یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندارخوزستان در کارگروه سلامت:زیبا سازی استان برای استقبال از مهمانان نوروزی/جلوگیری از عرضه مرغ زنده به دلیل شیوع آنفولانزای مرغی

استاندارخوزستان در کارگروه سلامت:زیبا سازی استان برای استقبال از مهمانان نوروزی/جلوگیری از عرضه مرغ زنده به دلیل شیوع آنفولانزای مرغی

استاندارخوزستان گفت:با توجه به اینکه در آستانه عید نوروز قرار داریم شهرداری های استان باید نسبت به زیبا سازی و جمع آوری نخاله های ساختمانی از سطح شهر اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان،دکتر غلامرضا شریعتی در کارگروه سلامت اظهارکرد:مصوبات خیلی خوبی در جلسه قبل داشتیم پیرامون بحث ساماندهی نخاله های ساختمانی در سطح شهرها و اصلاح وضعیت آب شرب  برخی از مناطق استان که در این جلسه آخرین کارکردها بررسی شد تا اگر جایی مشکلی وجود داشته باشد اصلاح شود و اگر روند کار در حال حرکت است به آن شتاب ببخشیم تا این خدمات سریع تر به مردم برسد.

وی دریاره زیبا سازی شهرهای استان بویژه اهواز برای استقبال از مهمانان نوروزی تصریح کرد:مسئول زیبا سازی و رسیدگی به نمای شهر شهرداری است و ما در انجام کار به آن کمک می کنیم.بنده از چند وقت پیش به شهرداری ها تاکید کردم که به تمیز کردن شهر بپردازند.همچنین دستگاههای دیگر را موظف کردیم تا در انجام این عملیات به شهرداری کمک کنند و بتوانند در مناطقی که چهره شهر جالب نیس وضعیت را بهبود ببخشند.

استاندار خوزستان درباره قیمت و عرضه مرغ گفت:چند سال است که میزان خرید مرغ کشتار روز افزایش پیدا نمی کند ولی خرید مرغ زنده توسط مردم همچنان پابرجاست.

وی افزود: مردم به باور غلط خود فکر می کنند مرغ کشتار روز گران تر است و این باور صحیح است و به همین علت مردم سراغ کشتار روز نمی روند. بنا به اعلام مدیرکل جهاد کشاورزی خوزستان قیمت مرغ کشتار روز ۱۶ درصد بیشتر از سایر استان ها است که باید برای این مسئله تمهیدات ویژه ای فراهم شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: لازم است کمیته ای تشکیل شود و پیشنهادات مورد نیاز ارائه و اقدامات لازم را هم انجام دهیم. همچنین کارگروهی برای تعیین قیمت مرغ تشکیل گردد.

شریعتی بیان کرد: باید به مردم اعلام شود که آنفولانزای مرغی در استان های همجوار شایع شده و خرید مرغ زنده این خطرات را برای ما به دنبال دارد. همچنین اطلاع رسانی های لازم از طریق مطبوعات، صدا و سیما و رسانه های مختلف انجام شود.

وی ادامه داد: در کنار کارهای تبلیغی باید به صورت جدی مقابله شود و برای این کار ابلاغیه های لازم به نیروی انتظامی صادر شود. اجرائیات شهرداری، بهداشت و درمان و نیروی انتظامی همه در کنار هم باید برای مسئله مقابله با توزیع مرغ زنده فعالیت های لازم را انجام دهند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*