پنج شنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / هتاکی خورنا خوزستان به استاندار/خورنا بدنبال توسعه است یا سلطه؟

هتاکی خورنا خوزستان به استاندار/خورنا بدنبال توسعه است یا سلطه؟

هتاکی خورنا خوزستان به استاندار/خورنا بدنبال توسعه است یا سلطه؟

پایگاه خبری خورنا با انتشار یک توییت و عکس از استاندار و عملیات انتقال ایشان توسط نیروهای امنیتی به مکان امن برای پیشگیری از ترور وی، از لفظ سخیف فرار استفاده کرده است و با وقاحت این خبر را در تمامی پایگاه های خود در سطح استان منتشر کرده است.مطلبی که هرکس نداند،خیال می کند خورنا رسانه ی داعش یا الاحوازی هاست!

لفظ فرار برای افراد بزدل و ترسو بکار می رود. طبق منطق این رسانه،نماینده ی رهبری و سایر مسئولین ارشد استان هم که توسط محافظان به جای امنی منتقل شدند،بزدل و ترسو هستند.گویا این رسانه درکی از فلسفه ی حفظ جان مقامات ارشد در حملات تروریسی ندارد. و نمی داند کشته شدن یک مقام ارشد در حوادث تروریستی دست کمی از تسخیر خاک آن ملت ندارد و به معنی تحقیر تمام ساختار نظامی امنیتی و اقتدار یک ملت است.

اما دلیل حملات خورنا به استاندار چیست؟

بررسی سه ساله ی محتویات کانال تلگرامی و وبسایت رسانه ی خورنا نشان می دهد این رسانه در روزهای آغازین روی کار آمدن شریعتی بعنوان استاندار از وی حمایت های جانانه و احساسی خارج از اصول حرفه ای یک رسانه نموده است و در قامت یک حامی تمام عیار ظاهر شد. تیترهای احساسی ، مقالات پر شور و عناوین ثنا گونه( تصاویر همه ی این موارد موجود می باشد) تنها پاره ای از ادبیات خارج از عرف یک رسانه نسبت به یک شخص سیاسی بود.

اما کم کم و بطور رسمی در بهار ۹۷ حملات این رسانه به استاندار آغاز شد و این رسانه که طبق بررسی ها تا قبل از فروردین ۹۷ میانگین هر روز یک خبر مثبت از استاندار منتشر می نمود و به منتقدین استاندار حمله می کرد،ناگهان با تغییر رویه حملات خود را به سوی استاندار شروع کرد.

بررسی خبرهای این پایگاه خبری در سه سال گذشته نشان می دهد که یکی از دلایل مهم این تغییر رویه و عبور از استاندار ،مسایل سیاسی شهر ماهشهر بود.
درگیری های رسانه ی خورنا و مسایل شخصی چاروسائی(مدیر مسئول خورنا) با گلمرادی نماینده ی ماهشهر که بخش هایی از آن منتشر و رسانه ای شد. و همچنین تنش ها بر سر انتصاب سید حمزه موسوی بعنوان فرماندار ماهشهر از جمله عواملی بود که چارروسائی و رسانه اش را مقابل استاندار قرار داد. رسانه ای که استاندار را بخاطر مش اعتدالی و استفاده از برخی نخبگان اصولگرا در کنار اصلاحطلبان در پست های مدیریتی استان در آغاز با اصطلاحات شاذی همچون “جامع الاطراف” می خواند،در انتها بارها به انتصاب اصولگرایان تاخت و در هر حادثه ای همچون عملیات تروریستی اهواز،خواستار برکناری استاندار شد.

بررسی ها نشان می دهد این رسانه برخلاف شعار خود که “در راستای توسعه” می باشد دست کم در دوسال گذشته بدنبال سلطه بر ساختار سیاسی استان بوده است و جایگاه خود را از نمایندگی افکار عمومی به مالکیت افکار عمومی تنزل داده است.

این مش مغرضانه باعث شده است که برخی منتقدین به جامعه خبرنگاران حمله کنند و از لفظ لمپن و باجگیر برای این قشر زحمت کش استفاده نمایند.آتشی که خورنا درست کرده است و ترو خشک را باهم می سوزاند.

برخی از تیترهای حمایتی خورنا از استاندار قبل از فروردین ۹۷
_شریعتی هم اکنون بعنوان فردی جامع الاطراف مورد قبول سیاسیون اصلاح طلب،اصول گرا و مردم استان است.
_پیگیریهای مستمر استان خوزستان و کمک یک میلیاردی به استقلال خوزستان
_یکی از مخاطبان:سلام امروز استاندار خیلی خسته بود
_با تضعیف استاندار وضع مردم بهتر می شود!
_نکته ی قابل توجه در نظرسنجی این است با وجود کمتر از ۷ ماه از آغاز فعالیت استاندار و وجود بحران های ناخواسته ای همچون ریزگردها و قطع برق و آب،شریعتی همچنان محبوب و مقبول عامه است.
_اقدام مدبرانه و اصلاح گرایانه ی استاندار در انتصاب فرماندار کارون

درباره ی admin

همچنین ببینید

شریعتی

استاندار خوزستان: کانال های سیلاب‌بر با اهمیت‌تر از سیل بندها هستند

استاندار خوزستان: کانال های سیلاب‌بر با اهمیت‌تر از سیل بندها هستند استاندار خوزستان: کانال های ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*