جمعه , ۱۳ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / معاون سیاسی اجتماعی استاندار خبرداد: ایجاد دو آموزشکده فنی و حرفه‌ای در آبادان و ماهشهر

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خبرداد: ایجاد دو آموزشکده فنی و حرفه‌ای در آبادان و ماهشهر

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان از برنامه استانداری برای توسعه آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: در حال حاضر ایجاد یک آموزشکده فنی در آبادان و یک آموزشکده فنی در ماهشهر در دستور کار است.

120503

فرج‌الله خبیر در مراسم افتتاح پروژه توسعه و تجهیز کارگاه ساخت و تولید آموزشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران اهواز که صبح امروز  سه‌شنبه ۲۸ مهرماه در محل این آموزشکده برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری سید سالار شهیدان امام حسین (ع) اظهار کرد: گسترش حوزه‌های آموزشی به‌ویژه در بخش آموزش‌های فنی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید است که این مهم به‌خوبی در حال پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم به رشد، پیشرفت و توسعه دست یابیم یکی از مسیرهایی که باید طی شود تأمین منابع انسانی کارآمد، متخصص و اندیشمند است و خوشحال هستیم که چنین شرایطی در دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران اهواز ایجاد شده و روز به روز شاهد تغییرات بسیار خوب در روند توسعه آن هستیم.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان این‌که خوزستان یک استان صنعتی و کشاورزی است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری‌های بسیاری هم در بخش خصوصی و دولتی در استان انجام شده است. صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، لوله‌سازی، کشت ‌و صنعت‌های عظیم، صنایع غذایی، بندرگاه‌ها و … همه مجموعه‌ای را ایجاد می‌کند که نیازمند نیروهای متخصص و کارآمد هستند و تربیت نیروهای انسانی کارآمد همواره می‌تواند همراه با رشد و توسعه باشد.

خبیر تأکید کرد: هر جا نیروهای تربیت‌شده و آموزش‌دیده وجود داشته، این نیروها حتمأ توانستند شغل پیدا کنند. در بررسی‌ها نیز مشخص شد آن‌ها که بیکارند معمولأ کسانی هستند که حرفه مشخصی را آموزش ندیده‌اند و خیلی عظیم بیکاران اغلب نیروهای غیرماهر هستند که یا هیچ فرصتی برای آن‌ها فراهم نشده و یا نتوانستند از فرصت‌های موجود استفاده کنند و بیشتر در رشته‌های نظری تربیت شده‌اند که کمتر مورد نیاز و استفاده جامعه است.

وی افزود: قطعأ دانشجویانی که در رشته‌های ساخت، تولید، برق، مکانیک و … در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند با توجه به شرایط خوزستان و نیاز بازار کار فرصت‌های شغلی برای آن‌ها وجود خواهد داشت زیرا کارخانجات و صنایع مختلف برای تأمین خدمات فنی و مهندسی نیازمند نیروی انسانی کارآمد و آموزش‌دیده هستند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان همچنین از برنامه استانداری برای توسعه آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای با همکاری دانشکده فنی‌وحرفه‌ای شهید چمران خبر داد و  تصریح کرد: آموزشکده فنی‌ و حرفه‌ای دختران استان نیز وضعیت مناسب‌تری پیدا کرده است و به‌زودی برنامه‌ای برای بازدید از این آموزشکده خواهیم داشت که تغییرات و روند پیشرفت آن را در دو سال اخیر بررسی کنیم.

خبیر خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایجاد یک آموزشکده فنی در آبادان و یک آموزشکده فنی در ماهشهر در دستور کار است و فرمانداران این دو شهر در حال پیگیری در این زمینه هستند؛ همچنین فضای لازم برای استقرار این آموزشکده‌ها اختصاص یافته است و امیدواریم آقای علوی نیز به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که هر چه زودتر مجوزهای لازم برای تأسیس این آموزشکده‌ها اخذ شود.

وی با ابراز امیدواری از این‌که ظرفیت‌های آموزشی نیروهای فنی در خوزستان گسترش یابد، خاطرنشان کرد: با تربیت نیروی انسانی ماهر و آموزش این نیروها راه توسعه در خوزستان نیز هموارتر از گذشته خواهد شد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان پس از بازدید از کارگاه ساخت و تولید و تجهیزات آن، در نشستی با حضور رییس منطقه ۵ دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور و دبیر نوزدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت به بررسی روند اقدامات انجام‌شده در خصوص برگزاری این کنگره در خوزستان پرداخت.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20190123-WA0014

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول اداری واستانداری خوزستان

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*