پنج شنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / سفر وزیر کشاورزی به خوزستان با دستور ویژه روحانی

سفر وزیر کشاورزی به خوزستان با دستور ویژه روحانی

عبدالمهدي بخشنده معاون وزیر کشاورزی  گفت: امشب وزیر کشاورزی با دستور ویژه رییس جمهور جهت بررسی وضعیت کانون های ریزگرد به خوزستان سفر می کند و تا چند روز آینده نیز به همراه یک تیم از وزارتخانه در خوزستان مستقر می شود.

وی افزود: رییس جمهور مهار کانون های داخلی ریزگردها را به وزارت کشاورزی محول کرده است. ۵۰۰ هزار هکتار کانون های بحرانی ریزگرد در استان وجود دارد که مهار این کانون ها عزم جدی و اقدام جهادی و قرارگاهی نیاز دارد.
معاون وزیر کشاورزی با اشاره به قطعی گسترده آب و برق در اثر ریزگردها در خوزستان گفت: دولت به خوبی از فشار وارد شده بر مردم خوزستان به دلیل ریزگردها و قطعی آب و برق آگاه است و همه توان خود را در جهت بازگشت آرامش به خوزستان انجام می دهد.
بخشنده افزود: مردم خوزستان آگاه و فهیم هستند و اگر بدانند دولت به جد پای کار آمده است بی شک شرایط را درک می کنند و همراهی خواهند کرد.  تا چند روز آینده عملیات اجرایی مقابله با ریزگردها در ۳۰ تا ۵۰ هزار هکتار از کانون های بحرانی بخصوص جنوب شرق اهواز آغار می شود.
وی با اشاره به تجمات اخیر مردم اهواز در اعتراض به شرایط بحرانی پیش آمده ، گفت:  انتقاد ، تجمع و اعتراض منطقی حق مردم است اما بعضا دیده می شود یک عده هم سو استفاده می کنند.  دولت می داند این اعتراضات و تجمعات به خاطر فشار و رنجی است که به مردم در خوزستان وارد شده است.
بخشنده با اشاره به اقدامات اشتباه در چند سال گذشته که منجر به تشدید کانون های ریزگردها شده است ، گفت: بسیاری از بحران ها ناشی از کارهای اشتباهی است که ظرف ۱۰ سال گذشته صورت گرفته و برای بر طرف شدن آن همه دستگاه ها باید پای کار بیایند.  مهار کانون های داخلی ریزگرد به صورت روتین ۲۰ سال طول می کشد اما با یک کار جهادی و قرارگاهی می توان تا ۵ سال آینده همه کانون های داخلی ریزگردها را مهار کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*