شنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / امام جمعه ی موقت اهواز؛کسی که در بیت المال اختلاس می کند، شیعه امام علی(ع) نیست

امام جمعه ی موقت اهواز؛کسی که در بیت المال اختلاس می کند، شیعه امام علی(ع) نیست

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه کسی که در بیت المال دست دارد و اختلاس می کند، شیعه علی بن ابیطالب(ع) نیست، گفت: ولایت امیرالمومنین(ع) باید با رعایت تقوا در ادارات، کارخانه‌ها و بازار حاکم باشد.

، حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن حسن زاده در خطبه های نماز جمعه امروز (۹ شهریورماه) با توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: در آیات زیادی به رعایت تقوای الهی اشاره شده است و باید در عبادات، اقتصاد، رفتار و شئون زندگی به این امر توصیه عمل بپوشانیم.

وی با تبریک عید غدیر خم تصریح کرد: در روایت از این روز به عنوان عید الله اکبر یاد شده است. مساله عید غدیر خم نه تنها برای شیعیان بلکه برای همه مسلمانان قطعی است. اگر کسی در عید غدیر خم شک کند هیچ واقعه تاریخی را نمی تواند اثبات کند.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه اگر عید غدیر خم نبود دین ناقص می شد، تصریح کرد: امام(ره) می فرماید علی بن ابی طالب(ع) است که به غدیر خم افتخار داده است نه این که عید غدیر خم افتخار علی ابن ابیطالب(ع) باشد.

حسن زاده با اشاره به شرایط اقتصادی کشور عنوان کرد: باید در این شرایط اقتصادی سخت به یکدیگر کمک کنیم، به طور مثال اگر پزشکی با یک بیمار مواجه شد که توان پرداخت هزینه جراحی را ندارد باید طبق مسئولیتی که دارد عمل جراحی را انجام دهد و مبلغ زیادی مطالبه نکند و این به معنی پیروی از ولایت امام علی(ع) است.

وی تصریح کرد: کسی که در بیت المال دست دارد و اختلاس می کند، شیعه علی بن ابیطالب(ع) نیست. اگر می خواهیم شیعه ایشان و امامان باشیم باید اهل تقوا باشیم.

امام جمعه موقت اهواز گفت: ولایت امیرالمومنین(ع) باید با رعایت تقوا در ادارات، کارخانه‌ها و بازار حاکم باشد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص عید غدیر خم بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند عید غدیر خم پایان سفسطه جدایی دین از سیاست است.

حسن زاده در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ۱۲ شهریورماه سالروز شهادت رئیسعلی دلواری و فعالیتهای وی مبارزه با انگلیسی‌ها تصریح کرد: به مناسبت سالروز شهادت رئیسعلی دلواری این روز، روز مبارزه با استعمار انگلیس نام گذاری شده است.

امام جمعه موقت اهواز گفت: انگلیس توانایی استعمار را ندارد اما در تاریخ سیاه این کشور ظلم و جنایات زیادی مشاهده می‌کنیم و وقتی که این کشور به جنوب غرب کشور ما حمله کرد مردم استان بوشهر در جنوب کشور به قیام برخاستند.

وی با اشاره به روز تعاون در ۱۳ شهریور ماه تصریح کرد: در قانون اساسی اقتصاد شامل بخشهای دولتی، خصوصی و تعاونی است و بسیاری از جاهایی که کسی به تنهایی نمی تواند سرمایه گذاری کند به صورت تعاونی این کار را انجام می دهند البته متاسفانه بیشتر سرمایه گذاری ها در زمینه مسکن است در حالی که باید تعاونی های تولیدی فعال شوند.

حسن زاده با اشاره به روز مباهله بیان کرد: روز مباهله از فضائل رسول اکرم(ص) و اهل بیت است وگفته اند این روز، روز نزول آیه ولایت امام علی (ع) است.

وی با اشاره به روز خانواده و تکریم بازنشستگان، گفت: یکی از نقشه های دشمن این است که در کشور خانواده ها استواری و استحکام نداشته باشند. در حال حاضر آمار طلاق رسمی و توافقی بالا است و این موضوع برعکس آن چیزی است که ما می خواهیم. خانواده نمونه، خانواده امیرالمومنین(ع) است و ایثار، فداکاری و کمک به یکدیگر در این خانواده نمایان است.

امام جمعه موقت اهواز افزود: یک خانواده ایمانی باید از این دنیا لذت ببرد و اگر در یک خانواده حیا وجود نداشته باشد خانواده بی ایمان خواهد بود.

حسن زاده ادامه داد: هفته پدافند هوایی را تبریک می گویم و از زحمات کسانی که در این حوزه تلاش می‌کنند تقدیر و تشکر می کنیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهور و هیات دولت عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند معیار ارزیابی مسئولین شاخص های حکومت علوی است که باید ملاک قرار داده شوند و موفقیت یا ناموفق بودن دولت بر اساس این شاخص ها است.

امام جمعه موقت اهواز با تأکید بر اجرای عدالت عنوان کرد: همچنین ایشان فرمودند اگر تخلفی انجام شد باید فرقی بین یک شهروند عادی و وزیر نباشد.

حسن زاده ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند در طول یک سال کارهای خوبی در زمینه رشد اقتصادی، انرژی، افزایش صادرات غیرنفتی و کاهش واردات انجام شد که باید این اقدامات ادامه پیدا کنند و هنرمندانه به مردم گفته شود.

وی تصریح کرد: در زمینه آمار مشکل داریم و چندین سالی می شود که آماری که مسئولین و دولت های مختلف از جمله این دولت ارائه می دهند با واقعیت های زندگی مردم یکسان نیست.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: مقام معظم رهبری از جلسات سران سه قوه اظهار رضایت کردند و فرمودند به جای ایجاد تنش، این جلسات برگزار شوند و نقاط اشتراک افزایش داده شود.

وی گفت: ایشان فرمودند در داخل کشور خلاءهای اقتصادی وجود دارد و دشمن روی این خلاءها دست گذاشته است. باید این خلاءها را پر شوند.

حسن زاده گفت: همچنین ایشان فرمودند دشمن در حال جنگ است بنابراین در این شرایط رئیس‌جمهور یا مسئولان استانی نمی توانند به کار در ساعت اداری اکتفا کنند و باید شب و روز کار کنند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

توزیع بیش از ۳ هزار تن میوه نوروزی در خوزستان

توزیع بیش از ۳ هزار تن میوه نوروزی در خوزستان توزیع بیش از ۳ هزار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*