یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / علیرضا مرزبان:ادامه لیگ برتر با این شرایط خودکشی است/اینکه گفته می‌شود یک میلیارد تومان به باشگاه کمک می‌شود، با این پول‌ها در لیگ برتر زنده نمی‌مانیم/برخی مدیران فقط شعار می‌دهند/نباید انسانیت را قربانی مسائل سیاسی کنیم

علیرضا مرزبان:ادامه لیگ برتر با این شرایط خودکشی است/اینکه گفته می‌شود یک میلیارد تومان به باشگاه کمک می‌شود، با این پول‌ها در لیگ برتر زنده نمی‌مانیم/برخی مدیران فقط شعار می‌دهند/نباید انسانیت را قربانی مسائل سیاسی کنیم

علیرضا مرزبان:ادامه لیگ برتر با این شرایط خودکشی است/اینکه گفته می‌شود یک میلیارد تومان به باشگاه کمک می‌شود، با این پول‌ها در لیگ برتر زنده نمی‌مانیم/برخی مدیران فقط شعار می‌دهند/نباید انسانیت را قربانی مسائل سیاسی کنیم

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان از مشکلات مالی این باشگاه به شدت انتقاد کرد.

علیرضا مرزبان درباره شرایط تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان پس از حضور او روی نیمکت این تیم اظهار داشت: روزی که به تیم نفت اضافه شدم، باشگاه بحران‌های درونی و مدیریتی داشت و دچار تغییراتی شده بود. مربیانی که ابتدا تیم را در اختیار داشتند، یارگیری کردند و رفتند. مربیان بعدی هم بازیکنان مورد نظر خود را جذب و سپس تیم را ترک کردند. پس از چند هفته، ما به تیم اضافه شدیم و با شرایط بسیار سختی مواجه بودیم. ما نیاز به بازیکنان جدید داشتیم و نمی‌توانستیم یارگیری کنیم.
احساس کردیم می‌توانیم با پشتیبانی هواداران نفت، مشکلات را حل کنیم
وی با اشاره به ضعف بدنی بازیکنان تیم نفت گفت: باید بازیکنان را از لحاظ قدرت بدنی آماده می‌کردیم. با این حال احساس خوبی درون شهر مسجدسلیمان بود و احساس کردیم می‌توانیم با پشتیبانی هواداران، مشکلات را حل کنیم. آن‌ها به تیم کمک کردند و ما مشکلات تیم را پله پله حل کردیم. ما روی مسائل بدنسازی حساس بودیم و شرایط تاکتیکی تیم را تغییر دادیم.
هدف کوتاه مدت ما کسب ۱۲ امتیاز بود، اما ۱۵ امتیاز گرفتیم
«ارتباط نزدیکی بین کادر فنی، مدیریت، هواداران و بازیکنان ایجاد شد و این چهارضلعی خیلی خوب کار می‌کرد.»، سرمربی نفت مسجدسلیمان با بیان این جمله تصریح کرد: پس از آن قدم‌های خوبی برداشتیم، نتایج خوبی گرفتیم و خوشحالیم که به امتیاز ۱۵ رسیدیم. هدف کوتاه مدت ما کسب ۱۲ امتیاز بود که به ۱۵ امتیاز رسیدیم و از این بابت بسیار خوشحالیم. در نیم‌فصل دوم هم باید امتیازات دیگری کسب کنیم تا حضور یک سال دیگر در لیگ برتر را به مردم مسجدسلیمان هدیه دهیم.
شرایط مالی باشگاه اجازه نمی‌دهد بازیکن جدید بگیریم
مرزبان در پاسخ به این پرسش که آیا نفتی‌ها در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل، تیم خود را تقویت خواهند کرد یا خیر، خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم بازیکن جدید بگیریم، چون شرایط مالی باشگاه چنین اجازه‌ای به ما نمی‌دهد. ما ابتدا باید به بازیکنان فعلی تیم پول بدهیم. آن‌ها تا الان زحمت کشیدند و وظایف خود را به خوبی انجام داده‌اند، اما تاکنون تنها ۲۰ درصد قراردادشان را دریافت کرده‌اند. این بحث مطرح است که احتمالاً این هفته، مبلغ یک میلیارد تومان به باشگاه واریز می‌شود که این پول را باید برای بدهکاری‌های باشگاه خرج کنیم. باشگاه باید پول بازیکنانی را که از سال ۹۳ با تیم قرارداد داشته‌اند، پرداخت کند.
