چهارشنبه , ۲۲ آبان ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان مطرح کرد تأسیسات نفتی عامل کم‌آبی و تکه‌تکه شدن هورالعظیم / برای حل معضل ریزگردها، ماهیان هور را تلف کردند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان مطرح کرد تأسیسات نفتی عامل کم‌آبی و تکه‌تکه شدن هورالعظیم / برای حل معضل ریزگردها، ماهیان هور را تلف کردند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به جاده سازی شرکت نفت در هور العظیم و تکه تکه شدن هور، گفت: این عامل سبب ایجاد چاله‌های آب، آلودگی، کاهش حجم و تغییر رنگ آب شده است.

حسن آقا شیرمحمدی با اشاره به کاهش شدید صید در حوزه کرخه به دلیل پایین آمدن دبی رودخانه‌ها، اظهار کرد: هر ساله سازمان محیط زیست نظرات و پیشنهادات استان‌ها مبنی بر اینکه تا چه میزان می‌توانند ماهی صید کنند را برآورد کرده و بر اساس آن دستور العمل کشوری برای صید صادر می‌شود.

کاهش دو روز از زمان صید

وی افزود: برخی استان‌ها به لحاظ صید وضعیت بحرانی دارند؛ کاهش ذخایر آبی در کل کشور موجب کاهش ۲ روز از زمان صید و کم شدن ۴۰ قطعه از میزان صید شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان خوزستان بیان کرد: در خوزستان با توجه به وابستگی ساکنان حاشیه تالاب‌ها و رودخانه‌ها به صید ماهی، فعالیت صیادان را بالانس کردیم تا هم به معیشت آنها ضربه وارد نشود و ذخایر آبی نیز دچار بحران نشوند.

آقاشیر محمدی با بیان اینکه در تمام رودخانه‌های استان بحث آلایندگی وجود دارد، گفت: در اثر تولید بی رویه ماهی، برداشت بی‌رویه آب، رها سازی گونه‌های مختلف ماهی بدون توجه به نتایج زیست محیطی و نظرات کارشناسی آسیب جدی به محیط زیست وارد کرده است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

هشدار آنی مدیریت بحران خوزستان در خصوص ورود سامانه بارشی به خوزستان

هشدار آنی مدیریت بحران خوزستان در خصوص ورود سامانه بارشی به خوزستان اداره کل مدیریت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*