سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / وزیرنیرو:صنعت برق پیشران تعیین کننده در توسعه کشور است

وزیرنیرو:صنعت برق پیشران تعیین کننده در توسعه کشور است

وزیرنیرو:صنعت برق پیشران تعیین کننده در توسعه کشور است

وزیرنیرو:صنعت برق پیشران تعیین کننده در توسعه کشور است

وزیر نیرو با اشاره به تاب آوری بالای صنعت آب و برق کشور در شرایط سخت گفت: صنعت آب و برق کشور کاملا بومی شده و وابستگی آن به خارج از کشور به حداقل رسیده، لذا می تواند همچنان به عنوان پیشران توسعه کشور نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

به گزارش ایرنا رضا اردکانیان سه شنبه در آیین افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان اظهار داشت: تحریم های یک جانبه و ظالمانه آمریکا در صنعت آب و برق کشور بی اثر بوده است و این صنعت همچنان به عنوان پیشران توسعه اقتصاد کشور پیشتاز خواهد بود، در این راستا توسعه صادرات برق به کشورهای همسایه و ارز آوری حاصل از آن می تواند بخشی از منابع ارزی مورد نیاز کشور را تامین کند.

وی بیان کرد: صنعت برق کشور از بخش های مقتدر کشور است که نشانه آن مشارکت بالای بخش خصوصی در توسعه این صنعت است.

**۱۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار طرح های آب و برق خوزستان

وزیر نیرو با اشاره به سفر معاون اول رییس جمهوری و هیات همراه به خوزستان گفت: در مجموع ۱۳۰ هزار میلیارد ریال طرح های آب و برق در خوزستان به بهره برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آنها شروع شده است.

وی ادامه داد: از مجموع این اعتبارات ۱۰۳ هزار میلیارد ریال برای طرح های افتتاح شده هزینه شده و ۲۵ هزار میلیارد ریال نیز طرح هایی است که عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

اردکانیان به طرح های متعدد آب، برق، کشاورزی و صنعت در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح ها از ظرفیت های خدادادی استان به شیوه بهتری استفاده خواهد شد.

**عملیات اجرایی ۱۲ پست برق جی آی اس در خوزستان

وزیر نیرو بیان کرد: عملیات اجرایی و ساخت ۱۲ پست برق جی آی اس در شهرهای مختلف خوزستان امروز سه شنبه شروع شده است.

وی گفت: برای ساخت و نصب این پست های برق که نقش مهمی در پایداری شبکه ها ی برق در شرایط ریزگردها دارند هشت هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است.

اردکانیان افزود: تجهیزات این پست های برق وارد کشور شده و در ۲ سال آینده وارد مدار عملیات خواهند شد.

**یک هزار و ۸۰۰ مگاوات تولید برق حرارتی در خوزستان

وزیر نیرو اضافه کرد: هم اکنون ظرفیت برق حرارتی کشور به ۷۸ هزار مگاوات رسیده که از این میزان هفت هزار و ۲۰۰ مگاوات آن در خوزستان در حال بهره برداری است.

وی اظهار داشت: ساخت نیروگاههای حرارتی به ظرفیت یک هزار و ۸۰۰ مگاوات در خوزستان در حال اجراست که تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد.

**وضعیت مناسب بارش های پاییزی

اردکانیان وضعیت بارش های پاییزی امسال را مناسب ارزیابی کرد و گفت: به برکت نزولات آبی امسال باید بتوانیم شیوه های بهتری برای استفاده از منابع آب به کار بگیریم.

وزیر نیرو ادامه داد: با وجود اینکه بارش های پاییزی تاکنون مناسب بوده اما همچنان باید نهایت صرفه جویی را در بخش های مختلف داشته باشیم تا به سلامت از پدیده خشکسالی عبور کنیم.

وی از تعامل مدیران استان خوزستان با صنعت برق در سال گذشته آبی که شرایط بسیار سختی بود، تقدیر کرد.

برای ساخت و نصب تجهیزات واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات، ۱۴۰ میلیون یورو هزینه شده است.

با افتتاح این واحد، روزانه در مصرف یک میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی می شود و ظرفیت تولید برق از ۳۲۶ به ۴۹۶ مگاوات افزایش یافت.

۸۵ درصد تجهیزات به کار رفته در این نیروگاه از تولیدات داخلی بوده و از شرکت مپنا مجری ساخت این نیروگاه بوده است.

با بهره برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان، ضریب پایداری برق در خوزستان به خصوص در زمان پیک مصرف برق افزایش می یابد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

بازگشایی ادارات و بانک ها و اصناف و مشاغل کم خطر خوزستان تا پایان هفته جاری

بازگشایی ادارات و بانک ها و اصناف و مشاغل کم خطر خوزستان تا پایان هفته ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*