دوشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد: استقرار ۳ دستگاه آزمایشگاه سیار بهداشت آب در مرزهای سه‌گانه در ایام اربعین

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد: استقرار ۳ دستگاه آزمایشگاه سیار بهداشت آب در مرزهای سه‌گانه در ایام اربعین

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد:
استقرار ۳ دستگاه آزمایشگاه سیار بهداشت آب در مرزهای سه‌گانه در ایام اربعین
جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران سه دستگاه آزمایشگاه سیار بهداشت آب مستقر شده است و حدود ۴۰۰ نفر از پرسنل شرکت آب و فاضلاب در حال ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی هستند.

جواد خادمی در حاشیه بازدید از مواکب و پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آن چیزی که وزارت نیرو طی سال های گذشته در مرزهای خروجی کشور ارائه داده است در دو بخش قابل بیان است. یکی بخش ارائه خدمات پایدار و مداوم است که خط انتقال آب به مرزهای خروجی کشور و تامین آب پایدار برای مرزهای شلمچه و چذابه و در بخش دیگر روشنایی کلیه پارکینگ‌ها، معابر و مواکب مستقر در مرزها را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: خدماتی که به صورت فصلی و خاص ایام اربعین انجام شده شامل استقرار حدود ۸۵ دستگاه تانکر آب به صورت سیار از شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در مرزهای سه‌گانه بوده است.

خادمی از استقرار سه دستگاه آزمایشگاه سیار بهداشت آب در مرزهای سه‌گانه خبر داد و بیان کرد: در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران سه دستگاه آزمایشگاه سیار بهداشت آب مستقر شده است و حدود ۴۰۰ نفر از همکارانمان به صورت مداوم در حال خدمات‌رسانی در این بخش به زائران هستند.

وی به تامین آب پایانه‌های مرزی و مواکب مستقر در مرز‌های استان خوزستان اشاره کرد و گفت: در مرز شلمچه برای مواکب و پایانه مرزی روزانه ۴ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب تامین می‌شود که این میزان در ایام پیک به ۷ هزار مترمکعب افزایش پیدا می‌کند. همچنین در مرز چذابه یک هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب تامین می‌شود که این میزان نیز در ایام پیک به یک هزار و ۸۰۰ مترمکعب افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در مرز مهران با اطلاعاتی که به ما داده شده آب پایدار وجود دارد اما به دلیل آنکه سیل جمعیت بیشتر به سمت مرز مهران در حرکت است، اکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب برای آن منطقه تامین می‌شود.

وی ادامه داد: علی‌رغم همه این امکاناتی که ارائه شده اکنون ۳۵ تانکر آب در مرز مهران مستقر شده است.

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از توزیع ۵ میلیون بطری آب میان زائران اربعین حسینی خبر داد و تصریح کرد: همکاران ما در شرکت آب منطقه‌ای کشور حدود ۵ میلیون بطری آب میان زائران اربعین حسینی در مرزهای سه‌گانه کشور تاکنون توزیع کرده‌اند.

وی افزود: در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران سه دستگاه بسته‌بندی آب جرعه‌ای مستقر شده که روزانه حدود ۵۰ هزار لیوان ۲۵۰ سی‌سی آب در هر مرز تولید و تحویل زائران اربعین حسینی می‌شود. همچنین در هر مرز ۵۰ چشمه حمام برای استفاده زائران توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نصب شده است.

وی خاطرنشان کرد: در خارج از مرزها و در خاک عراق با توجه به تقسیم کار قرارگاه اربعین وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در کربلای معلا، نجف اشرف، کاظمین و سامرا شرکت آب و فاضلاب استان تهران همین خدمات را به زائران اربعین حسینی ارائه می‌دهد و در کاظمین نیز استان خراسان جنوبی مسئولیت توزیع آب به زائران را ضمن ارائه خدمات آب‌رسانی و تامین روزانه ۵ میلیون بطری آب به زائران بر عهده دارد.

خادمی به پائین بودن دبی آب در مرز چذابه اشاره و اظهار کرد: به دلیل جمعیتی که اکنون به مرز شلمچه سرازیر شده بیشتر دبی ما از خط غدیر به سمت آبادان، خرمشهر و شلمچه است و به همین دلیل است که دبی آب در مرز چذابه بسیار پایین آمده.

وی افزود : دبی آبی که برای زائران تامین شده از شهر شوش است که به صورت مطلوب و با کیفیت ارائه می‌شود.همچنین خوشبختانه خط آبرسانی غدیر شست و شو شده و اکنون آماده بهره‌برداری است و در مدار قرار گرفته و هیچ مشکلی نیزجهت تامین آب زائرین وجود ندارد.

وی از راه‌اندازی شبکه آبرسانی چذابه خبرذداد و افزود: امسال همکاران ما در شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان با وجود جانمایی و آماده بودن طرح جامع، شبکه آبرسانی چذابه را با اعتباری بالغ بر حدود ۳ میلیارد تومان راه‌اندازی کردند.

خادمی ادامه داد: همچنین شرکت مهندسی آب و فاضلاب روستایی خوزستان با اعتباری بالغ بر حدود ۲ و نیم میلیارد تومان بحث آبرسانی به مواکب را انجام دادند.

وی به تقویت شبکه آب چذابه اشاره کرد و گفت: آب و فاضلاب خوزستان تاکنون حدود یک و نیم میلیارد تومان برای تقویت شبکه آب چذابه و شکستگی‌هایی که طی این مدت اتفاق افتاد هزینه کرده است.

وی تصریح کرد: مجموعه وزارت نیرو به ارائه خدمات پایدار و ماندگار برای مرزهای جمهوری اسلامی تاکید دارد و برنامه ریزی‌های ما در درازمدت برای خدمات پایدار در مرزهاست.

درباره ی admin

همچنین ببینید

6_دکتر شریعتی (59)

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حکمی خلیل الهایی را به عنوان مدیرکل امور روستایی و شوراها منصوب کرد

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حکمی خلیل الهایی را به عنوان مدیرکل امور روستایی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*