جمعه , ۹ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / وزیر کشور خبر داد: ساماندهی حاشیه‌نشینی در اهواز در اولویت نخست وزارت کشور

وزیر کشور خبر داد: ساماندهی حاشیه‌نشینی در اهواز در اولویت نخست وزارت کشور

وزیر کشور از تهیه یک طرح جامع برای ساماندهی حاشیه‌نشینی خبر داد و گفت: موضوع حاشینه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیر رسمی از آسیب‌های اجتماعی است که در خوزستان و اهواز در اولویت نخست ما قرار گرفته است و این طرح در اهواز به‌عنوان پایلوت اجرا می‌شود.

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی درحاشیه جلسه شورای اجتماعی خوزستان که امروز (پنجشنبه، ۲۴ فروردین ماه) با موضوع حاشیه‌نشینی و بحران‌های اجتماعی در سالن جلسات شهید رجایی خوزستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مساله آسیب‌های اجتماعی و ساماندهی این آسیب‌ها از مسائلی است که مقام معظم رهبری متذکر شدند و در وزارت کشور پیگیر ساماندهی این مساله هستیم.

وی افزود: موضوع حاشینه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیر رسمی از آسیب‌های اجتماعی است که در خوزستان و اهواز در اولویت نخست ما قرار گرفته است. در این زمینه با توجه به حضور استاندار خوزستان و مسئولان در شورای اجتماعی و توضیحاتی که ارایه شد، طرح جامعی در تهران ظرف حدود دو ماه تهیه شده که در این طرح سه استان سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی و خوزستان فعلا به‌عنوان پایلوت انتخاب شدند.

وزیر کشور ادامه داد: از استان خراسان رضوی شهر مشهد و از استان خوزستان شهر اهواز در این طرح پایلوت هستند. تقسیم کار میان دستگاه‌های مختلف، تعیین زمان‌بندی‌ها و هماهنگی‌های لازم انجام شده است و ان شاءالله منابع این طرح نیز در اختیار دستگاه‌ها قرار خواهد گرفت تا این طرح در اهواز اجرا شود.

رحمانی فضلی افزود: جلسه امروز جهت هماهنگی بین همه دستگاه‌های خوزستان برای پیاده‌سازی این طرح بود و در این جلسه مقرر شد تمام دستگاه‌ها متناسب با شرح وظایف تعریف‌شده و ذاتی خود و با در نظر گرفتن منابع داخلی که در اختیار دارند، با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها اجرای این طرح را پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: امیدوارم ظرف سه ماه بعد که جهت ارزیابی پیشرفت اجرای این طرح جامع به خوزستان سفر می‌کنم حرکت‌ها آغاز شده باشد و مسیر خوبی را نیز طی کرده باشیم تا پایان امسال که گزارش آن را خدمت مقام معظم رهبری ارایه می‌دهیم، مایه خرسندی رهبر انقلاب شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مهم به‌مناسبت چهل‌سالگی انقلاب با جوانان ایران سخن گفتند؛ مدیران، اندیشمندان و فعّالان جوان در همه‌ی میدانها باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیّت دهند

رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مهم به‌مناسبت چهل‌سالگی انقلاب با جوانان ایران سخن گفتند؛ مدیران، ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*