شنبه , ۲ شهریور ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / مدیرکل مدیریت بحران خوزستان خبر داد: تعیین شهرستان‌ها و دستگاه‌های معین جهت مواجهه با سیلاب در خوزستان

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان خبر داد: تعیین شهرستان‌ها و دستگاه‌های معین جهت مواجهه با سیلاب در خوزستان

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از تبعات سیلاب احتمالی در مناطق مختلف استان خبر داد.

هاشم بالدی اظهار کرد: در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که روز گذشته برگزار شد، تمامی اعضا ملزم به انجام اقدامات لازم در پیشگیری از تبعات سیلاب احتمالی شده و کلیه دستگاه‌های خوزستان به حالت آماده‌اش درآمدند.

وی افزود: بدین منظور تقسیم‌بندی‌های لازم انجام شده و از جمله، مجموعه نیشکر و جهاد نصر جهت تامین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز شهرستان‌های غرب و شمال غرب، شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان و مناطق نفتخیز جنوب برای شهرهای شمالی و شمال شرقی، راهداری و بنیاد مسکن برای شهرهای شرقی و جنوب شرقی و سازمان آب و برق و راه و شهرسازی برای شهرهای جنوبی از جمله شادگان و رامشیر تعیین شده‌اند.

بالدی ادامه داد: این مجموعه‌ها در صورت بروز سیلاب، ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز علاوه بر تجهیزات موجود در شهرستان‌ها را تامین خواهند کرد.  همچنین هر شهرستان به عنوان معین شهرستان‌های اطراف خود عمل خواهد کرد.

وی گفت: بنا بر پیش‌بینی‌ها، بارندگی از بعد از ظهر امروز در استان خوزستان آغاز خواهد شد ولی فردا شدت بیشتری خواهد داشت. همچنین پیش‌بینی شده است که در برخی شهرستان‌ها بارندگی بیش از حد معمول باشد که منجر به سیل خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به پیش‌بینی ۱۸ میلیمتر بارندگی در اهواز اظهار کرد: تجربه نشان داده است که همین میزان بارندگی نیز در اهواز مشکل‌ساز شده و موجب آب‌گرفتگی معابر می‌شود و به همین دلیل به شهرداری جهت آمادگی لازم اطلاع‌رسانی شده است. همچنین به شرکت توزیع برق تاکید شده تمهیدات لازم جهت تامین برق ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب و دفع آب‌های سطحی را در نظر بگیرند و به هیچ‌وجه هنگام بارندگی، قطعی برق را به ویژه در ایستگاه‌های تصفیه و پمپاژ نداشته باشیم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2019-02-11_18-04-03

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن/تصاویر باغملک

حضور گسترده ی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در شرایطی که مشکلات اقتصادی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*