سه شنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / مسئولان کشوری برای حل مشکل گروه ملی و نیشکر هفت تپه ورود کردند

مسئولان کشوری برای حل مشکل گروه ملی و نیشکر هفت تپه ورود کردند

مسئولان کشوری برای حل مشکل گروه ملی و نیشکر هفت تپه ورود کردند

مسئولان کشوری برای حل مشکل گروه ملی و نیشکر هفت تپه ورود کردند

استاندار خوزستان گفت: مسئولان کشوری در جریان مشکلات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد ایران قرار دارند و برای حل مشکل آن ها وارد عمل شده اند.

غلامرضا شریعتی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص آخرین وضعیت کارگران شرکت نیشکر هفت تپه شوش و شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران بیان کرد: موضوع کارگران این شرکت ها را به صورت ویژه پیگیری کرده ایم و مسئولان کشوری از جمله معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیران کشور، جهاد کشاورزی و اقتصاد، در جریان این مشکلات قرار گرفته اند همچنین دادستان تهران و مسئولان نهادهای ذیربط هم برای حل این مشکلات وارد عمل شده اند.

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم حقوق ۲ ماه از مطالبات عقب افتاده کارگران با انجام اقدامات لازم که بناست امروز صورت پذیرد ، تا پایان هفته پرداخت شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: در ابتدا قرار است اقدامات لازم برای فراهم شدن امکان تامین دستمزد ۲ ماه کارگران از سوی کارفرما و مالک صورت گیرد تا این پرداخت در آخر این هفته انجام شود؛ در عین حال مالک شرکت تعهدات لازم برای اجرای این وعده پرداخت را داده و امیدواریم که حقوق دو ماه از مطالبات کارگران شرکت طی روزهای آینده واریز شود.

استاندار خوزستان در خصوص سفر اخیر خود به تهران برای پیگیری مشکلات واحدهای کارگری استان تصریح کرد: در تهران جلسات متعددی برای بررسی این مشکلات با حضور مسئولان کشوری برگزار شد و در دو روز اخیر بالای ۹۰ درصد از جلسات ما معطوف به حل مشکلات کارگری بوده است.

شریعتی اظهار داشت: البته در ۲ ماه گذشته این مسائل در جلسات مختلف طرح شده و من هم به نوبه خود علاوه بر بیان تذکرات لازم پیش بینی هایی داشتم با این وجود امیدوارم اقدامات لازم برای اصلاح وضع موجود به ویژه در خصوص کارگران نیشکر هفت تپه انجام شود تا هر چه سریعتر کارگران بتوانند برسر کار خود باز گردند و روند تولید را از سر گیرند.

استاندار خوزستان با اشاره به اهمیت فعالیت این شرکت در تولید ملی و اشتغال ادامه داد: ظرفیت تولید این شرکت سالانه ۴۰ تا ۵۰ هزار تن شکر است که ادامه تولید و فعالیت درآن علاوه بر تاثیر مثبت در تولید و اقتصاد ملی ، زمینه و مبنای تامین حقوق ماه‌های آینده کارگران شرکت را هم فراهم می کند.

شریعتی در مورد مشکلات شرکت گروه ملی فولاد ایران نیز اظهار داشت: کارگران گروه ملی دو ماه مطالبات معوق و پیمانکاری های این شرکت چهار یا پنج ماه مطالبات معوق دارند البته در گذشته این معوقات بیش از این ها بوده است.

وی با بیان اینکه امروز نشستی با حضور مدیرعامل گروه ملی برای بررسی آخرین وضعیت این شرکت در استانداری برگزار می شود اعلام کرد: اخیرا موافقت و دستور وزیر صنعت برای تامین مواد اولیه مورد نیاز این شرکت ، خارج از بورس را گرفتیم تا این مواد اولیه در اختیار شرکت قرار گیرد وبا ادامه تولید، مشکلات شرکت کاهش یابد و از محل فروش محصولات، حقوق کارگران هم پرداخت شود.

استاندار خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات کارگران عزیز را درک می کنم و به آنها حق می‌دهم چرا که مطلع هستم با شرایط سختی مواجه هستند، ولی در عین حال آنها را دعوت به خویشتنداری می کنم تا ما طبق روال مورد نظر کار را پیش برده، به سرانجام برسانیم امیدوارم بتوانیم این مشکلات را با کمک یکدیگر حل کنیم تا هم مانع سوء استفاده دشمنان و معاندین از این وضعیت شویم، هم کارگران به حقوق خود برسند و هم تولید ملی با مشکل مواجه نشود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

محمدی

اختصاصی «ایران‌پترونت»/قرارداد توسعه «پرنج» و «پارسی» به نیمه اول امسال می‌رسد؟

اختصاصی «ایران‌پترونت»/قرارداد توسعه «پرنج» و «پارسی» به نیمه اول امسال می‌رسد؟ مدیرعامل شرکت ملی مناطق ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*