یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / برگزاری جلسه مشترک معاونت فرهنگی شهرداری اهواز و راهنمایی و رانندگی

برگزاری جلسه مشترک معاونت فرهنگی شهرداری اهواز و راهنمایی و رانندگی

جلسه مشترک معاونت اموراجتماعی وفرهنگی شهرداری اهواز و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان اهواز به منظور همکاری های مشترک در آستانه بازگشایی مدارس برگزار شد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز ، در این جلسه ضمن معرفی برخی محصولات آموزش شهروندی در حوزه رانندگی ، ترافیک و عبور ومرور در خصوص اجرای طرح های آموزش شهروندی و همچنین ترویج استفاده از دوچرخه به جای خودرو بحث و تبادل نظر شد.

امیر آهن جان معاون اموراجتماعی وفرهنگی شهرداری اهواز در این جلسه گفت: مابه دنبال اجرای طرحی هستیم که با استفاده از آموزش های شهروندی میزان تلفات حوادث رانندگی کاسته شود. در این راستا طرح هایی از جمله طرح شهردار خانواده و شهردار مدرسه که بستر مناسبی برای آموزش به کودکان ونوجوانان است را چند سالی است که اجرا کرده ایم تا کودکان ، سفیران ما در خانواده ها باشند.

وی افزود: موضوع دوم طرحی است که برای استفاده بیشتر از دوچرخه در نظر گرفته ایم. تصمیم داریم این طرح را با نام «بفرمائید دوچرخه» در شهر اهواز اجرا نمائیم که برای این منظور به کمک و همیاری راهنمایی و رانندگی نیز نیازمندیم.در این طرح مسیرهایی را در چند خیابان به این کار اختصاص می دهیم تا ابتدا طرح به صورت پایلوت برگزار شود. در کنار آن با هماهنگی فروشگاههای دوچرخه ، طرح فروش اقساطی دوچرخه به شهروندان را نیز اجرا می کنیم تا کم کم استفاده از دوچرخه در شهر اهواز ترویج شود.

سرهنگ پيريايي رئيس پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان اهواز نيز گفت: ظرفيت براي آموزش در كشور ما بسيار بالاست ولي در بيشتر مواقع در اين خصوص غفلت شده است. آموزش ها بايد به صورت ريشه اي و بنيادين انجام شود تا فرهنگ ترافيك ارتقاء يابد و هر قدر دانش آموزان بهتر آموزش ببينند در آينده مي توانند در جامعه كار كنند.در خصوص طرح استفاده از دوچرخه نيز اين کار را بايد اول به صورت پايلوت انجام دهيم تا طرح پالايش و واكاوي شود و مشكلات آن را با توجه به شرايط شهر اهواز بررسي كنيم.

وي در ادامه گفت: از زمان نصب دوربين هاي سرعت سنج در شهر اهواز نسبت به مدت زمان مشابه بيش از ۵۰ درصد از تصادف فوتی شهر اهواز كاهش يافته است زيرا راننده ها با وجود دوربين ها با سرعت كمتري حركت مي كنند و اين آرام آرام تبديل به فرهنگ مي شود.

در پايان اين جلسه طرح ايجاد شهرك ترافيك شهر اهواز نيز مطرح شد. شايان ذكر است كه در اين جلسه مدير امور ورزش و تفريحات سالم و مدير آمورش شهروندي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري اهواز نيز حضور داشتند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*