سه شنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندار: جذب ۳۰ میلیارد تومان برای بازگرداندن کارخانه قند دزفول به چرخه تولید

استاندار: جذب ۳۰ میلیارد تومان برای بازگرداندن کارخانه قند دزفول به چرخه تولید

استاندار: بانک ها در عین صیانت از منابع باید سخت گیری نسبت به صنایع را کاهش دهند/ جذب ۳۰ میلیارد تومان برای بازگرداندن کارخانه قند دزفول به چرخه تولید
استاندار خوزستان تاکید کرد: بانک ها در عین حال که از منابع خود صیانت میکنند باید سخت گیری های خود نسبت به صنایع متوسط و کوچک را کاهش دهند و همانطور که در سایر استان ها عمل می شود در همان سطح هم در استان خوزستان عمل شود.

دکتر شریعتی همچنین با اشاره به اینکه در بدترین شرایط مالی ۳۰ میلیارد تومان برای بازگرداندن کارخانه قند دزفول به چرخه تولید جذب شده است از بهره برداری از این کارخانه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان دکتر غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه بیست و سوم شهریور ماه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در مهمانسرای شهید رجایی استانداری برگزار شد گفت: در موضوع تسهیل و رفع موانع تولید اگرچه در سال گذشته نسبتاً خوب عمل شد اما آنچنان که در شأن استان بود نتیجه نگرفتیم و با وجود تحرکاتی که در پی تاکیدات صورت گرفته ایجاد شد اما برخی از بانک ها آنچنان که انتظار می رقت همراهی نکردند و به همین دلیل این موضوع را به مرکز منتقل کردم که قول دادند امسال در زمینه ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: بانک ها در عین حال که از منابع خود صیانت میکنند باید سخت گیری های خود نسبت به صنایع متوسط و کوچک را کاهش دهند و همانطور که در سایر استان ها عمل می شود در همان سطح هم در استان خوزستان عمل شود.

شریعتی توضیح داد: ممکن است استان از نظر اعطای تسهیلات رتبه بالایی داشته باشد اما این رتبه بالا ناشی از اعطای تسهیلات به صنایع بزرگ است اما با توجه به اینکه صنایع متوسط و کوچک نقش مهمی در ایجاد اشتغال ایفا می کند جا دارد اعطای تسهیلات بانکی به این بخش از صنایع افزایش داشته باشد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: گزارشی که هفته گذشته از معاونت اقتصادی استانداری گرفتم نشاندهنده یک وحدت رویه نسبی و همراهی بهتر از سوی بانک هاست و کارهای زیرساختی بیشتری برای دریافت تسهیلات از بانک ها در دست اقدام است و ظرف دو سال آینده جهش خوبی در این زمینه خواهیم داشت.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: در بخش صندوق توسعه طرح های زیادی در استان است که مدیران بانک ملی ایران و بانک سپه کشور اعلام کردند که خط اعتباری صندوق توسعه را هم به شکل ارزی و هم به صورت ریالی داریم و برای طرح های استان خوزستان حساب ویژه ای مد نظر قرار داده ایم و در صورتی که این طرح ها معرفی شوند به سرعت اقدامات مورد نیاز انجام خواهد شد و از این بابت از معاونت اقتصادی استانداری و مدیریت صنعت و معدن و تجارت استان می خواهم با هماهنگی لازم طرح های مورد نظر را وارد مرحله اجرایی نمایند.

شریعتی افزود: در بخش کمک های فنی اعتباری که قرار است انجام دهیم با وزیر محترم کار به توافق رسیدیم و انشاالله این توافق به زودی امضا خواهد شد که بر اساس آن تهسیلاتی که پرداخت میشود با یارانه انجام خواهد شد تا انشاالله بتوانیم صنایع متوسط و کوچک را برای سرمایه گذاری بیش از پیش ترغیب نماییم؛ البته این تسهیلات برای صنایعی ست که بازار و متقاضی خرید داشته باشند یعنی این کمک بتواند یک چرخه تولید مداوم را ایجاد کند نه اینکه پس از مدتی تعطیل شود.

استاندار خوزستان یادآور شد: همانطور که قبلا تصویب شد دستگاه های خدمات رسان مانند آب و برق به هیچ عنوان رأساً مبادرت به قطع خدمات خود به صنایع به دلیل بدهی ننمایند و حتما این موارد باید در کمیته مربوطه و با توافق حل و فصل شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: در مورد کارخانه قند دزفول که یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی در استان است موفق شدیم ۳۰ میلیارد تومان اعتبار را در بدترین شرایط مالی و با تلاش زیاد جذب نماییم که از این بابت از آقای نعمت زاده وزیر سابق صنعت و معدن و همچنین آقای نوبخت که برای تامین این اعتبار کمک نمودند تشکر ویژه می نمایم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: با این مبلغ وضعیت این کارخانه ساماندهی میشود و فعالیت آن بعد از ده سال و بلکه بیشتر احیا خواهد شد و انشاالله به زودی این کارخانه به چرخه تولید باز می گردد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*