پنج شنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۷
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / پس از گذشت ۱۸ سال؛ تعمیرات سیستم هیدرومکانیکال تونل تخلیه تحتانی سد مخزنی مارون آغاز شد

پس از گذشت ۱۸ سال؛ تعمیرات سیستم هیدرومکانیکال تونل تخلیه تحتانی سد مخزنی مارون آغاز شد

عملیات بهینه سازی و اورهال اساسی سیستم هیدرومکانیکال تونل تخلیه تحتانی سد مارون بعد از گذشت ۱۸ سال با نظارت عالی سازمان آب و برق خوزستان توسط شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون آغاز شد.

01
به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیر امور تعمیرات نیروگاه مارون گفت: در مواقع سیلاب یا نیاز به دبی بالا در خروج آب از سد، تونل تخلیه تحتانی که در سمت چپ سرریز واقع شده در مدار قرار گرفته و در صورت عدم بهره برداری منظم از این تونل رسوبات در پشت سد ته نشین می شود.
“علیرضا اختریان” هدف از انجام این پروژه را بهینه سازی و تعمیرات اساسی سیستم هیدرومکانیکال تونل تخلیه تحتانی عنوان کرد و افزود: این پروژه که شامل تعمیرات اساسی دریچه اسلاید، رادیال، فلپ، سیستم پاوریونیت و جرثقیل سقفی آن مجموعه است، با راه اندازی سروموتور دریچه تعمیراتی فلپ و بالاکشیدن دریچه اسلاید آغاز و آماده تعمیرات اساسی شد.
وی خاطر نشان کرد: این عملیات به مدت سه ماه و در قالب اعتبارات تعمیرات اساسی نیروگاه و با نظارت عالیه معاونت بهره برداری سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان و توسط شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون انجام خواهد شد.

n00002011-t

n00002011-r-b-000

n00002011-r-b-002

درباره ی admin

همچنین ببینید

74501_353

پاپی زاده در نشست مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان مطرح کرد: تجلیل از برگزاری همایش روسای فدراسیون ها با وزیر ورزش و جوانان

پاپی زاده : تقویت رشته های کشتی و فوتبال و تامین زیرساخت های ورزش های ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*