کمیته انضباطی برای پرداخت بدهی بدهکاران، دست روی گردن ما گذاشته است
وی با اشاره به جرایم کمیته انضباطی گفت: باید برای بدهی‌های رضا درویشی، حسین مالکی و حمید بوحمدان با این بازیکنان صحبت کنیم. کمیته انضباطی دست روی گردن ما گذاشته که باید پول بدهکاران را پرداخت کنیم. به هتل‌ها و شرکت‌های خدمات پروازی و تهیه لباس تیم هم بدهکاریم. وقتی ۲۰ درصد به بازیکنان و مجموعه تیم پول داده‌ایم، نمی‌توانیم از جذب بازیکن جدید صحبت کنیم. مگر اینکه دو میلیارد تومان به حساب باشگاه واریز شود و بتوانیم بازیکن جدید بگیریم. در لیگ برتر بازیکنانی بازی می‌کنند که ۲.۵ میلیارد تومان پول می‌گیرند و تیم‌هایی هستند که بودجه آن‌ها به اندازه سه نفر از این‌گونه بازیکنان است. نمی‌توانیم این‌گونه در لیگ برتر قدم برداریم.
ادامه لیگ برتر با این شرایط خودکشی است
سرمربی نفت مسجدسلیمان با بیان اینکه نیمکت تیمش ضعیف است، اما نمی‌توان بازیکنی جذب کرد، اظهار داشت: فرشاد جانفزا و محمود قائدرحمتی مصدوم هستند و حسین دوستدار را هم به همین دلیل و به صورت طولانی مدت در اختیار نداریم. نیمکت ما واقعاً ضعیف است، اما نمی‌توانیم بازیکنی جذب کنیم. روز یکشنبه جلسه‌ای با مدیران باشگاه داریم تا در این زمینه با آن‌ها صحبت کنیم. با این شرایط ادامه دادن در لیگ برتر، خودکشی است. باید ساختار‌های تیم تغییر کند، بتوانیم بازیکن بگیریم و تیم را تقویت کنیم. ما نمی‌توانیم اردو برگزار کنیم، چون هر اردو حداقل ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.
برخی بازیکنان قصد جدایی دارند، اوضاع ما بحرانی است
مرزبان با بیان اینکه همه باید مشکلات مالی باشگاه نفت را بدانند، تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود یک میلیارد تومان به باشگاه کمک می‌شود، با این پول‌ها در لیگ برتر زنده نمی‌مانیم. هواداران باید بدانند اگر بازیکن جدید جذب نمی‌کنیم، دردمان این است که پول نداریم. تیم ما اصلاً متوازن نیست. اگر حداقل ۶ بازیکن جدید بگیریم و به هر کدام ۱۰۰ میلیون تومان بدهیم، باید در مجموع ۶۰۰ میلیون تومان هزینه کنیم. بازیکنی که برای نیم‌فصل به تیم می‌آید، پیش‌پرداخت دریافت می‌کند. امتیازاتی که کسب کردیم به خاطر شهامت و وفاداری بازیکنان و نیز، بردادری و یکانگی بین مدیریت، کادر فنی و بازیکنان این امتیازات را کسب کردیم و ما را نجات داده است، اما این موارد هم نقطه پایانی دارد. برخی بازیکنان ما هم از تیم‌های دیگر پیشنهاد دارند و قصد جدایی دارند. اوضاع ما بحرانی است!
برای پرواز با بزرگان باید پر‌های بزرگ داشته باشید
وی با اشاره به شعار‌های برخی مدیران برای کمک به نفت گفت: مسئولان سیاسی ما باید بدانند با دادن شعار و تبلیغات سیاسی و اینکه بگویند ما یک میلیارد تومان به باشگاه نفت پرداخت می‌کنیم، کمکی به ما نمی‌کنند. تیغ سیاسیون برای ما بُرّنده نیست و تیغ خودمان بُرّنده‌تر است. نمی‌گذارم با پروپاگاندا و تبلیغات، تیم را مقابل مردم قرار دهند. ما ۲۰ درصد دریافت کردیم و این صحبت مطرح شده که ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان به حساب باشگاه واریز می‌شود. با این پول نمی‌شود تیم را مدیریت کرد. اگر می‌خواهید با پرنده‌های بزرگ پرواز کنید، باید پر‌های بزرگ داشته باشید. اگر در لیگ برتر بازی می‌کنید، باید لیگ برتری پول داشته باشید.
