سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / پروژه شبکه ۷۲۰۰ هکتاری شرق شعیبیه تحویل قطعی شد

پروژه شبکه ۷۲۰۰ هکتاری شرق شعیبیه تحویل قطعی شد

پروژه شبکه ۷۲۰۰ هکتاری شرق شعیبیه تحویل قطعی شد
مدیر حوزه کارون شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان از تحویل قطعی پروژه شبکه اصلی و درجه دو ۷۲۰۰ هکتاری شرق شعیبیه و ایستگاه پمپاژ ۱۰٫۵۰ متر مکعبی خبر داد.
به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، “بهمن شاه محمدی” پروژه مذکور را بخشی از فاز نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در حوزه کارون معرفی کرد که برای احداث آن مبلغی افزون بر ۶۰۰ میلیارد ریال در بخش های ساختمان ایستگاه پمپاژ، خرید تاسیسات برقی و مکانیکی مربوطه، شبکه اصلی و درجه دو آبیاری و زهکشی هزینه شده است.
وی با اشاره به این که با احداث ایستگاه پمپاژ و کانال اصلی تامین آب، نیاز آبی ۹۳۰۰ هکتار کل شبکه تامین می شود، افزود: اجرای شبکه آبیاری و زهکشی درجه دو شعیبیه با وسعت ۲۱۰۰ هکتار با پیشرفتی حدود ۵۵ درصد در دستور کار قرار دارد.
شاه محمدی ادامه داد: به منظور حفظ و استفاده بهینه از منابع آب با رویکرد استفاده لوله به جای احداث کانال درجا و بکارگیری شیوه های نوین آبیاری، طرح بازنگری در مطالعات این شبکه انجام شده است.
وی از جمله مزایای اجرای این طرح را علاوه بر استفاده بهینه از منابع آب و افزایش بهره وری با استفاده از سیستم های نوین آبیاری کم فشار، افزایش کمی و کیفی اراضی و محصولات کشاورزی، اشتغال زایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان ذکر کرد.
پروژه یاد شده تحت پیمان پیمانکارانی چون شرکت مهندسی پناه ساز ایران، سنگ پایه سپاهان در بخش ساختمانی و شرکت سایبر صنعت و فلک آسای جنوب در بخش تاسیسات برقی و مکانیکی و مشاور طراح و نظارت شرکت مهندسین مشاور آب ورزان تحت نظر حوزه کارون معاونت طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی انجام و به مرحله اجرا در آمده است.
مدیر حوزه کارون معاونت طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان،با تقدیر از همکاران بخشهای دفتر فنی، دفتر حقوقی و دفتر قراردادها در انجام امور مربوطه، از تلاش های همکاران طرح، “فرامرز قلمباز” و “آرمان پایون” برای پیگیری و انجام امور کارفرمایی در این پروژه قدردانی کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*