پنج شنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / کیفیت آب آشامیدنی شهرهای استان خوزستان منطبق با استانداردهای بهداشتی است

کیفیت آب آشامیدنی شهرهای استان خوزستان منطبق با استانداردهای بهداشتی است

شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان با اشاره به وضعیت کیفی آب آشامیدنی، گفت: کیفیت آب آشامیدنی شهرهای استان خوزستان منطبق با استانداردهای بهداشتی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به خبر منتشر شده در این خبرگزاری، با عنوان “آلایندگی درآب مصرفی جنوب کشور فراتر از استاندارد/ شبکه انتقال آب شرب خوزستان فرسوده است” توضیحاتی را در قالب جوابیه ارائه کرده است، که به شرح ذیل است:

آب آشامیدنی شهرهای استان خوزستان بر اساس استانداردهای بهداشتی و ملی تحت نظارت و پایش های ساعتی، روزانه و ماهانه، کلرسنجی، باکتریولوژی و فیزیکوشیمیایی کنترل کیفیت قرار دارد و کلیه آزمون ها توسط آزمایشگاههای معتمد محیط زیست و مرکز بهداشت استان انجام می شود. کارشناسان شرکت آبفا خوزستان علاوه بر نظارت کارشناسان مرکز بهداشت استان، بصورت روزانه و بعضا هفتگی اقدامات لازم را جهت پایش و کنترل بهداشتی آب انجام داده و در صورت بروز هرگونه آلودگی با مشکل فورا تمهیدات لازم را اتخاذ می کنند. شرکت آبفا خوزستان در راستای انجام خدمات آبرسانی در شبکه توزیع آب شهری استان (بجز شهرستان اهواز و روستاهای استان) دارای بیش از ۵ هزار کیلومتر شبکه توزیع می باشد که حدود ۴ هزار کیلومتر آن فرسوده بوده و نیازمند تامین اعتبار برای اصلاح شبکه توزیع آب است.

با پیگیری های استاندار محترم و توجه ویژه دولت تدبیر و امید و بر اساس مصوبه فروردین ماه ۹۶ هیات محترم دولت و پیش بینی اعتبارات مورد نیاز جهت احداث توسعه و اصلاح و بازسازی تاسیسات آب با تعریف و اولویت‌بندی پروژه های مورد نیاز در چارچوب اعتبارات تخصیص داده شده ماجرای ده ها طرح اصلاح شبکه آب شهرهای مختلف استان در دستور کار شرکت آبفا استان قرار دارد که با اجرای آن بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر از خطوط توزیع آب اصلاح خواهد شد.

همچنین به منظور حفاظت از منابع آبی، رعایت شاخصهای زیست محیطی و دفع بهداشتی فاضلاب. عملیات اجرایی چندین طرح خطوط جمع آوری و انتقال فاضلاب در دست اقدام است و علاوه بر این دو طرح بزرگ زیست محیحلی در قالب پروژه‌های فاینانس برای احداث تصفیه خانه های جدید فاضلاب در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام و بندر ماهشهر در حال اجرا بوده و قرارداد عملیات اجرایی پنج تصفیه خانه دیگر نیز در شهرهای شوش، اندیمشک، بهبهان، بستان و ایذه از محل فاینانس نیز اخیرا مبادله شده است.

با اجرای این ۱۰ تصفیه خانه ضریب نفوذ فاضلاب خانگی و شاخص های بهداشتی و حفاظت از منابع آبی و محیط زیست به میزان قابل توجهی در استان افزایش خواهد یافت.

درباره ی admin

همچنین ببینید

کسب و کارهای روستایی جان گرفت

کسب و کارهای روستایی جان گرفت در سال‌های گذشته بسیاری از جوانان روستایی به امید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*