دروازه‌بان سوم یک تیم را دعوت می‌کنند، اما فرعباسی را نه. مگر کودکستان است؟!
سرمربی نفت مسجدسلیمان که در نشست خبری بعد از بازی مقابل ذوب‌آهن از عدم دعوت دروازه‌بان تیم او به تیم امید انتقاد شدیدی کرده بود، درخصوص دعوت این دروازه‌بان به تیم امید خاطرنشان کرد: چرا کار باید به اینجا برسد؟ مگر من حرفی غیرمنطقی زدم؟ چگونه دروازه‌بان سوم یک تیم که اصلاً بازی نمی‌کند و، چون در تیم جوانان ایران بازی کرده، به تیم امید دعوت می‌شود، اما فرعباسی را که عملکرد بسیار خوبی در لیگ برتر داشته، به تیم دعوت نمی‌کنند؟ مگر اینجا کودکستان است؟! او در هفت بازی عملکرد خوبی داشت و جزو لیست دعوت‌شده‌ها نبود.
برخی بازیکنان «عزیز دردانه» هستند و همیشه دعوت می‌شوند
مرزبان با بیان اینکه فرعباسی با اعتراض او به تیم امید دعوت شده است، اظهار داشت: گفتند او بیاید چند روز کنار تیم امید باشد. اینجا مشخص می‌شود چه دست‌هایی پشت پرده است. یکسری بازیکنان، «عزیز دردانه» هستند و باید دعوت شوند. احترام به من، بازیکنم و مردم مسجدسلیمان خیلی مهم است و فرعباسی باید با احترام به تیم امید دعوت شود. او در لیست تیم امید نبود، اما پس از اعتراض من گفتند به تمرین بیاید تا عملکردش را ببینیم. این یک توهین بزرگ است و نشان می‌دهد تونچی (مربی دروازه‌بانان تیم امید) لیاقت و شهامت لازم را ندارد. این آقا باید از تیم امید برود!
نباید انسانیت را قربانی مسائل مالی و سیاسی کنیم
وی در پاسخ به این پرسش که آیا به فرعباسی اجازه می‌دهد به تیم امید اضافه شود، گفت: با بهزاد آزاد (مدیر اجرایی تیم امید) و حمید استیلی (مدیر تیم امید) صحبت کردم و گفتم به خاطر وفاداری به پرچم ملت ایران، هر کاری می‌کنم. با این حال جلوی تبانی‌ها هم می‌ایستم. به همین خاطر اگر تیم امید دعوت‌نامه‌ای برای دعوت فرعباسی ارسال کند، او را به تیم امید می‌فرستیم. با این تضمین که قربانی دسیسه‌های آنجا نشود و او را پس از یک هفته خط نزنند. ممکن است دروازه‌بانان رده امید بهتر از فرعباسی باشند، اما نباید انسانیت را قربانی مسائل مالی و سیاسی کنیم. در کشورمان باید یاد بگیریم که انسانیت را بزرگ‌تر از اهداف مالی و سیاسی بنویسیم.
وظیفه ماست که هر کاری برای مردم مسجدسلیمان انجام دهیم
سرمربی نفت مسجدسلیمان در پایان با بیان اینکه برخی مدیران فقط شعار می‌دهند، تصریح کرد: لیاقت مردم مسجدسلیمان خیلی بیش از این حرف‌هاست. آن‌ها مردم خوبی هستند و وظیفه ماست که هر کاری برای آن‌ها انجام دهیم. مسجدسلیمان باید بیمارستان و فرودگاه خوب داشته باشد و خیابان‌های این شهر باید ترمیم شوند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

نجاتی

پروژه های عمرانی شهرداری صیدون خیلی خوب است

پروژه های عمرانی شهرداری صیدون خیلی خوب است عصر امروز شنبه۲۵خرداد ۹۸محمد نجاتی پور از ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*