یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / دكتر حيدرى مدير كل ورزش و جوانان خوزستان ؛ چشم انداز ورزش استان روشن است

دكتر حيدرى مدير كل ورزش و جوانان خوزستان ؛ چشم انداز ورزش استان روشن است

مدير كل ورزش استان خوزستان در حاشيه مراسم سوگوارى حسينى كه از سوى اصلاح طلبان عرب برگزار شد به تبيين سياست ها و برنامه هاى آتى اين اداره كل پرداخت و در خصوص برخى ابهامات در حوزه ورزش استان پاسخ داد .
دكتر افشين حيدرى شب گذشته در جمع تعدادى از ورزشكاران و فعالان سياسى چشم انداز ورزش استان را روشن خواند و گفت : پس از تصدى مدير كلى برنامه مدونى جهت بهبود زير ساخت هاى ورزش استان تدارک ديديم كه بر اساس آن طى ٣ سال آينده به نتايج مطلوبى دست خواهيم يافت .
وى زير ساخت هاى موجود را نامطلوب خواند و با ذكر اين امر كه در گذشته به علت نداشتن برنامه مناسب به جايگاه ورزش استان ضررهاى زيادى وارد آمده است تاكيد كرد : با حمايت دكتر شريعتى استاندار خوزستان توانستيم اعتبارات مناسبى بگيريم كه بوسيله آن به دنبال اتمام پروژهاى نيمه تمام هستيم.
وى اين رقم را *٢٠٠ ميليارد ريال* اعلام كرد و افزود : وزير ورزش جوانان هم پس از اطلاع از اختصاص اين مبلغ از سر جمع اعتبارات استانى مبلغ *٢٠٠ ميليارد* نيز جهت توسعه ورزش در استان به ما اختصاص داد كه بصورت كلى حمايت خوبى شده و اينجانب متعهد هستم تا ظرف ٣سال آينده در زير ساخت ها تحول ايجاد كنم .
وى به برنامه هاى در دست اجرا اشاره كرد و گفت : سالن *٤٥٠٠نفرى* اهواز كه نيمه تمام مانده تا پايان سال ٩٧ به بهره بردارى مى رسد و در صورت تحقق اين امر سرانه ورزش اهواز بهبود مى يابد .
دكتر حيدرى همچنين پروژه ورزشى
*١٦ هكتارى* اهواز را يادآور شد و افزود : توانستيم اين پروژه را كه
*١٢ سال* است بدون هيچ پيشرفتى فقط در حد چند تيرک علم مانده ، با موافقت وزير ، بحث به سرانجام رساندن آن را مطرح كنيم و جهت تأمين اعتبار توافق گرديد به صورت *٥٠ درصد* از اعتبارات وزراتخانه و ٥٠ درصد از طرف استاندارى مناقصه مربوطه انجام گيرد كه تا ٣ سال آينده به بهره بردارى خواهد رسيد .
مدير كل ورزش و جوانان خوزستان در بخش ديگرى از سخنان خود به سؤالات ورزشكاران و فعالان حوزه ورزشى استان در خصوص مسائل مربوطه به ورزش محلات و باشگاهى پرداخت و در اين باره گفت: دست اندازى به زمين هاى خاكى فوتبال طى سالهاى گذشته و تعطيلى باشگاهها و ليگ معضلات بر جاى مانده از دوران گذشته است كه قول مى دهم اين مشكلات با اينكه زمان بر است را حل كنم .
وى درباره تصرف اراضى فوتبال محلات و تعطيلى باشگاههاى فوتبال كه از سوى آقايان جابرى و كنانى فعالان حوزه ورزش محلات مطرح شد گفت : طى نامه اى به راه و شهرسازى در خواست كرديم مالكيت زمينها به اداره ورزش و جوانان انتقال يابد و بر اساس توافق حاصل شده مقرر گرديد تمام زمين هايى را كه كاربري ورزشى داشته باشند به ما واگذار گردد.
این فعالان عرصه ورزش در اظهارات خود از تعطیلی ۴۵ باشگاه محلی در اهواز خبر دادند ودر اين باره از مدیر کل ورزش و جوانان استمداد طلبیدند.
دکتر حیدری به طرح احداث مجموعه ورزشی روباز لشکر آباد اشاره کرد و گفت : در صورت واگذاری زمین از سوی راه و شهرسازی مقدمات اجرایی فاز اول این مجموعه آغاز می شود.
وی دلیل تعطیلی باشگاه ها و لیگ را نداشتن زمین مناسب دانست و گفت : دستور دادیم قراردارد واگذاری تنها زمین چمن قدس که به هیئت تیراندازی واگذار شده بود را لغو کرده و این زمین در اختیار هئيت فوتبال اهواز قرار گیرد.
دکتر حیدری اضافه کرد : در همین راستا پس از احیای زمین چمن ۱۶ هکتاری آنرا در اختیار هئيت فوتبال اهواز قرار خواهیم داد تا فعالیت لیگ از سر گرفته شود.
وی همچنین به طراحی ۲ زمین چمن در ورزشگاه غدیر اشاره کرد و تصریح کرد : با این اقدامات بخش قابل توجهی از مشکلات در آینده نزدیک برطرف شود.
وی به مسابقات آموزشگاهی اشاره کرد و گفت : خوشبختانه همکاری دو جانبه با آموزش و پرورش آغاز شده و مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال بابت ورزش آموزشگاه ها اختصاص دادیم.

*نبود نگاه قومیتی به ورزش*

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان در پاسخ به سوالی درباره وجود نگاه قومیتی در سیاستهای این اداره کل، این امر را غیر واقعی خواند و تأکید کرد : نگاه قومی از نظر من خيانت است چرا كه بحث اقوام بايد به عنوان يک ظرفيت مثبت تلقى شود .
وى همچنين در خصوص رويه تغيير فرهنگ استان از فوتبال به فوتسال كه از سوى فعالان ورزشى مطرح شد را ، نادرست خواند و يادآور شد : به هيچ وجه قصد تغيير اين فرهنگ وجود ندارد و جهت حفظ زمين هاى فوتبال به ويژه در محلات ، آنها را شناسنامه دار مى كنيم .
مدير كل ورزش و جوانان به معضل خروج ورزشكاران و قهرمانان از استان و مدال آفرينى آنها براى ساير استانها واكنش نشان داد و قول مساعد داد ، تمام امكانات و اختيارات خود را جهت حل اين معضل بكار گيرد .
در جلسه شب گذشته اصلاح طلبان عرب كه به بررسى مسائل ورزشى استان اختصاص داشت ، تعدادى از مدال آور

ان

رشته هاى مختلف نيز حضور يافتند و به طرح مشكلات خود پرداختند .
*محمد امين غزلاوى قهرمان پاور لفتينگ كشور در اين جلسه از بى توجهى به قهرمانان استان ابراز گلايه كرد و به عنوان مثال ، مدال آفرينى خود را از استان اصفهان عنوان كرد .
در پايان مدير كل ورزشى جوانان آمادگى خود جهت پاسخگويى به هرگونه انتقاد يا بررسى راهكارهاى لازم جهت حل معضلات ورزشكاران را اعلام كرد .

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*