شنبه , ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / رییس پارک علم و فناوری خوزستان خواستار شد: اجرای قانون تخصیص یک درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌ها به پژوهش

رییس پارک علم و فناوری خوزستان خواستار شد: اجرای قانون تخصیص یک درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌ها به پژوهش

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به فعالیت حدود ۵۰ شرکت در حوزه نفت و گاز، زیر نظر پارک علم و فناوری خوزستان، گفت: تخصیص یک درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌ها به مساله پژوهش در حوزه نفت، عدد بسیار بزرگی است که می‌تواند انقلابی در بومی‌سازی محصولات این صنعت ایجاد کند.
بابک مختاری، در کنسرسیوم نفت، گاز و پتروشیمی پارک علم و فناوری خوزستان که امروز (سه‌شنبه، ۲۳ مردادماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: حوزه نفت پس از صنایع دفاعی و نظامی یک حوزه پیشران در تکنولوژی است. اگر در گذشته شرکت‌های دانش‌بنیان ما ابتدا محصولی را تولید می‌کردند و سپس برای آن محصول به دنبال بازار بودند، اکنون دیگر نیازمحور حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت حدود ۵۰ شرکت در حوزه نفت و گاز، زیر نظر پارک علم و فناوری خوزستان، گفت: در هفته دولت کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری ما در حوزه حفاری با همکاری مرکز علمی کاربردی زیر نظر شرکت ملی‌حفاری افتتاح می‌شود.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان تصریح کرد: در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفته شده است که شرکت‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند تا سقف یک درصد از هزینه‌ای که صرف واردات محصول از خارج از کشور می‌کنند را برای کمک به تولید داخلی آن محصول در حوزه پژوهش صرف کنند. این یک درصد در حوزه نفت، عدد بسیار بزرگی است و می‌تواند انقلابی در بومی‌سازی محصولات ایجاد کند. از نظر قانونی تصمیم اینکه این یک درصد صرف کارهای دانش‌بنیان شود یا نه، بر عهده مدیران است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

میرسلیم: نمی توانم ساکت بمانم/مؤتلفه کوتاه نخواهد آمد/به‌موقع به قالیباف تذکر کتبی و شفاهی داده ام

میرسلیم: نمی توانم ساکت بمانم/مؤتلفه کوتاه نخواهد آمد/به‌موقع به قالیباف تذکر کتبی و شفاهی داده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*