سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / آیین اختتامیه فیلم واره آوای مقاومت در اهواز برگزار شد + تصاویر

آیین اختتامیه فیلم واره آوای مقاومت در اهواز برگزار شد + تصاویر

آیین اختتامیه فیلم واره آوای مقاومت چهارشنبه ۲۲ مهرماه با حضور هنرمندان فیلم ساز در تالار اجتماعات شورای شهر اهواز برگزار شد.
به گزارش هورنیوز؛ در ابتدای این مراسم امیر آهن جان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اهواز ضمن تسلیت به مناسبت ماه محرم و فاجعه منا که موجب جان باختن جمعی از هموطنانمان شد وخوش آمد گویی به حاضران و اعضاء شورای شهر گفت: در این فیلم واره ۱۲۰ فیلم در ۱۲۰ مسجدشهر اهواز اکران شد و همچنین۱۱۰ نفر در کارگاه های نویسندگی و کارگردانی آموزش تخصصی دیدند. هدف معاونت فرهنگی از برگزاری این فیلم واره استفاده از زبان گویای هنر است .

photo_2015-10-14_15-52-32

وی درادامه با تشکر از اعضاء شورای شهر گفت:مدتی قبل حرف از حذف معاونت های فرهنگی شهرداری در سراسر کشور بود .من در اجلاس کلان شهرها که در اردبیل نیزبرگزارشددرخصوص جایگاه معاونت فرهنگی در شهرداری ها صحبت کردم و از اعضاءشورای شهر نیز که از جایگاه معاونت فرهنگی دفاع کردند نیز تشکر می کنم زیرا معاونت فرهنگی هسته برنامه ریزی در شهرداری هاست.

معاون فرهنگی شهرداری گفت:شهرداری ها شاید در گذشته به دنبال بازوی قوی بودند ولی امروز به دنبال فکر قوی هستند در همین زمینه فکر ها باید بازتر شود و انشاا… در راستای ارتقاء فرهنگ عمومی و آموزش شهروندی بتوانیم برنامه ها را به نتیجه مطلوب برسانیم.

حجت الاسلام سواری رئیس کمیسیون فرهنگی و عضو شورای شهر اهواز نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آهن جان معاون فرهنگی شهرداری و معاونین مناطق و مجموعه کسانی که در معاونت فرهنگی تلاش می کنند گفت: این فیلم واره توانسته جایگاه خود را در مساجد ایجاد کند و فیلم های کوتاهی موسوم به زیتون ، نخل و مقاومت را در ۱۲۰ مسجد به نمایش درآورد.واقعیت این است که درخصوص کارفرهنگی هرکسی ذهنش به چیزی که به آن مانوس است معطوف می شود.

photo_2015-10-14_15-53-38

وی درادامه گفت: بین مسائل تربیتی و فرهنگ و اجتماعی فرق وجود دارد که باید فرق بین آنها مشخص شود. مثلا یکی از مسائل فرهنگی شهر اهواز موضوع جمع آوری زباله از شهر اهواز است . کل این مقوله یک مقوله فرهنگی است اما ابزار جا انداختن آن گاهی به حیطه اجتماعی مربوط می شود.یعنی باید ببینیم در اجتماع چه پارامترهایی وجود دارد که بتوانیم این مقوله را در ذهن اجتماع و مردم قرار بدهیم. شاید نیاز باشد از تاثیرگذاران آن جامعه و از رسانه ها برای تغییر نگاه مردم استفاده کنیم.مقوله جمع آوری زباله معضل شهر ماست هرچه تلاش کنیم بیشتر سودش به جیب ما می رود. در بسیاری از کلانشهرها زباله ها دو روز یکبار جمع می شود ولی در اهواز قرارداد ما جمع آوری روزی ۲بار بوده است.اینها هزینه هایی است که از جیب شماها می رود.

