سه شنبه , ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندار خوزستان: طرح آبرسانی در ۲ سال اخیر در هر دو مرز شلمچه و چذابه اجرا شد/ پیشرفت ۸۰ درصدی طرح جامع چذابه

استاندار خوزستان: طرح آبرسانی در ۲ سال اخیر در هر دو مرز شلمچه و چذابه اجرا شد/ پیشرفت ۸۰ درصدی طرح جامع چذابه

استاندار خوزستان: طرح آبرسانی در ۲ سال اخیر در هر دو مرز شلمچه و چذابه اجرا شد/ پیشرفت ۸۰ درصدی طرح جامع چذابه
استاندار خوزستان گفت: در دو سال پیش در هیچ کدام از دو مرز شلمچه و چذابه آب نداشتیم اما سال گذشته در مرز شلمچه و امسال در چذابه کار آبرسانی در کمتر دو ماه شامل ۲۷ کیلومتر کار لوله گذاری، سه ایستگاه پمپاژ و مخازن اجرایی شد که در این طرح یازده روستای مسیر هم از آب شرب بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان دکتر غلامرضا شریعتی روز شنبه بیستم آبان ماه در نشست ستاد اربعین حسینی که با حضور وزیر کشور، معاون امنیتی وزارت کشور و هیئت همراه در فرمانداری آبادان برگزار شد ضمن خیرمقدم به مهمانان جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده ستاد اربعین خوزستان ارائه کرد.

استاندار خوزستان گفت: تمام تلاش ها برای انجام وظایفی که به استان خوزستان برای مرزهای شلمچه و چذابه از سوی ستاد اربعین کشور محول شده بود به نحو شایسته صورت گرفت

شریعتی در مورد اقدامات انجام شده در مرز شلمچه توضیح داد: در پایانه مرزی شلمچه با کمک منطقه آزاد اروند و مسوولان به صورت کامل خدمات لازم از قبیل چهارخطه کردن راه، جدا کردن مسیر تجاری از مسیر مسافران، گسترش پارکینگ ها و بهبود شرایط برای ارائه خدمات به زائران اتباع خارجی انجام شد.

استاندار خوزستان افزود: در قرارگاه اربعین حسینی در شلمچه با محوریت فرمانداری خرمشهر اقدامات لازم انجام شد و مشکل خاصی نداشتیم.

شریعتی با اشاره به وجود دو پایانه مرزی در خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی خاطرنشان کرد: ما دو پایانه برای تردد زائران اربعین حسینی در استان داریم که این موضوع هم حُسن محسوب میشود و هم بعضا مشکلاتی به دنبال دارد. حُسن از این بابت که جمعیتی که قصد تردد دارد سرشکن میشود و به یک پایانه فشار مضاعفی وارد نمی شود اما مشکل این وضعیت از این لحاظ است که باید برای دو منطقه زیرساخت ها و هماهنگی ها تدارک داده شود.

استاندار خوزستان به وضعیت در مرز چذابه اشاره کرد و گفت: در مرز چذابه از لحاظ زیرساخت ها مشکلات جدی تری داشتیم به طوری که به عنوان مثال در دو سال گذشته در این مرز حتی یک هکتار هم پارکینگ نداشتیم اما سال گذشته با تلاش های صورت گرفته ۲۵ هکتار در چذابه پارکینگ ایجاد شد و امسال این رقم را به ۶۵ هکتار رساندیم.

شریعتی با اشاره به وضعیت پارکینگ در شلمچه تصریح کرد: در شلمچه در پایانه مرزی ۹۰ هکتار پارکینگ تدارک دیده شد که با احتساب پارکینگ های شهرستان خرمشهر این رقم به ۱۲۰ هکتار رسید و بحمدلله از این بابت خدمت رسانی خوبی انجام شد.

استاندار خوزستان بیان کرد: در مرز چذابه در حوزه زیرساخت ها از جمله راه ها کارهای زیادی انجام شده که بخشی از آن به نتیجه رسید و بخش باقیمانده هم تا دو ماه آینده تکمیل خواهد شد. شریعتی عنوان کرد: همچنین طرح جامع برای مرز چذابه تدوین شده و بالای هشتاد درصد پیشرفت داشته است و انشاءالله تا سال آینده خدمات در مرز چذابه به صورت کامل و مطلوبتر ارائه خواهد شد.

استاندار خوزستان یادآور شد: در دو سال پیش در هیچ کدام از دو مرز شلمچه و چذابه آب نداشتیم اما سال گذشته در مرز شلمچه و امسال در چذابه کار آبرسانی در کمتر دو ماه شامل ۲۷ کیلومتر کار لوله گذاری، سه ایستگاه پمپاژ و مخازن اجرایی شد که در این طرح یازده روستای مسیر هم از آب شرب بهره مند شدند.

شریعتی اظهار کرد: دو پایانه مرزی چذابه و شلمچه علاوه بر موضوع اربعین دو پایانه صادراتی ما هستند و هزینه هایی که برای زیرساخت های این دو مرز شده در بخش صادرات هم موثر و حائز اهمیت است.

استاندار خوزستان در پایان از همه نیروها و دستگاه هایی که در برگزاری مراسم اربعین و خدمت رسانی به زائران نقش داشتند تشکر کرد و گفت: جا دارد از منطقه آزاد اروند، راه و شهرسازی، راهداری، ستاد عتبات عالیات، سازمان آب و برق خوزستان، شرکت های آب و فاضلاب استان، شرکت برق، شهرداری اهواز، شرکت های ارتباطات و مخابرات، شرکت راه آهن، دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر صمیمانه سپاسگزاری نمایم. همچنین از همه دستگاه های امنیتی و انتظامی و سپاه پاسداران، مرزبانی ارتش و اداره اطلاعات که در تامین امنیت نهایت دقت و تلاش خود را به خرج دادند تشکر می کنم؛ همینطور از حوزه علمیه، اداره ارشاد و بعضا مساجد که اقدامات ارزنده ای در بخش فرهنگی داشتند، دو فرماندار شهرستان های خرمشهر و دشت آزادگان که به طور مستمر در مرزها حضور داشتند و مردم و موکب داران عزیز که نقش پررنگی در برگزاری مراسم پیاده روی اربعین و خدمات رسانی به زائران داشتند صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*