چهارشنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / برای نخستین بار در کشور و با حمایت مناطق نفتخیز جنوب: پمپ های فرآیندی چند مرحله‌ای(BB3 ) بومی سازی شد

برای نخستین بار در کشور و با حمایت مناطق نفتخیز جنوب: پمپ های فرآیندی چند مرحله‌ای(BB3 ) بومی سازی شد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از بومی سازی پمپهای فرآیندی چند مرحله‌ای (BB3 ) با حمایت این شرکت خبر داد.

مهندس بیژن عالی پور اظهار داشت: پروژه بومی سازی پمپ­های گریز از مرکز چند مرحله­ای(BB3 ) در راستای منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از ساخت داخل، به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی گفت: این پروژه مطابق با استانداردهای معتبر جهانی برای نخستین بار در کشور و با همکاری مشترک کارشناسان منتخب شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت های داخلی انجام شد.

مهندس عالی پور افزود: تمام مراحل تدوین دانش فنی، طراحی، ریخته گری و ساخت این نوع پمپ در داخل کشور صورت گرفته و نمونه ساخته شده تمامی آزمایشات عملکردی را با موفقیت طی کردهاست که عملکرد و راندمان آن مطابق با استاندارد API 610می باشد.

وی تصریح کرد: نمونه ساخته شده از این نوع پمپ از نظر دقت طراحی و ساخت قابل رقابت با محصولات شرکت‌های بزرگ پمپ‌سازی خارج از کشور می‌باشد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب خاطر نشان کرد: با توجه به این که ساخت این پمپ‌ها نخستین تجربه طراحی در کشور به حساب می آید، طراحی، تدوین دانش فنی و فعالیت های فنی مهندسی پروژه از پیچیدگی های خاصی برخوردار بود که تحت نظارت دقیق و هوشمندانه سرپرستان و کارشناسان این شرکت با موفقیت محقق شد.

وی اظهار داشت: پمپ­های گریز از مرکز چند مرحله­ای (BB3 ) کاربری فراوانی در واحدهای نفت و گاز دارند و با بومی سازی آنها ضمن جلوگیری از خروج ارز، موجب ایجاد اشتغال و حمایت از صنایع داخلی خواهد شد.

مهندس عالی پور با تقدیر از همه دست اندرکاران این پروژه، اظهار امیدواری کرد این موفقیت ها و اقدامات بدیع و نوآورانه در راستای تولید صیانتی و حمایت از صنایع داخلی، استمرار داشته باشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*