جمعه , ۲۲ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / مهندس عالی پور: ۵ پروژه نمکزدایی در مناطق نفت خيز جنوب آماده افتتاح است

مهندس عالی پور: ۵ پروژه نمکزدایی در مناطق نفت خيز جنوب آماده افتتاح است

14722_276مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب گفت: ۵ پروژه جدید احداث واحدهای نمکزدایی در این شرکت آماده افتتاح و بهره برداری در سال جاری است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مهندس بیژن عالی پور روز چهارشنبه (٦ آبان) در مراسم افتتاح ۳ طرح افزایش تولید در این شرکت، افزود: این پروژه ها شامل احداث واحدهاي نمكزدايي گچساران۳ با ظرفيت ۱۱۰ هزار بشكه در روز، بي بي حكيمه ۱ با ظرفيت ۵۵هزار بشكه در روز ، هفتكل و نفت سفيد با ظرفيت ۴۵هزار بشكه در روز ، رگ سفید۱ با ۵۵ هزار بشکه در روز و اهواز متمرکز با ظرفیت ۲۲۰ هزار بشکه در روز است که در مراحل پاياني پيشرفت قرار دارند و با تامين منابع مالي به تدريج در سال جاري راه اندازي خواهند شد.
وی افزود: اين پروژه ها با پيشرفته ترين فناوري هاي روز طراحي و احداث شده و تمام استانداردهاي ايمني و زيست محيطي را دارند.
مهندس عالی پور ادامه داد: مجموعه اين فعاليت ها تنها بخشي از تلاش مستمر كارشناسان اين شركت براي حفظ توان ، آمادگي براي افزايش ظرفيت و نگهداشت توليد نفت خام ها است.
مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب، تعمير اساسي، بازسازي، به‌روز نگهداشتن و ايمن سازي تاسيسات، تدوين برنامه عملياتي افزايش توليد، تدوين برنامه انجام مانور و ركوردگيري توليد از تاسيسات و تكميل و راه اندازي پروژه های مرتبط را از ديگر فعاليت هاي انجام شده در زمینه افزایش تولید برشمرد.
مهندس عالی پور درباره پروژه های افتتاح شده گفت: فاز اول طرح توسعه ميدان منصوري با تلاش و همت شركت مهندسي و توسعه نفت به سرانجام رسيده و تاسيسات سطح الارضي آن شامل يك واحد مجهز بهره برداري و نمكزدايي به گنجايش توليد ۷۵ هزار بشكه در روز است و امكان افزايش توليد از اين ميدان تا سقف ۱۰۰ هزار بشكه در روز را فراهم مي سازد.
وی ادامه داد: واحد بهره برداري و نمكزدايي ۵۵ هزار بشكه اي هفت شهيدان و كارخانه ۳۰ هزار بشكه اي نمكزدايي لب سفيد هر دو در حوزه عملياتي شركت نفت و گاز مسجد سليمان ، بخشي از چالش هاي فراروي توليد كيفي نفت خام نمكي در حوزه عمليات شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب را مرتفع مي سازند.
مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب افزود: اين ۲ پروژه به منظور فرآورش نفت توليدي ميدان هاي مسجدسليمان، لالي، پرسياه، زيلايي و کارون و لب سفيد مجموعا به ظرفيت ۸۵ هزار بشکه در روز احداث شد.
مهندس عالی پور در پایان با تشكر از يكايك كاركناني كه در به ثمر نشستن اين برنامه ها تلاش کرده اند گفت: اميدواریم با افزايش توليد و صادرات نفت خام كشور در آينده اي نزديك، شاهد رونق و شكوه بيش از پيش صنعت كشور عزيزمان باشيم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG_20180127_134918_574

چهارلنگ رئیس شهرک صنعتی باغملک درگفتگوبااعتماد ازسرمایه گذاران انتظاردارم باحضورخودزمینه اشتغال جوانان رافراهم آورند

شهرک صنعتی باغملک درمسیرجاده اصلی باغملک به ایذه میباشدکه این شهرک ازلحاظ زیربناییکامل وازآب برق ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*