این عضو شورای شهر گفت:ما تا غیرتمان نسبت به شهرمان و نسبت به سیستمی که در آن زندگی می کنیم و غیرت دینی و غیرت اجتماعی ما گل نکند باور کنید نمیتوانیم پیشرفت کنیم.این جشنواره ها بسیار عالی است ولی دراختتامیه باید ارزیابی صورت می گرفت تا تاثیرات این مراسم اعلام شود. متخصصینی باید بیایند که منتقد ما باشند. روزی باید برسد که بنشینند ما را نقد کنند و لذت ببریم و یاداشت برداری کنیم وبریم تلاش کنیم که اشکالات را رفع نماییم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شهرداری افزود:امروزه وضعیت مالی شهرداری ضعیف است و بسیاری از پروژه ها به کندی پیش می رود. شهرداری از جیب مردم هزینه میکند ولی مردم باید این اعتماد را داشته باشند که این پولی که هزینه می شود درجایی است که به درد زندگی مردم بخورد.انتظارمان این است که امسال از مقوله هنر در مسائل فرهنگی استفاده نماییم.ما باید از سینما ، خط ، نقاشی و تئاتر در راستای ایجاد فرهنگ و تاثیر آن دراجتماع استفاده کنیم. انشاا… خداوند توفیق خدمت گذاری را به ماعنایت بفرماید .مادرهرمقوله ای که بتوانیم دین وفرهنگ را تبلیغ کنیم یقینا تاثیر بسزایی دارد.

حجت الاسلام سواری همچنین ضمن تسلیت به مناسبت شهادت دو تن از هموطنانمان در دفاع از حرم حضرت زینب گفت:مقوله شهادت که انسان جان شیرین خودرا نثارانقلاب و ارزشهای خود بکند مقوله بسیار بزرگی است که شهیدان حمیدمختاروند و فرشاد حسونی زاده نیز در دفاع از حرم حضرت زینب به شهادت رسیدند.

آذر زمانپور عضو شورای شهر اهواز نیز با حضور در این مراسم ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) و ۷۲ تن از یارانش و شهادت شهیدان مختاروند و حسونی زاده را تسلیت گفت و افزود: زبان هنر به عنوان قوی ترین و رساترین و پرجاذبه ترین و تاثیرگذارترین زبان در انتقال مفاهیم مورد نظر به جامعه می باشد. به نظر می رسد که معاونت فرهنگی محترم شهرداری باید بیشتر از این زبان هنر در جهت ترویج مباحث هنری و فرهنگی استفاده کنند. دو مقوله ای که اقتدار شیعه را بیشتر در تاریخ زبانزد کرده فرهنگ سرخ شهادت و فرهنگ سبز انتظار است.

photo_2015-10-14_15-53-41

وی ادامه داد: چیزی که نیاز واقعی جامعه ماست بی تفاوتی نسبت به منکرها و حمایت از معروف هاست و به نظر می رسد که زبان هنر،سینما و تئاتر و… همه وسیله ای برای انتقال گفتمان هنری به سبک و سیاق مختلف است. دیگر روشهای سخت افزاری گذشته برای نسل نو جامعه جوابگو نیست و ما باید ابزارهای انتقال مفاهیم فرهنگی را به روز کنیم که زبان هنر پرجاذبه ترین وسیله در این زمینه است.

عضو شورای شهر گفت: به نظر من این رسالت معاونت فرهنگی شهرداری است که در جهت حمایت از هنرمندان والقاء مطالب فرهنگی و افق و چشم انداز فرهنگی تلاش کند.

وی در پایان ضمن اعلام آمادگی شورای شهر در حمایت از هنرمندان ،از متولیان فرهنگ و هنر وهنرمندانی که در مراسم شرکت نمودند تشکر نمود و از دست اندرکاران برگزاری این فیلمواره تقدیر کرد.

همچنین در این مراسم تیزر فیلم واره آوای مقاومت و یکی از فیلمهای کوتاهی که هنرجویان دوره های فیلم سازی ساخته بودند به نمایش درآمد.

درپایان این مراسم و پس از سخنان سیامک عباسپور یکی از کارشناسان سینمایی استان ، با اهداء لوح تقدیر از اساتید و مدرسان کارگاه آموزشی فیلم واره تقدیر به عمل آمد و گواهی نامه های هنرجویان کارگاهها نیز اعطا شد.

گفتنی است ، در این مراسم علاوه بر هنرمندان عرصه تئاتر و سینما ، آقایان علی ناصری ، عاشور سواری پور و حسین حیدری از اعضاء شورای شهر اهواز نیز حضور داشتند.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20190123-WA0014

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول اداری واستانداری خوزستان

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*