سه شنبه , ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری جشنواره اشتغال خوزستان از هفته سوم آبان

برگزاری جشنواره اشتغال خوزستان از هفته سوم آبان

برگزاری جشنواره اشتغال خوزستان از هفته سوم آبان
رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: جشنواره اشتغال خوزستان از هفته سوم آبان به مدت چهار هفته در استان برگزار می‌شود تا دانشجویان در این مدت با مهارت‌هایی که لازم است برای ورود به بازار کار داشته باشند، آشنا شوند.

بابک مختاری اظهار کرد: جشنواره اشتغال خوزستان کار مشترکی از دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه شهید چمران اهواز و پارک علم و فناوری خوزستان است که با محوریت مدرسه اشتغال شریف برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی دانشجویان با مهارت‌های ارتباطی و شغلی و آمادگی برای ورود به بازار کار است، افزود: جشنواره از هفته سوم آبان آغاز می‌شود و به مدت چهار هفته در روزهای سه‌شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته ادامه خواهد داشت.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: در این مدت ۲۰۰ نفر با مهارت‌های شغلی و ارتباطی لازم برای بازار کار آشنا می‌شوند. همچنین از برخی از کارآفرینان مطرح استان و افراد موفقی که توانسته‌اند برای خود کسب و کاری ایجاد کنند، دعوت می‌شود تا این افراد موجب تقویت انگیزه دانشجویان و ایجاد روحیه و امید در آن‌ها شوند.

مختاری با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام در جشنواره تا ۱۸ آبان‌ماه اعلام شده است، تصریح کرد: برای ثبت‌نام در جشنواره، دانشجویان باید به سایت https://careerfestival.ir/ مراجعه کنند. حداکثر ظرفیت پذیرش ما در جشنواره ۲۰۰ نفر است. اگر تعداد بیشتری از دانشجویان متقاضی ثبت‌نام در این جشنواره باشند، با توجه به اینکه این دانشجویان در شرف فارغ‌التحصیلی هستند یا خیر و یا دیگر شرایط، میان این افراد گزینش انجام می‌شود.

وی افزود: در این جشنواره کلاس‌های ۱۰۰ و ۵۰ نفره برگزار می‌شود و مهارت‌های لازم برای یک فارغ‌التحصیل دانشگاه و مهارت‌هایی که باید به عنوان کارمند بخش دولتی یا خصوصی و یا کارآفرین داشته باشد، به دانشجویان آموزش داده می‌شود. همچنین ضمن برگزاری کلاس‌های خودشناسی شغلی و مصاحبه‌های حضوری با افراد، با توجه به شخصیت دانشجویان، راهنمایی‌هایی نیز به آن‌ها داده می‌شود تا بدانند با توجه به شخصیت خود می‌توانند کارمند بخش خصوصی، دولتی یا کارآفرین باشند.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان تاکید کرد: نکته مهمی که به عنوان یکی از اهداف این جشنواره مطرح است، این است که با توجه به اینکه دانشگاه صنعتی شریف و مدرسه اشتغال آن، تجربه بسیار خوبی در کارآفرینی و کارجویی برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف داشته‌اند، در نظر داریم که با کمک دانشگاه‌های استان یک مدرسه اشتغال برای خوزستان ایجاد کنیم.

مختاری گفت: انتقال تجربیات مدرسه اشتغال شریف می‌تواند به ما بسیار کمک کند تا مدرسه اشتغال ما تجربیات شریف را نیز در دست داشته باشد و این مدرسه اشتغال بتواند ماموریتی که دانشگاه در حوزه ایجاد کار یا کارآفرینی برای دانشجویان بر عهده دارد را تا حدودی انجام دهد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20200810-WA0117

پیام تسلیت استاندار خوزستان در پی درگذشت فرماندار اندیکا

پیام تسلیت استاندار خوزستان در پی درگذشت فرماندار اندیکا غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در پیامی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*