چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / وزیر اطلاعات: رسالت وزارت اطلاعات خفه کردن گلوله ها است نه قلم ها

وزیر اطلاعات: رسالت وزارت اطلاعات خفه کردن گلوله ها است نه قلم ها

وزیر اطلاعات با تاکید بر این که امنیتی کردن فضای رسانه جز ضرر، چیزی ندارد گفت: رسالت وزارت اطلاعات خفه کردن گلوله ها است نه قلم ها.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات روز سه شنبه در کنگره مسولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش فرهنگ و امنیت در کشور افزود: در جمع شما اهل فرهنگ، سخن گفتن از فرهنگ، زیره به کرمان بردن است. امنیت و فرهنگ را در کنار هم به کار بردن کار دشواری است.

به نوشته خبرگزاری جمهوری اسلامی، وی با اشاره به آیه ای از قرآن گفت: فرهنگ ایمان و تقوا که بر جامعه حکمفرما شود باعث باز شدن درهای برکت از آسمان می شود. اگر فرهنگ پایمال شدن ارزش ها در جامعه حکمفرما شود به جای تقوا ، بی تقوایی و به جای راستگویی، دروغ به جای اخلاق و بداخلاقی حاکم می شود.

وزیر اطلاعات افزود: انقلاب اسلامی انقلاب فرهنگی است و انسان بنده خداست نه بنده قدرت، نه بنده شهوت. هدف خلقت بندگی انسان در مقابل خداست و عبادتی است که سود آن به خود انسان برمی گردد. متاسفانه تاریخ نشانگر مسیر عبور انسان از عبودیت است.

علوی گفت: کار دستگاه فرهنگی ترویج فرهنگ عبودیت و فرهنگ ارزشی است، کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگسازی بر اساس این منابع است چون حیات این جامعه در حاکم شدن این ارزش هاست، ارزش هایی که خدا و پیامبر، انسان ها را به آن می خواند. این مایه حیات انسان است که حیاتی فناناپذیر در پرتو حاکم شدن این ارزش ها و رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.

وی افزود: بنابراین باید بر اساس همین ارزش های اسلام و اخلاق و فرهنگ، جامعه را تثبیت کنیم. پیش نیاز حاکمیت فرهنگ معنوی، اقتصاد شکوفا و امنیت پایدار است.

علوی با تاکید بر اینکه فرهنگ ارزشی در جامعه، بر امنیت جامعه اثر می گذارد، گفت: به طور طبیعی، وقتی مردمی ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند بستر خلافت آنها بر جامعه حاکم می شود و زمینه حاکم شدن ارزش های اخلاقی در جامعه می شوند و ترس از جامعه رخت برمی بندد و امنیت برقرار می شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*