جمعه , ۹ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان مطرح کرد تأسیسات نفتی عامل کم‌آبی و تکه‌تکه شدن هورالعظیم / برای حل معضل ریزگردها، ماهیان هور را تلف کردند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان مطرح کرد تأسیسات نفتی عامل کم‌آبی و تکه‌تکه شدن هورالعظیم / برای حل معضل ریزگردها، ماهیان هور را تلف کردند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به جاده سازی شرکت نفت در هور العظیم و تکه تکه شدن هور، گفت: این عامل سبب ایجاد چاله‌های آب، آلودگی، کاهش حجم و تغییر رنگ آب شده است.

حسن آقا شیرمحمدی با اشاره به کاهش شدید صید در حوزه کرخه به دلیل پایین آمدن دبی رودخانه‌ها، اظهار کرد: هر ساله سازمان محیط زیست نظرات و پیشنهادات استان‌ها مبنی بر اینکه تا چه میزان می‌توانند ماهی صید کنند را برآورد کرده و بر اساس آن دستور العمل کشوری برای صید صادر می‌شود.

کاهش دو روز از زمان صید

وی افزود: برخی استان‌ها به لحاظ صید وضعیت بحرانی دارند؛ کاهش ذخایر آبی در کل کشور موجب کاهش ۲ روز از زمان صید و کم شدن ۴۰ قطعه از میزان صید شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان خوزستان بیان کرد: در خوزستان با توجه به وابستگی ساکنان حاشیه تالاب‌ها و رودخانه‌ها به صید ماهی، فعالیت صیادان را بالانس کردیم تا هم به معیشت آنها ضربه وارد نشود و ذخایر آبی نیز دچار بحران نشوند.

آقاشیر محمدی با بیان اینکه در تمام رودخانه‌های استان بحث آلایندگی وجود دارد، گفت: در اثر تولید بی رویه ماهی، برداشت بی‌رویه آب، رها سازی گونه‌های مختلف ماهی بدون توجه به نتایج زیست محیطی و نظرات کارشناسی آسیب جدی به محیط زیست وارد کرده است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20200528-WA0035

حضور مسوولین استانی در بخش غیزانیه و بررسی روند اجرای پروژه انتقال آب به این بخش

حضور مسوولین استانی در بخش غیزانیه و بررسی روند اجرای پروژه انتقال آب به این ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*