جمعه , ۱۳ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره آغاز اجرای برجام

بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره آغاز اجرای برجام

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است هجدهم اکتبر(۲۶ مهر) یک تحول جدید درباره مسئله برنامه هسته ای ایران به شمار می رود روز پذیرش و تصویب برنامه جامع اقدام مشترک، توافق نامه بین المللی که در چهاردهم ژوئیه ایران و گروه ۱+۵ امضا کردند.
به گزارش جماران، از آغاز روز تصویب و پذیرش برجام طرف ها اقدامات لازم برای اجرای تعهدات خود براساس این طرح و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را که در حمایت از برجام تصویب شد صورت خواهند داد.
ما با رضایت اعلام می کنیم که همه امضا کنندگان توافق گفتگوهای داخلی برجام را تا هجدهم اکتبر تکمیل کردند. ما این مسئله را یک پیشرفت سیاسی عمده در جهت اجرای پایدار توافق قلمداد می کنیم.
ما به پیشرفت ها در مناسبات میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی براساس طرح اجرایی شفاف سازی مسایل مهم گذشته و کنونی درباره برنامه هسته ای ایران اشاره می کنیم. به ویژه ما از بیانیه پانزدهم آژانس درباره تکمیل فعالیت های ترسیم شده در نقشه راه استقبال می کنیم و امیدواریم همکاری میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان در جهت اعتماد دو جانبه ادامه یابد.
ما نیز به نوبه خود قصد داریم به سیاست اصولی خود مبنی بر پایبندی به شرایط و اجرای ملزومات برجام ادامه دهیم. ما به شدت برای آغاز مرحله بعدی پیشرفت که اجرای هر چه سریع تر برجام است تلاش خواهیم کرد و امیدواریم که همه امضا کنندگان برجام نیز به همین ترتیب عمل کنند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*