شنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / رئیس مرکز برنامه ریزی،نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری:خوزستان به عنوان اولین استانداری در کشور موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات شد

رئیس مرکز برنامه ریزی،نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری:خوزستان به عنوان اولین استانداری در کشور موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات شد

رئیس مرکز برنامه ریزی،نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری: خوزستان به عنوان اولین استانداری در کشور موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات شد.

محسن سزاری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان اظهارکرد:بر اساس استاندارد ۲۷۰۰۱ ISIRI ISO ، سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) استانداردی است که برای مدیریت امنیت اطلاعات در سازمان‌ها پیاده‌سازی می شود. این سیستم یک سری استانداردها تعریف می‌کند که ادارات باید این رویه ها را مدیریت کنند تا بتوانند گواهینامه استقرار آن را دریافت نمایند.

وی افزود:چند سالی است که بخشنامه استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) ابلاغ گردیده که ادارات و سازمان‌ها خصوصاً سازمان‌های بزرگ دولتی می بایست آن را اجرا کنند، در این خصوص ابلاغیه هایی از وزارت کشور و ارتباطات داریم که این استاندارد باید پیاده‌سازی شود اما به دلیل اینکه این استاندارد چارچوب خصوصی دارد و نیاز به رعایت فرآیندها و تامین نیروی متخصص می‌باشد، پیاده‌سازی آن بسیار دشوار بود.

سزاری بیان کرد: در هر صورت ما چند سال به صورت مستمر کار کردیم و رویه‌های کاری و نرم‌افزار ها را بر اساس این استاندارد تغییر دادیم، ممیزی ما از سال گذشته با حضور شرکت ممیز و نظارت کارشناسان مرکز مدیریت راهبردی افتای استان شروع شد که پس از دو مرحله ممیزی خوشبختانه در آخرین مرحله موفق به کسب ایزو ۲۷۰۰۱ شدیم و استانداری خوزستان تنها استانداری در وزارت کشور است که موفق به کسب آن شده است.

رئیس مرکز برنامه ریزی،نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری تصریح کرد: این کار تخصصی و جدید است به همین دلیل از استانداری خوزستان دعوت شده تا تجارب خود را در اختیار وزارت کشور و دیگر استانداری‌ها قرار دهد.

سزاری ادامه داد:همچنین برای اولین بار سامانه مدیریت رخدادها و اطلاعات امنیتی (SIEM) دارای مجوز افتا در استانداری نصب شد پایش و کار رصد رخدادهای امنیتی شبکه را انجام می دهد و تجربه این کار را در اختیار شرکت‌های بزرگ از جمله شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قرار دادیم.

وی ضمن تشکر از رئیس محترم مرکز مدیریت راهبردی افتای استان به جهت پیگیری و همکاری در پیاده‌سازی سیستم امنیت اطلاعات (ISMS) و با توجه به اهمیت موضوع خاطرنشان کرد: دبیر کل محترم مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری با حضور در استانداری، گواهینامه را به استاندار خوزستان تقدیم کرد و مقرر شد به عنوان یک الگو در اختیار وزارت کشور و استانداری ها قرار گیرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

توزیع بیش از ۳ هزار تن میوه نوروزی در خوزستان

توزیع بیش از ۳ هزار تن میوه نوروزی در خوزستان توزیع بیش از ۳ هزار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*