شنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / پیشرفت در شهر و روستا ها بهمت و تعامل شورا ها است . / در این چند سال تحولات خوبی در حوزه های بهداشت و درمان , برق , آسفالت روستا ها صورت گرفته است .

پیشرفت در شهر و روستا ها بهمت و تعامل شورا ها است . / در این چند سال تحولات خوبی در حوزه های بهداشت و درمان , برق , آسفالت روستا ها صورت گرفته است .

عباس پاپی زاده در همایش گرامیداشت شوراهای شهرستان دزفول ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از حضور شوراها، اظهار کرد: پیشرفت و رشد هر روستا به همت شورای آن روستا است.

➖وی گفت: در چند سال اخیر باهمت جمعی و تعامل خوب شوراها برخی پروژه‌ها خوب پیشرفت کرده و با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی و نبود اعتبارات کافی در کشور بسیاری از پروژه‌های تعریف‌شده انجام‌شده است.

➖نماینده مردم دزفول افزود: دزفول دارای ۶۰۰ روستا و آبادی است که حداقل ۳۵۰ روستای بالای ۵۰ خانوار دارد که می‌بایست آن‌ها آسفالت شوند و متولیان و شوراها می‌دانند درگذشته سالی دو یا سه روستا آسفالت معابرشان انجام می‌شد ولی امروز با پیگیری‌های صورت گرفته حداقل ۳۰ روستا در آن‌ها کار آسفالت صورت گرفته است.

➖پاپی زاده در ادامه گفت: این‌همه پیشرفت و کارهای صورت گرفته به همت جمعی مسئولین و شوراهای شهر و روستاها بوده است و باید همت بیشتری کنیم تا دزفول را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

➖پاپی زاده با اشاره به بحث آسفالت معابر در روستاها تصریح کرد: با تلاش زیاد توانستیم دزفول را طوری در استان معرفی کنیم که به هراندازه نیازی که دارد قیر تعریف کند و همان میزان را جذب نماید و دریافت نماید درصورتی‌که بسیاری از شهرها فقط به‌اندازه ظرفیت خاصی می‌توانند قیر موردنظر را جذب و دریافت کنند.

➖عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: متأسفانه درگذشته روستاهای محروم و عشایر از توزیع عادلانه بودجه محروم بودند که در مجلس باهمکاری نمایندگان اختصاص اعتبار برای روستاهای بدون دهیاری‌ها را نیز مصوب شد و در سال گذشته ۶ میلیارد بودجه برای آن‌ها تأمین اعتبار و تحویل آن‌ها شده است.

➖پاپی زاده با اشاره به مشکلات سال‌های گذشته گفت: روستاییان و دهیاری‌ها وضعیت بودجه خود را در سال‌های گذشته با وضعیت کنونی مقایسه کنند و درزمانی که دولت در مشکلات اقتصادی بسر می‌برد ما توانستیم سهم و افزایش قابل‌توجهی در بودجه روستاها صورت دهیم.

➖نماینده مردم دزفول در ادامه گفت: زیرساخت‌های دزفول نیاز به بازنگری جدی دارد و خوشبختانه طرح جامع آب شرب دزفول تصویب و فاز اول آن افتتاح‌شده است و کل دزفول با ۳ خط لوله ۶۰۰ مترمکعب تحت پوشش قرار خواهد گرفت و تا ۵۰ سال آینده مشکل آب شرب نخواهیم داشت.

➖وی در ادامه به حوزه برق اشاره کرد و گفت: تا دو سال آینده بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه برق ازجمله پست فشارقوی شهیون و سردشت، چغامیش و … صورت خواهد گرفت.

➖پاپی زاده با توجه به وضعیت بهداشت و درمان نیز از ساخت و تجهیز ۸ بیمارستان و مرکز جامع درمان بستر در شهر و بخش‌های مختلف خبر داد و گفت: بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان حضرت زینب س مجهزترین مرکز خدمات‌دهی به بانوان در سطح استان است که در حال تجهیز است و به‌زودی در دزفول افتتاح خواهد شد و در کنار این طرح‌های درمانی بیمارستان تأمین اجتماعی و ۴۰۰ تختخوابی را نیز در آینده نزدیک خواهیم داشت که با راه‌اندازی این مراکز پزشکی و درمانی دزفول به قطب بهداشت و درمان استان تبدیل خواهد شد.

➖پاپی زاده ضمن اشاره به نارضایتی اهالی منطقه بن جعفر و حوادث رخ‌داده و تلفات جانی و غیر ایمن بودن جاده محمد بن جعفر گفت: باهماهنگی که با استانداری صورت گرفته و جلسه‌ای که با شورای بن جعفر تشکیل گردید به‌زودی با دستور مستقیم وزیر راه و شهرسازی تصمیم خوبی برای تعریض و ایمن‌سازی این جاده صورت خواهد گرفت.

➖وی به راه‌اندازی فاز دوم کارخانه فولاد و عملیات خاک‌برداری بزرگ‌ترین کارخانه چغندرقند کشور با حمایت بنیاد برکت در دزفول خبر داد و ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی کارخانه چغندرقند وضعیت اشتغال و کشاورزی منطقه به‌سوی بهبودی پیش رود.

➖نماینده مردم دزفول در پایان گفت: به خاطر عدم رسیدگی به مشکلات مناطق محروم و روستاها درگذشته شاهد مهاجرت آن‌ها بودیم ولی امروز با تلاش و جذب اعتبار و رفع مشکلات آن‌ها مانع مهاجرت آن‌ها شدیم و باید همه باهم در راستا و توسعه و اعتلای شهرستان دزفول تلاش کنیم

درباره ی admin

همچنین ببینید

توزیع بیش از ۳ هزار تن میوه نوروزی در خوزستان

توزیع بیش از ۳ هزار تن میوه نوروزی در خوزستان توزیع بیش از ۳ هزار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*