پنج شنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / مسجدجامعی انتقاد کرد: هدف مدیران شهری درآمدزایی است نه آموزش های شهروندی

مسجدجامعی انتقاد کرد: هدف مدیران شهری درآمدزایی است نه آموزش های شهروندی

download (2)احمد مسجدجامعی در جلسه شورای شهر از یک لایحه درباره سازمان فرهنگی هنری شهرداری و سرای محلات انتقاد کرد.
احمد مسجدجامعی گفت: اجزای لایحه تعرفه های خدمات فرهنگی، آموزشی و تفریحی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سرای محلات شهرداری تهران در سال ۹۴ از هم پشتیبانی نمی کنند.
او یکشنبه ۱۰ آبان در دویست و یکمین جلسه رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: مصداق های مختلفی برای لایحه تعرفه های خدماتی؛ فرهنگی؛ هنری؛ آموزشی و تفریحی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می توان ذکر کرد. به عنوان نمونه در بند ۴ این لایحه آمده است که حداقل ۲۰ درصد از ظرفیت و زمان این مراکز باید به حوزه مهمی چون آموزش و ترویج تکالیف و حقوق شهروندی آن هم به صورت رایگان اختصاص یابد. در حالی که این امر محقق نشده است.
عضو شورای شهر تهران گفت: همچنین در بند ۶ این لایحه دوباره تاکید شده است که سرای محلات موظفند از ورود به آموزش های غیر مرتبط پرهیز کنند و بخش عمده ای از وظایف ترویجی و آموزشی خود را به آموزش حقوق و تکالیف شهروندی و مباحث مشارکت های اجتماعی اختصاص دهند . این بند هم به حقوق شهروندی برمی گردد و بسیار ضروری است. اما در همین لایحه از ۷۵ سرفصل آموزشی، تنها ۳ سرفصل به موضوع حقوق و تکالیف شهروندی اختصاص دارد که نشان می دهد اجزا و بخش های مختلف این لایحه با هم همخوانی ندارد و از اهداف اساسی دور شده است.
مسجدجامعی به مصوبه سال ۸۹ شورای شهر تهران اشاره کرد که بر اساس آن شهرداری تهران موظف شده است حداکثر درمدت ۶ ماه استانداردهای ساماندهی خدمات فرهنگی، آموزشی، هنری و تفریحی فضاها و اماکن ذیربط را ارائه کنند که تاکنون چنین کاری به تاخیر افتاده است.
او گفت: به هر حال رویکرد این لایحه بیشتر رقابت با بخش خصوصی و درآمدزایی است نه آموزش تکالیف و حقوق شهروندی.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-08-12_20-26-20

محسن خیرالهی خبر داد:اعلام نتایج داوری دومین دوره جایزه دکتر رادمنش

نتایج داوری دومین دوره جایزه دکتر رادمنش جایزه محیط زیستی رادمنش، ساز و کاری است ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*