یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / حیدری: هزینه رفت و آمد کشتی‌گیران به اردوهای ملی را تقبل می‌کنیم

حیدری: هزینه رفت و آمد کشتی‌گیران به اردوهای ملی را تقبل می‌کنیم

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با بیان این‌که از این به بعد هزینه‌های رفت و برگشت قهرمانان به اردوهای تیم‌ملی کشتی را این اداره‌کل تقبل می‌کند، گفت: این ورزشکاران سرمایه‌های استان هستند و نباید دغدغه‌های این چنینی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان، افشین حیدری در مجمع سالانه هیات کشتی استان که امروز (دو‌شنبه) در محل اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان، برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه برخی هیات‌ها طی سال‌های گذشته مجمع سالانه خود را برگزار نمی‌کردند و این نشان از عدم نظارت کافی روی هیات‌های ورزشی بود ولی برنامه ما این است که تمام هیات‌ها مجمع سالانه خود را برگزار کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: جایگاه کشتی خوزستان با سایر رشته‌ها متفاوت است و اهمیت و جایگاه این رشته برای اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان نیز بسیار مشخص می‌باشد. در مدت مدیریتم در اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان، رویدادهای بسیار زیادی را پشت‌سر گذاشته‌ایم و از نزدیک نیز زیرساخت‌های ورزش استان را دیده‌ام و باید بگویم مشکلات بسیار هستند و برخی شهرستان‌ها از کوچکترین امکانات محروم می‌باشند، البته این‌ها دلیل نمی‌شود که بگوییم شکست می‌خوریم یا نمی‌توانیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان افزود: برنامه جامعی برای توسعه زیرساخت‌های ورزش خوزستان تدوین کرده‌ایم تا بتوانیم طی سه تا چهار سال آینده به دستاوردهای خوبی دست پیدا کنیم. پروژه‌ای در استان داریم که ساخت آن هجده سال طول کشیده و اکنون نیز بلاتکلیف است. چنین پروژه‌‌هایی باید هر چه زودتر ساماندهی شوند.

وی خاطرنشان‌کرد: ما برنامه داشتیم که امروز در این مجمع از قهرمانان کشتی که برای استان خوزستان افتخار کسب کردند، تقدیر کنیم و با استاندار نیز صحبت کردیم و نظر او نیز این بود که برنامه‌ای ویژه کشتی خوزستان بگذاریم و از قهرمانان مدال‌آور رده‌های سنی مختلف و همچنین پیشکسوتان این رشته قدردانی کنیم. این برنامه پیش از مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

حیدری با بیان این‌که می‌خواهیم در جای جای ورزش استان با برنامه حرکت کنیم، گفت: اعتباری تحت عنوان ارزش افزوده از امسال به ورزش خوزستان تعلق می‌گیرد که تقریبا سالی ۶۰ میلیارد تومان است که باید برای آن برنامه داشته باشیم تا پس از برنامه ششم توسعه که قرار است اعتبارات ورزش استان تزریق شود، بدانیم که می‌خواهیم به کجا برسیم.

وی افزود: یکی از هیات‌هایی که برای ما حائز اهمیت است، هیات کشتی است و پس از کار کارشناسی که صورت گرفت، تقریبا طرح خانه کشتی اندیمشک و ایذه آماده شد و منتظر هستیم که کلنگ‌زنی آن با حضور ورزش و جوانان انجام شود. همچنین ما تمام توان‌مان را به کار می‌گیریم تا هیات کشتی خوزستان تجهیز شود. همین جا نیز اعلام می‌کنم که به زودی مبلغ ۱۰۰میلیون تومان به عنوان اعتبار جاری در اختیار هیات کشتی قرار می‌گیرد. همچنین امسال ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیزات تمام شهرستان‌ها در بخش کشتی کنار گذاشته‌ایم و ۲۰۰ میلیون تومان هم برای تجهیز خوابگاه سالن قدس که در اختیار هیات کشتی است، در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با بیان این‌که از این به بعد هزینه‌های رفت و برگشت قهرمانان به اردوهای تیم‌ملی کشتی را اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان تقبل می‌کند، گفت: این ورزشکاران سرمایه‌های استان خوزستان هستند و به همین خاطر از رییس هیات استان می‌خواهم تا فردا اسامی ورزشکاران خود را به ما اعلام کند. چند اسپانسر داریم که قرار شد با آن‌ها تفاهم‌نامه‌ای امضا شود و ان‌شاءالله این اسپانسر را در بحث کشتی هم داشته باشیم، چرا که نباید ورزشکاران ما دغدغه‌ای داشته باشند و موضوع هزینه رفت و برگشت آن‌ها به اردوهای تیم‌ملی نیز قطعا حل می‌شود.

وی در خصوص اشتغال ورزشکاران نیز خاطرنشان‌کرد: خوزستان، استانی با پتانسیل بالای اقتصادی است. طی دیدار با نمایندگان استان، به این موضوع اشاره داشتم که به هر شهرستانی که می‌رویم، بعد از مشکلات امکاناتی از مشکل اشتغال صحبت می‌کنند. به هر حال سعید عبدولی وقتی روی تشک کشتی حاضر می‌شود، این دغدغه را دارد که وقتی کشتی را کنار گذاشتم، باید چکار کنم؟

حیدری افزود: وزیر ورزش نیز در این زمینه به من اعلام کرد که به زودی دستورالعملی از سوی هیات دولت ابلاغ می‌شود که جذب نیروهای قهرمان در ارگان‌ها تسهیل پیدا کند، البته ما هم در استان خوزستان بیکار ننشستیم و با دکتر شریعتی در این زمینه صحبت کردیم و قرار شد چند وزارتخانه مشخص شود و استاندار نیز اعلام کرد که شخصا پیش وزیر مربوطه خواهم رفت و برای جذب قهرمانان دستور لازم را می‌گیرم.

وی عنوان کرد: بنی‌تمیم، نایب‌رییس فدراسیون انصافا دلسوز کشتی و ورزش خوزستان است و تشکر ویژه‌ای از او دارم. همچنین در بحث گرفتن امتیاز مسابقات جام جهانی و جام تختی، کمک‌های بسیاری به ما داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با بیان این‌که تمام تلاش‌مان این است که مشکلات هیات کشتی را حل کنیم، گفت: هیات کشتی جزو ۱۰ هیات اصلی ما محسوب می‌شود. ما جلسه بسیار خوب با سازمان برنامه و بودجه داشتیم و قرار شد اعتبار خاصی به ما داده شود تا برای این هیات‌ها برنامه‌ریزی و مشکلات آن‌ها را حل کنیم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*