یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:پوشش ۱۱۷ هزار دانش آموز و فرهنگی خوزستانی در نهضت ملی حفظ قرآن کریم

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:پوشش ۱۱۷ هزار دانش آموز و فرهنگی خوزستانی در نهضت ملی حفظ قرآن کریم

🔶مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از پوشش ۱۱۰ هزار دانش آموز و ۷ هزار فرهنگی خوزستانی در نهضت ملی حفظ جز ۳۰ قرآن خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۱۸ مهرماه ۹۷ در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی بیان کرد: بر اساس شیوه نامه وزارتی این طرح شرکت کنندگان باید در بازه های زمانی تعیین شده سوره های قرآنی جز ۳۰ را به ترتیب حفظ کنند.

وی در ادامه گفت: بر اساس برنامه زمانبندی حفظ جز ۳۰ قرآن کریم، شرکت کنندگان باید در بازه زمانی ۲۱ مهرماه تا ۱۵ آبان ماه ۹۷ سوره مبارکه ناس تا سوره زلزال، ۱۶ آبان ماه تا ۳۰ بهمن ماه سوره طارق تا سوره مبارکه بینه و از اول اسفند تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۷ از ابتدای سوره نبا تا سوره مبارکه عروج را حفظ کنند.

تقی زاده با تاکید بر اینکه ترویج آموزه های قرآنی در بین دانش آموزان از اولویت های اصلی آموزش و پرورش خوزستان است، توضیح داد: دانش آموزان خوزستانی همواره در حوزه قرآن عترت شایستگی های خود را به اثبات رسانده اند. کسب رتبه دوم کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز نمونه ای از موفقیت های دانش آموزان قرآنی استان است‌.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان مهمترین هدف اجرای طرح نهضت ملی قرآن کریم را ایجاد انس با قرآن کریم در بین دانش آموزان و فرهنگیان دانست و خاطرنشان کرد: انس با کلام آسمانی، آموزش پیام های قرآنی و انتقال مفاهیم و آموزه های قرآنی به زندگی دانش آموزان و فرهنگیان مهمترین کارکردهای اجرای این طرح در آموزش و پرورش استان است.

وی در پایان با بیان اینکه در این طرح ۱۰ درصد جمعیت دانش آموزی و فرهنگیان خوزستان تحت پوشش قرار می گیرند، تصریح کرد: ۱۱۰ هزار نفر از دانش آموزان خوزستانی خوزستانی و ۷ هزار نفر از فرهنگیان خوزستانی جز ۳۰ قرآن کریم را در بازه زمانی ۸ ماهه حفظ خواهند کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

دکتر شریعتی (59)

پیام تبریک استاندار خوزستان در پی قهرمانی تیم فوتبال بانوان اویسا خوزستان در لیگ یک کشور و صعود به لیگ برتر

پیام تبریک استاندار خوزستان در پی قهرمانی تیم فوتبال بانوان اویسا خوزستان در لیگ یک ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*