چهارشنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / ورزش / دکترشریعتی استاندارخوزستان درمراسم تجلیل ازمدال آوران خوزستانی جهانی وآسیایی گفت خوزستان یکی ازقطبهای ورزش است که بایدتلاش نماییم که قطب بماند وبهبودیابد

دکترشریعتی استاندارخوزستان درمراسم تجلیل ازمدال آوران خوزستانی جهانی وآسیایی گفت خوزستان یکی ازقطبهای ورزش است که بایدتلاش نماییم که قطب بماند وبهبودیابد

استاندار خوزستان تاکید کرد: لزوم توجه بیشتر به ورزش مناطق کمتر توسعه‌یافته

استاندار خوزستان با تاکید بر توجه بیشتر به ورزش مناطق کمتر توسعه‌یافته و حاشیه‌ای، گفت: این مناطق آسیب‌پذیرتر هستند و باید توجه بیشتری به آن‌ها شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان خوزستان، غلامرضا شریعتی در مراسم تجلیل از مدال‌آوران و افتخارآفرینان آسیایی، پاراآسیایی و جهانی استان که امروز (چهارشنبه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با تبریک هفته تربیت‌بدنی و ورزش،اظهار کرد: این هفته فرصت ارزشمندی برای آشنایی بیشتر جامعه با موضوع سلامت با ورزش و همچنین زمینه مناسبی جهت نشان دادن اهمیت و آثار فردی و اجتماعی ورزش در جامعه است.

وی بیان کرد:‌ هفته تربیت بدنی و ورزش را به همه ورزشکاران و جامعه ورزش استان به ویژه کارکنان اداره‌کل ورزش و جوانان استان که در پیشبرد ورزش استان سهم بسزایی دارند، تبریک می‌گویم. ورزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان تامین شادابی و سلامتی جسم و روح و نیز شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز محسوب می‌شود و در این زمینه نیز نقش اساسی و کلیدی دارد.

استاندار خوزستان گفت:‌ ورزش یک پدیده اجتماعی و فرهنگی است. همچنین ورزش رمز سلامت، تندرستی و پویایی یک جامعه می‌باشد و توسعه آن نیز باعث ارتقا سلامت عمومی جامعه و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه می‌شود. همچنین ورزش به عنوان یک پدیده تربیتی، سازنده و مفید می‌تواند در غنای فرهنگی جامعه، نقش مهمی را ایفا کند. به نظر من روز تربیت بدنی، روز اندیشه و فکر کردن به راه‌ها و روش‌های توسعه و رشد وجودی انسان و معرفی الگوهای انسانی و پهلوانی است.

وی بیان کرد:‌ خدا را شکر بانوان استان خوزستان در حوزه ورزش موفقیت‌های چشمگیری داشته‌اند و امسال نیز برای اولین‌بار یک تیم از استان در لیگ برتر هندبال حضور دارد که جا دارد از تمام بانوان سخت‌کوش در این زمینه قدردانی کنم. امیدوارم موانع پیش‌روی ورزش بانوان برداشته شود و شرایط نیز به سمت و سویی برود که بانوان در کنار ایفای نقش مهم‌شان در خانواده و جامعه، بتوانند به ورزش هم بپردازند. جامعه بانوان ما در معرض آسیب‌های جدیدتری از حوزه سلامت است و چاقی و سایر مسایل به دلیل کمتر در دسترس بودنِ مکان‌‌ها و شرایط ورزش، در این قشر رایج‌تر و بیشتر دیده می‌شود و سلامت آن‌ها را بیشتر به خطر می‌اندازد. باید در این زمینه به سمت عدالت و ایجاد تناسب برویم و تلاش کنیم تا بانوان ما از شرایط مناسبی برای ورزش بهره‌مند شوند.

شریعتی افزود:‌ همچنین ورزش معلولان و جانبازان هم نیاز به تلاش بیشتری دارد که در این زمینه باید در حوزه زیرساختی، اقدامات اساسی و مهمی را انجام دهیم. جا دارد از تمام قهرمانان استان خوزستان و از تمام کسانی که در ورزش‌های مختلف از جمله کشتی، هندبال، وزنه‌برداری و بسکتبال، برای استان افتخار می‌آفرینند و باعث رشد استان می‌شوند، تشکر کنم.

وی عنوان کرد: همانطور که می‌دانید خوزستان یکی از قطب‌های ورزش بوده و است و باید تلاش کنیم که قطب بماند و بهبود پیدا کند. در لیگ برتر فوتبال شاید از معدود استان‌هایی باشیم که سه تیم در این مسابقات داریم و این نشان از لیاقت، شایستگی و استعداد ذاتی جوانان استان است.

استاندار خوزستان با اشاره به مشکلات باشگاه استقلال خوزستان، گفت: امیدوارم بتوانیم مشکلات تیم‌های استان و به ویژه استقلال خوزستان را به حداقل برسانیم و شرایط را برای ادامه کار آن مهیاتر بسازیم. نگاه من و دولت به ورزش استان، با اهداف اخلاق، توسعه ورزش، توسعه زیرساخت‌ها و اماکن ورزشی است و در این زمینه نیز برنامه‌ریزی خوبی هم صورت گرفته است و امسال اعتبارات مناسبی برای توسعه زیرساختی و کمک به رونق ورزش مناطق حاشیه‌ای در اختیار ورزش استان قرار دادیم. همچنین سعی کردیم که در پایان سال مالی، کمکی جهت توسعه هیات‌های ورزشی داشته باشیم.

وی خواستار توجه بیشتر به ورزش مناطق کمتر توسعه یافته شد و افزود:‌ من به این موضوع تاکید می‌کنم، چرا که این مناطق آسیب‌پذیرتر هستند. همچنین نباید از موضوع جوانان غافل شد و باید در حوزه جوانان نیز کارهای ماندگاری انجام شود.

شریعتی گفت: من به صورت ویژه از کشتی و کشتی فرنگی که یکی از قطب‌های مسلم و اساسی کشور هستیم و بزرگان زیادی را به کشور معرفی کرده‌ایم و همچنین مدال‌آوران زیادی داشته‌ایم، یاد می کنم و باید به صورتی برنامه‌ریزی کنیم که در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک، عناوین برتر داشته باشیم.

وی بیان کرد: در وزنه‌برداری نیز برگزاری مسابقات بین‌المللی را به صورت ثابت تقبل کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم که هر ساله این رقابت‌ها را برگزار کنیم. دبیرخانه آن را هم در استان تشکیل داده‌ایم و امیدوارم که بتوانیم در شان ورزش کشور و استان، خدمتی را انجام دهیم.

استاندار خوزستان گفت: همچنین از اقدامات مهمی که طی یک سال گذشته در حوزه ورزش همگانی شده است، قدردانی میکنم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

رزمی

چرامدیرکل ورزش اجازه حضورخبرنگاران رانداد حیدری به اداره کل ورزش تهران میرود/دکترشهاب رزمی مدیرکل ورزش وجوانان میشود

چرامدیرکل ورزش اجازه حضورخبرنگاران رانداد حیدری به اداره کل ورزش تهران میروددکترشهاب رزمی مدیرکل ورزش ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*