شنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / آشنایی با پروژهای گردشگری آبی مقطع اهواز +تصاویر

آشنایی با پروژهای گردشگری آبی مقطع اهواز +تصاویر

پروژه گردشگری ساحلی کرخه (کیانپارس): پروژه گردشگری ساحلی کرخه (کیانپارس) از جمله پروژه های گردشگری سازمان عمران ساحل کارون است که زیر نظر استاندرای خوزستان از سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

این پروژه تا اوایل شهریورماه سال ۹۴ ، حدود۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فنداسیون ، ستون ها ، تیرهای سقف (بتن آرمه) سقف پرکوا فلزی با وزن حدود ۷۰ تن آن انجام شده است. محوطه پارکینگ شامل خاکریزی ، کوپال ریزی و بیس ، جدولگذاری نیزبه پایان رسیده است.

اسکله شناور و قایقرانی این پروژه نیز کاملا اجرا و نصب گردیده است.این پروژه در ساحل منطقه کیانپارس اهواز واقع شده است. رستوران ، کافی شاپ،ست های ورزشی و … در این مجموعه دیده شده است. این پروژه قرار است در مهرماه سال ۹۴ مورد بهره برداری شهروندان و گردشگران قرار بگیرد.

19840_796

19841_782

 

پروژه گردشگری اروند (کافه جزیره)

پروژه گردشگری اروند (کافه جزیره) با هدف جذب تورسیم و توسعه صنعت گردشگری برای اولین بار در استان خوزستان در حال اجراء است.

به گزارش روابط عمومی سازمان عمران ساحل کارون پروژه گردشگری اروند (کافه جزیره) با هدف جذب توریسم و توسعه صنعت گردشگری توسط سازمان عمران ساحل کارون در حال احداث میباشد.

بر اساس این گزارش طرح عمرانی و گردشگری پروژه گردشگری اروند (کافه جزیره) با کارفرمایی استانداری خوزستان و با اجرای سازمان عمران ساحل کارون و با اعتباراولیه ۲۴ میلیارد ریال و در قسمت زیر پل هفتم ساحل غربی اهواز درمرا حل اجرایی خود را طی می کند.

این پروژه تا اوایل شهریور ماه سال ۹۴ با پیشرفت فیزیکی ۶۰ در صد با هدف احداث رستوران ،کافی شاپ و خدمات رفاهی در رودخانه کارون توسط سازمان مذکور در حال انجام است .

بر اساس این گزارش نوع اسکلت از بتن آرمه و نوع سقف و بدنه آن نیز چوبی بوده که تاکنون حفاری در سنگ جزیره اجرای بتن مگر ، اجرای قالب بندی ،اسکلت بتنی ، طبقه همکف نصب پل از انجام فعالیت های انجام شده در این پروژه میباشد ..تاکنون اسکلت بتنی و سقف طبقه همکف این پروژه تکیل گردیده است.

پل ورودی منتهی به جزیره نیز به طول حدود ۶۰ متر نیز نصب گردیده است. این پروژه قرار است در مهرماه سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرد.

19843_806

19845_500

19847_257

پروژه گردشگری بهمنشیر (عامری)

پروژه گردشگری بهمنشیر ( عامری ) در ساحل منطقه عامری در شهر اهواز مراحل اجرایی خودرا در حال طی نمودن است.

به گزارش روابط عمومی سازمان عمران ساحل کارون احداث مجموعه ساحلی عامری به کار فرمایی استانداری خوزستان و با اجرایی سازمان عمران ساحل کارون عملیاتی خودرا طی می کند.

بر اساس این گزارش : اعتبار اولیه این پروژه ۲۴ میلیارد ریال و در نواحی ساحل شرقی رودخانه با ۷۰ درصد پیشرفت کاری تاکنون در حال احداث می باشد .

این پروژه دارای فنداسیون گسترده ، شمع کوبی ،اتمام احداث تمام ستون ها ، تیرها و سقف بتن آرمه و همجنین تیر ورق های فلزی با وزن حدود ۹۰ تن اجرا گردیده است.

دیوارچینی این پروژه نیز به اتمام رسیده است . اسکله شناور و قایقرانی این پروژه نیز نصب شده است.

 

پروژه گردشگری تفریحی دز (گلستان)

احداث مجموعه ساحلی گلستان درشهرستان اهواز یکی از پروژهای مهم عمرانی در سطح استان خوزستان بوده که توسط سازمان عمران ساحل کارون در حال اجراء می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، پروژه بهسازی ساحلی گلستان با کارفرمایی استانداری خوزستان وبا اجرای سازمان عمران ساحل کارون با اعتبار اولیه ۲۴ میلیارد ریال در پشت دیوار دانشگاه ساحل غربی رودخانه کارون در حال احداث می باشد که پیشرفت فیزیکی آن تا کنون ۷۰ درصد بوده که بر اساس این گزارش نوع سازه آن اسکلت بتن آرمه و سقف چوبی میباشد.

همچنین خاکریزی کنار ساحل جهت احداث پارک و لایروبی رودخانه توسط سازمان عمران ساحل کارون در منطقه ساحلی گلستان انجام شده است .این پروژه با ۱۸۰۰ متر مربع زیربنا که از این رقم ، ۶۰۰ متر آن سرپوشیده و دارای فضای تهویه مطبوع است.

فنداسیون ، ستون ها ، تیرآهن (بتن آرمه ) سقف دال دوطرفه این پروژه نیز کاملا اجرایی شده است. همچنین ورق های پرگولا با وزن تقریبی ۷۰ تن نیز در پروژه نصب گردیده است. این پروژه قرار است در پایان آبان ماه سال ۹۴ مورد بهره برداری شهروندان و گردشگران قرار گیرد.

 

پروژه دیوار ساحلی رودخانه کارون

پروژه احداث دیوار ساحلی حدفاصل پل سیاه تا پل علی بن مهزیار (هفتم) شهرستان اهواز نیز از پروژه های گردشگری سازمان عمران ساحل کارون است که زیر نظر استانداری خوزستان در حال انجام است.

اعتبار این پروژه۲/۴میلیارد تومان است که از محل اعتبارات استانداری خوزستان تامین می شود.

سازه آن شمع کوبی ، دیوار بتن آرمه جهت حفاظ ساحل و پارک ساحلی در مقابل سیلاب های احتمالی نیز احداث شده است. این پروژه ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. کار شمع کوبی این پروژه به پایان رسیده است.

با احداث این دیوارساحلی و پله سنگی آن دسترسی شهروندان و گردشگران به رودخانه کارون جهت قایق سواری و ماهیگیری تسهیل می شود و جشم انداز زیبا و چشم نوازی در این منطقه از ساحل رودخانه کارون را شاهد خواهیم بود. این پروژه تا مهرماه سال جاری به پایان رسیده و مورد بهره برداری شهروندان و گردشگران قرار می گیرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*