهروندی در سطح محلات ونواحی شهری اقدام کرد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کلانشهر اهواز از بهره برداری دو خانه بازیافت در جنوب کشور در سرای محله کیانشهر وکوی رمضان خبر داد.

وی سرای محله را مکان مناسبی برای برقراری ارتباط فرهنگی میان مدیریت شهری وشهروندان اهوازی دانست وخاطر نشان کرد: با همراهی و مساعدت شهردار اهواز و معاون فرهنگی شهرداری تصمیم گرفته شدبرای نخستین بار در اهواز در هر سرای محله ،خانه بازیافت به عنوان یک یادمان فرهنگی مهم که موضوع بازیافت وتفکیک از مبداپسماند را با هدف دستیابی به زمین پاک دنبال می کند تاسیس شود.
قنواتی اظهار کرد: خانه بازیافت سرای محله کیانشهر وکوی رمضان واقع در دومنطقه ۲و۷ به شکلی هنرمندانه وخلاقانه، با استفاده از مواد بازیافت پذیر آماده شده است که آماده خدمت رسانی به شهروندان این محله ها خواهد بود.
همچنین در این محل آموزش های لازم در خصوص نحوه تفکیک پسماند خشک و ساخت کاردستی از این مواد دور ریختنی توسط کارشناسان به بازدیدکنندگان ارائه می شود.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد:دانش‌آموزان در بازدید از خانه بازیافت با روش‌های تفکیک و کالاهای بازیافتی آشنایی پیدا می کنند و همچنین روش بازیافت از مواد دورریختنی را به صورت عملی و از نزدیک تجربه کرده و فرا می گیرند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کلانشهر اهوازدر پایان تصریح کرد:همچنین خانه بازیافت سرای محله کوی نبوت وفرهنگیان واقع در منطقه ۳و۸شهرداری اهواز تا پایان سال ۹۷ مورد بهره برداری قرارمی گیرد.
لازم بذکر است خانه بازيافت با به نمايش گذاردن کارهاي دستي از مواد دور ريختني در راستاي نهادينه شدن فرهنگ تفکيک پسماند خشک از مبداء راه اندازی شده است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

انتخاب فولاد بین بد و بدتر/ جای خالی تدبیر و احتیاط

انتخاب فولاد بین بد و بدتر/ جای خالی تدبیر و احتیاط انتخاب فولاد بین بد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*