شنبه , ۲ شهریور ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی و شورای سلامت شهرستان رامشیربرگزارشد

جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی و شورای سلامت شهرستان رامشیربرگزارشد

جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی و شورای سلامت شهرستان رامشیربرگزارشد

جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی و شورای سلامت شهرستان رامشیربرگزارشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامشیر، جلسه کارگروه فرهنگی ،اجتماعی وشورای سلامت شهرستان روزدوشنبه مورخه ۲۴دی ماه به ریاست سید مجید حسینی نژاد سرپرست فرمانداری شهرستان رامشیربا حضوردکتر محمد صادق کریمی کیا مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین معرف امام جمعه شهرستان و سرهنگ شهبازی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ،سرگرد منصوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ،بخشداران ،سایر مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری رامشیر برگزار شد.

سید مجید حسینی نژاد در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی و شورای سلامت رامشیر با اشاره به ظرفیت های عظیم شهرستان رامشیر اظهار داشت‌: شهرستان رامشیر با داشتن ۱۴۰روستا به صورت پراکنده و دوبخش مرکزی و مشراگه با پراکنش جمعیت مساوی در شهر و روستا است و ظرفیت عمده شهرستان رامشیر در نفت و گاز، و ظرفیت دوم رامشیر، ظرفیت عظیم کشاورزی است.

سید مجید حسینی نژاد گفت: علیرغم مشکلاتی که در شهرستان رامشیر وجود دارد، ظرفیت قابل توجهی در حمل و نقل داریم و نزدیکی رامشیر به بندر صادراتی ماهشهر و مهم تر از همه مردمان شریف رامشیر هستند، که سرمایه انسانی این شهرستان هستند.

حسینی نژاد با اشاره به اینکه رامشیر کانون مهم قرآنی در استان، بیان کرد: شهرستان رامشیر به عنوان یکی از کانون های مهم قرآنی در سطح استان و کشور است، و قاریان مطرح در سطح استان و کشور تقدیم کرده است.
مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان در این جلسه حوزه های اجتماعی-فرهنگی را نسبت به حوزه های عمرانی متفاوت برشمرد و اظهار داشت: در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی به دلیل این که با موجودات ذیشعورx طرف هستیم، کاری بسیار پیچیده تر و مشکل تر از حوزه عمرانی پیش رو داریم.

وی افزود: سالها به دلیل بی توجهی دولت‌ها به مقوله اجتماعی و فرهنگی با مشکلات عدیده ای روبرو بودیم ولی در دو سال اخیر و به ویژه پس از ورود مواد مقام معظم رهبری به بحث مدیریت اجتماعی کشور، فضا به سمت کار و تلاش و برنامه‌ریزی صحیح در امور اجتماعی حرکت کرد.

دکترکریمی کیا در ادامه با برشمردن استعداد و توانایی شهرستان رامشیر در زمینه های ورزشی اجتماعی قرآنی و…، شهرستان رامشیر را در زمینه امور قرآنی سرآمد و نمونه برشمرد و ضمن قدردانی از زحمات و فعالیت‌های مسئولان امور قرآنی شهرستان رامشیر، از تخصیص اعتبارات و کمک های مادی جهت پیشبرد اهداف قرآنی شهرستان رامشیر خبر داد.

وی با انتقاد از شیوه انعکاس اخبار صرفاً منفی و ارائه چهره نامناسب از استان خوزستان در سطح ملی گفت: گاهی ما برای اهداف جناحی و یا برای تخریب رقیب دست به انتشار اخباری میزنیم که در نهایت به کل شهر و استان ضربه می زند و این مسئله ای است که متاسفانه گاهی گریبانگیر افراد و جریان‌های مختلف می شود و بهتر است برای رعایت انصاف و حفظ اعتدال، به انتشار اخبار مثبت نیز اهتمام لازم را داشت.

وی یکی از برنامه های پیش بینی شده برای این منظور را برگزاری هفته فرهنگی شهرستان دانست از تخصیص اعتبار مناسب جهت برگزاری این هفته در شهرستان خبر داد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی خوزستان در ادامه افزود: دولت به تنهایی نمی تواند همه مشکلات را حل بکند و مطمئناً نیاز به مشارکت های مردمی دارد و نمونه بارز این مشارکت ها سازمان های مردم نهاد هستند که می توانند بسیاری از مشکلات اجتماعی را با ارائه راهکارهای مناسب و کاربردی حل کنند.

وی ضمن تاکید بر نقش محوری سازمان های مردم نهاد از تخصیص اعتبار مناسب جهت پیشبرد برنامه‌های این سازمان ها خبر داد.

دکترکریمی کیا همچنین در زمینه آسیب های اجتماعی اظهار داشت: در برخورد با این مقوله نیاز به دانش مناسب و نیز مدیریت کارآمد برای کنترل این مسئله داریم که این مهم از راه نظارت و آموزش مداوم به دست می آید.

پیش از سخنان دکترکریمی کیا، مسئولین ادارات آموزش پرورش، شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی، آبفار، شهرداران رامشیر بخش مشراگه و ورزش و جوانان به گزارش عملکرد حوزه‌های کاری خود را ارائه کردند.

شایان ذکر است دکترکریمی کیا در بدو ورود به شهرستان رامشیر، به اتفاق سرپرست فرمانداری از بیمارستان رسول اکرم شهرستان و پروژه ساحل سازی رامشیر ومشراگه هم بازدید کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

دکتر شریعتی (59)

پیام تبریک استاندار خوزستان در پی قهرمانی تیم فوتبال بانوان اویسا خوزستان در لیگ یک کشور و صعود به لیگ برتر

پیام تبریک استاندار خوزستان در پی قهرمانی تیم فوتبال بانوان اویسا خوزستان در لیگ یک ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*