چهارشنبه , ۲۲ آبان ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / وزیر کشور خبر داد: ساماندهی حاشیه‌نشینی در اهواز در اولویت نخست وزارت کشور

وزیر کشور خبر داد: ساماندهی حاشیه‌نشینی در اهواز در اولویت نخست وزارت کشور

وزیر کشور از تهیه یک طرح جامع برای ساماندهی حاشیه‌نشینی خبر داد و گفت: موضوع حاشینه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیر رسمی از آسیب‌های اجتماعی است که در خوزستان و اهواز در اولویت نخست ما قرار گرفته است و این طرح در اهواز به‌عنوان پایلوت اجرا می‌شود.

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی درحاشیه جلسه شورای اجتماعی خوزستان که امروز (پنجشنبه، ۲۴ فروردین ماه) با موضوع حاشیه‌نشینی و بحران‌های اجتماعی در سالن جلسات شهید رجایی خوزستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مساله آسیب‌های اجتماعی و ساماندهی این آسیب‌ها از مسائلی است که مقام معظم رهبری متذکر شدند و در وزارت کشور پیگیر ساماندهی این مساله هستیم.

وی افزود: موضوع حاشینه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیر رسمی از آسیب‌های اجتماعی است که در خوزستان و اهواز در اولویت نخست ما قرار گرفته است. در این زمینه با توجه به حضور استاندار خوزستان و مسئولان در شورای اجتماعی و توضیحاتی که ارایه شد، طرح جامعی در تهران ظرف حدود دو ماه تهیه شده که در این طرح سه استان سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی و خوزستان فعلا به‌عنوان پایلوت انتخاب شدند.

وزیر کشور ادامه داد: از استان خراسان رضوی شهر مشهد و از استان خوزستان شهر اهواز در این طرح پایلوت هستند. تقسیم کار میان دستگاه‌های مختلف، تعیین زمان‌بندی‌ها و هماهنگی‌های لازم انجام شده است و ان شاءالله منابع این طرح نیز در اختیار دستگاه‌ها قرار خواهد گرفت تا این طرح در اهواز اجرا شود.

رحمانی فضلی افزود: جلسه امروز جهت هماهنگی بین همه دستگاه‌های خوزستان برای پیاده‌سازی این طرح بود و در این جلسه مقرر شد تمام دستگاه‌ها متناسب با شرح وظایف تعریف‌شده و ذاتی خود و با در نظر گرفتن منابع داخلی که در اختیار دارند، با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها اجرای این طرح را پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: امیدوارم ظرف سه ماه بعد که جهت ارزیابی پیشرفت اجرای این طرح جامع به خوزستان سفر می‌کنم حرکت‌ها آغاز شده باشد و مسیر خوبی را نیز طی کرده باشیم تا پایان امسال که گزارش آن را خدمت مقام معظم رهبری ارایه می‌دهیم، مایه خرسندی رهبر انقلاب شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*