جمعه , ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / جاده هندیجان – ماهشهر تا قبل از عید تکمیل شود

جاده هندیجان – ماهشهر تا قبل از عید تکمیل شود

فرماندار هندیجان با اشاره به حجم بالای تردد و حوادث جاده ای در محور هندیجان به ماهشهر گفت: تکمیل این محور تا قبل از عید نوروز ۹۷ یک ضرورت است.

کورش مودت اظهار کرد: مرحله اول طرح ۲ بانده کردن این محور به طول ۱۲ کیلومتر در سال ۸۷ ، مرحله دوم به طول ۱۰ کیلومتر در فروردین ۹۵ و مرحله سوم آن به طول ۱۸ کیلومتر در شهریور ۹۶در حوزه استحفاظی این شهرستان زیر ترافیک رفت.
وی گفت: ۲۴ کیلومتر دیگر(۴ کیلومتر حوزه هندیجان و ۲۰ کیلومتر حوزه ماهشهر) از این محور همچنان دوطرفه است که عمده تصادف های منجر به فوت در این قطعه رخ می دهند.
وی با اشاره به هزینه های روحی، روانی خانواده ها در حوادث رخ داده در این جاده گفت: حوادث جاده ای که در سال های اخیر در این محور رخ داده خانواده های زیادی را داغدار و جوانان زیادی را از بین برده است.
فرماندار هندیجان این جاده را بخشی از کریدور ساحلی کشور معرفی کرد و ادامه داد: ورودی و خروجی خوزستان از جنوب کشور و قرارگیری چهار بندر گناوه،دیلم،هندیجان و ماهشهر و زمینه های گردشگری،تفریحی و اقتصادی این مناطق موجب افزایش چند برابری تردد در این محور طی چهار سال اخیر شده و یک مسیر تک بانده گنجایش این حجم ترافیک را ندارد.
مودت افزود: در حال حاضر زیرسازی روکش اول آسفالت این قطعه ۲۴ کیلومتری انجام شده و تنها در دو بخش پل غرگانه و کانال کوثر دارای نواقصی است.
وی گفت:در صورت همکاری مسئولان استانی و کشوری می توان تا قبل از عید با توجه به افزایش یکباره و چشمگیر تردد و به منظور کاهش حوادث جاده ای در ایام نوروز آن را به زیر ترافیک برد.
وی با اشاره به اینکه مکاتبات زیادی از آبان ماه امسال برای زیر ترافیک رفتن این قطعه ۲۴ کیلومتری انجام شده است افزود: عدم پرداخت مطالبات پیمانکار و مشکلات مربوط به تامین قیر تا کنون مانع تحویل و بهره برداری از این قطعه شده است
وی با تاکید بر این که نباید با تاخیر در افتتاح این قطعه حوادث منجر به فوت را رقم زد افزود: بهره برداری از این قطعه مطالبه مردمی است و باید تا قبل از عید به هر نحو ممکن به زیر ترافیک برود و این موضوع به مسولان ذی ربط استانی اعلام شده است.
شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان قرار گرفته و یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی استان است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

میرسلیم: نمی توانم ساکت بمانم/مؤتلفه کوتاه نخواهد آمد/به‌موقع به قالیباف تذکر کتبی و شفاهی داده ام

میرسلیم: نمی توانم ساکت بمانم/مؤتلفه کوتاه نخواهد آمد/به‌موقع به قالیباف تذکر کتبی و شفاهی داده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*