جمعه , ۱۳ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / مدیر کل روابط عمومی استانداری عنوان کرد :سیاست درهای باز در روابط عمومی را دنبال می کنیم / نیاز به رویکرد دانش بنیان داریم / تولید محتوای نوین و نیازسنجی مخاطبان /حمایت از اقتصاد رسانه

مدیر کل روابط عمومی استانداری عنوان کرد :سیاست درهای باز در روابط عمومی را دنبال می کنیم / نیاز به رویکرد دانش بنیان داریم / تولید محتوای نوین و نیازسنجی مخاطبان /حمایت از اقتصاد رسانه

ششمین کنفرانس سالیانه آموزشی تخصصی روابط عمومی های استان ۲۶ بهمن ماه برگزار می‌شود.

نشست خبری این کنفرانس ظهر امروز شنبه ۲۱ بهمن ۹۶ با حضور اعضای کمیته برگزاری کنفرانس و مدیر کل روابط عمومی استانداری خوزستان برگزار شد.
در این نشست مدیر کل روابط عمومی استانداری و رییس شورای عالی سیاستگذاری این کنفرانس ضمن تبریک سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با اعتقاد به سیاست درهای باز در روابط عمومی ها گفت: موقعیت و راه های ورود و مشارکت و اظهار نظر رسانه را نباید مسدود کرد. روابط عمومی باید نقش تسهیل کننده داشته باشد.

سعید رضوانی افزود: هیچ محدودیت و ممنوعیتی در مشارکت درعرصه خبر و نقد منصفانه نداریم و به همه نگاه ها بها می دهیم. نظر استاندار نیز همین است.

وی گفت: در روابط عمومی نیاز به رویکرد دانش بنیان داریم. لازم است کمی تخصصی تر به مقوله روابط عمومی به معنای حرفه ای بپردازیم.
رضوانی اظهار کرد: باید از مدیرکل و مدیر محوری خارج شویم و به سمت جریان محوری برویم. و با جریان سازی و اطلاع رسانی مردم را در جریان اهداف خود قرار دهیم.

مدیر کل روابط عمومی استانداری با اشاره به اینکه هدف روابط عمومی ارائه گزارش عملکرد نیست، گفت: هر کاری که ما انجام می دهیم برای مردم است آنها باید در جریان قرار بگیرند.
رضوانی تولید محتوای نوین و نیاز سنجی مخاطبان را امری مهم برشمرد و افزود: بر اساس جنس مخاطب و محل زندگی و زبانش باید تولید محتوا داشته باشیم، حتی برای ناشنوایان و نابینایان.
وی خاطر نشان کرد: هدف تولید محتوا در اطلاع رسانی اجرای قانون دسترسی آزاد به جریان اطلاعات است و کسی نمی تواند جلوی این دسترسی را بگیرد.
وی گفت: مهمترین برنامه روابط عمومی ها باید حرکت به سوی محتوای دانش بنیان به خصوص فعالیت در قالب اینفوگرافیک و موشن گرافی جهت بالا رفتن سرعت در انتقال اطلاعات و اخبار و نیز استفاده از انیمیشن می تواند بخش عمده ای از نیازهای ما را جبران کند.

رضوانی با تاکید بر حرکت به سمت ایجاد و فعال کردن فضای مجازی به معنای عام از جمله اینستاگرام، توییتر، کانال ها و… گفت: باید سعی کنیم نگاه مان در جذب مخاطب صرفا اطلاع رسانی باشد تا تبلیغات چرا که هر جا صرف تبلیغ فعالیت شد، نتیجه معکوس به دست آمده است.
مدیر کل روابط عمومی استانداری گفت: در سیاست درهای باز از همه ی سلایق دعوت به هم اندیشی و مشارکت کرده و از همه ایده های خوب استفاده و به نام همان شخص رونمایی می شود.
وی همچنین به لزوم مخاطب پژوهی اشاره کرد و گفت: باید در نمونه های تصادفی بسنجیم که مخاطب به چه چیزی نیاز دارد، چه چیزی می خواهد بشنود و بخواند تا برنامه ریزی ها بر همان اساس انجام شود.

روابط عمومی ها باید بخشی از کارهای خود را برون سپاری کنند تا راحت تر بتوان به سیاست های کلان پرداخت.
رضوانی افزود: بخش مردمی باید رشد کند، برنامه و ایده بدهد و ما نیز با نگاه حمایتی در کنار آنها باشیم. یکی از ابزارهای ما در این خصوص آموزش است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در بخش مسئولیت های اجتماعی باید بتوانیم ظرفیت ها را به سمت رسانه سوق دهیم.به سمت کانال ها و تقویت فضای مجازی برویم.
یک ابزار دیگر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان است. اهمیت و جایگاه آن برای مدیران مشخص شود. روابط عمومی باید از حالت رخوت و لاک تدافعی خارج شود. ضعف ها و ایرادات خود را ببینیم نه اینکه تنها توسط رسانه به ضعف ها پی برد. لازم است در جهت توسعه استان هماهنگ عمل شود.
رضوانی گفت: این کنفرانس ها باید به صورت مستمر و ارتباط با رسانه و از طریق انتشار فصلنامه استان را بهتر به سرمایه گذار معرفی کنیم.
وی در ادامه به لزوم وجود خبرنگاران متخصص در حوزه انرژی، اقتصاد، محیط زیست، آب و… اشاره کرد و گفت: حوزه رسانه نیازمند خبرنگاران متخصصی است که در جهت توسعه استان بتوانند گام های موثر تری بردارند.
وی به اهمیت توجه به اقتصاد رسانه اشاره کرد و یادآور شد: روابط عمومی هیچ عزمی برای کمک به یک رسانه خاص ندارد و همه رسانه ها باید حمایت شوند و وظیفه تسهیل گری ما برای همه یکسان است.
رضوانی در پایان به اختصاص جایگاه ویژه و توجه خاص به خبرنگاران در روز برگزاری کنفرانس تاکید کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*