دوشنبه , ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / رامی علاسوند: توسعه همه جانبه کلانشهر اهواز سرمایه گذاری بخش خصوصی را طلب می کند

رامی علاسوند: توسعه همه جانبه کلانشهر اهواز سرمایه گذاری بخش خصوصی را طلب می کند

رامی علاسوند: توسعه همه جانبه کلانشهر اهواز سرمایه گذاری بخش خصوصی را طلب می کند
اهواز برای احداث اماکن مختص به برنامه های فرهنگی ورزشی نیاز به سرمایه گذار دارد، تعداد بسیاری از شهرهای ایران با جذب سرمایه گذار این کارها را انجام داده اند من اعلام می نمایم هر سرمایه گذاری که پا در شهر اهواز بگذارد تخفیف عمرانی ویژه ای را نصیب خواهد شد.
رامی علاسوند مقدم با انتخاب مردم به عضویت شورای چهارم کلانشهر اهواز درآمد. علاسوند در سال اول شورا با رای اکثریت اعضا به ریاست شورای کلانشهر اهواز رسید. در سال سوم شورای شهر او برای بار دوم ریاست شورای شهر را از حجت الاسلام سعادت نیا پس گرفت. او در سال چهارم از کاندیداتوری ریاست شورای شهر اهواز انصراف داد

با توجه به اینکه برخی اذهان عمومی فرمانداری را مانع اجرایی شدن برخی مصوبات شورای چهارم می دانستند وعدم تعامل شرکت های خدمات رسان مزید بر این علت بود، برنامه های شما برای تقویت خدمات شهری و تصویب پروژه ها چیست؟

به جرات اعلام می کنم فرمانداری تنها ارگانی است که مصوبات شورا را به کمترین مقدار رد کرده است و آن در صورتی که اگر مصوبه ای بند قانونی نداشت فرمانداری مجبور به رد آن بود، اما اگربند قانونی داشت و تبصره ها متفاوت بود، با حضور نماینده حقوقی شورا در فرمانداری حل واصلاح می شد. لذا در شورا چهارم سعی بر اجرا مصوبات قانونی بود. همچنین در خصوص هماهنگی بین دستگاه ها، شورای شهر مانند انجمن شهر در گذشته باید تمام موسسات دولتی برای خدمات رسانی به شورا واگذار شوند. این موضوع درمجلس مصوب شده است و تا بعد از انتخابات هم ادامه دارد.

معضلات فعلی شهر اهواز کدام هستند و عوامل بوجود آمدنشان را ناشی از چه مواردی می دانید؟

این معضلات ناشی از عدم مدیریت یک پارچه در استان است. یکی از موارد بحرانی و چالشی شهر اهواز کمبود پارکینگ های درون شهری است همچنین نامناسب بودن سیستم فاضلابی شهر که به تنهایی سه هزار میلیارد تومان برای اصلاح آن در نظر گرفته شده و در دستور کار قرار دارد ، اجرا نشدن پروژه ها و یا قرار گرفتن این پروژه ها در دراز مدت، نبود اماکن فرهنگی، هنری و همچنین کلک زنی برخی از پارک بان ها درون شهر معضلات شهر هستند که در حال پیگیری ورفع آن ها هستیم و در شورای پنجم قطعا به این موارد بیشتر پرداخته می شود.

اهواز برای احداث اماکن مختص به برنامه های فرهنگی ورزشی نیاز به سرمایه گذار دارد، تعداد بسیاری از شهرهای ایران با جذب سرمایه گذار این کارها را انجام داده اند، با توجه به اینکه در جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی ضعیف تر از سایر کلانشهر ها هستیم لذا من فکر می کنم مسوولان استان دید منفی نسبت به این موضوع دارند، من اعلام می نمایم هر سرمایه گذاری که پا در شهر اهواز بگذارد تخفیف عمرانی ویژه ای را نصیب خواهد شد.

چه برنامه هایی در راستا شفاف سازی امور شهرداری مد نظرتان است؟ عوامل دستگیری چند تن از نیروهای شهرداری را چه می دانید؟

باید به سمتی پیش که کارها از حالت سنتی خارج و به سیستم الکترونیکی تبدیل شوند، اگر چه این راه هم ممکن است با چالش های امنیتی مواجه باشد. دستگیر شدن نیروهای شهرداری تنها مربوط به ماه آخر سال گذشته نیست بلکه مربوط به گذشته بوده و اکنون برای کامل شدن پرونده دستگیر شدند. این نقصی از سوی شهرداری بود که نباید اجازه دهیم فردی که گناه نکرده است دستگیر شود بلکه پیشگیری شود. بخشی از نواقص قانون در خصوص شهرداری هنوز تغییری نکرده و متاسفانه افراد سودجو به میدان می آِیند. شورا قانون گذار است و وظیفه اش نظارت بر اجرا قوانین است.

معیارهایتان برای انتخاب یک شهردار توانمند چیست؟ شهردار باید متخصص باشد یا فرد قوی سیاسی، اجتماعی ؟

در خصوص انتخاب شهردار ۲۱ عضو شورا با سلایق مختلف سعی بر بکار گرفتن شهردار مد نظر خود داشتند؛ شهردار باید متخصص باشد شهرداری اهواز همانند سایر کلانشهر ها از بحث فرهنگی و اجتماعی دور و به سمت و سو سیاست رفته است. اما لازم است معاونین شهردار متخصص باشند، شهردار باید هماهنگ کننده بین اداره ها باشد و بتواند خواسته های به حق اعضا شورا که با مصوبه همراه است را اجرا کند و ادارات را برای توسعه کلانشهر قانع کند، اگر شهردار فعلی سید خلف موسوی انتخاب نمی شد قطعا شورا با چالش مواجه می شد.

آقای موسوی موفق به پرداخت بدهی های عمرانی دوره های قبل شد و مردم متاسفانه این موضوع را نمی دانند، همچنین بیشترین تلاش در رینگ ترافیکی انجام شد و تغییراتی به ویژه در حوزه عمرانی در این دوره به وجود آمد علاوه بر انتقاداتی که وجود دارد اما ایشان توانست کارهای بزرگ در دوره خود به یادگار بگذارد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*