دوشنبه , ۱۸ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / وزیر نیرو: قطعی آب و برق خوزستان در اثر شرایط محیطی/ عذر خواهی دولت از مردم خوزستان

وزیر نیرو: قطعی آب و برق خوزستان در اثر شرایط محیطی/ عذر خواهی دولت از مردم خوزستان

وزیر نیرو: قطعی آب و برق خوزستان در اثر شرایط محیطی/ عذر خواهی دولت از مردم خوزستان

وزیر نیرو بابیان اینکه هیچ حادثه‌ای در درون تأسیسات برق خوزستان رخ نداده است، گفت: آنچه شرایط محیطی ایجاب کرده سبب ایجاد مشکلات شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، حمید چیت چیان در گفت و گو با اخبار نیمروزی ضمن عذرخواهی از بروز مشکلات برای مردم خوزستان، اظهار کرد: باید به این موضوع توجه کنیم که اگر رطوبت به تنهایی وجود داشته باشد هیچ مشکلی برای صنعت برق به وجود نمی آید.

وی با اشاره به اینکه در هنگام بارش های سنگین نیز صنعت برق به فعالیت خود ادامه داده است، افزود: وجود گرد و غبار هم به تنهایی نمی تواند ایجاد مشکل کند بلکه بر روی تأسیسات، خطوط و پست های برق نشسته و برطرف شده و مشکلی ایجاد نمی کند.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: مشکل زمانی بروز می کند که گرد و غبار دارای املاحی بود و با اضافه شدن رطوبت تأسیسات و رِل های حفاظتی صنعت برق را حساس کرده و تجهیزاتی که باید به صورت کامل عایق بوده به صورت هادی در می آیند.

چیت چیان با اشاره به اینکه در این صورت دو اتفاق رخ می دهد، گفت: یا رِل ها عمل کرده و تأسیسات را از مدار خارج می کنند یا شروع به «ارت زدن» می کنند، آرت های بسیار شدید که درخواست شده بود تا تصاویری از آن را رسانه ملی به هموطنان نمایش داده تا مردم این اتصالات کوتاه و خروج از مدار را ببینند.

وی با بیان اینکه هیچ حادثه ای در درون تأسیسات رخ نداده است، تصریح کرد: آنچه که شرایط محیطی ایجاب کرده سبب ایجاد مشکلات شده است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه تمامی تأسیسات متناسب با بالاترین استانداردها ساخته شده است، اظهار کرد: این پدیده، پدیده ای بی سابقه بوده که شرایط جدیدی را برای ما ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه حدود یک هزار و ۴۰۰ مگابایت خاموشی در اهواز، جنوب و در جنوب شرقی استان خوزستان رخ داده است، افزود: پنج نیروگاه اعم از نیروگاه های رامین، زرگان ، خرمشهر ، آبادان و ماهشهر از مدار تولید خارج شده است.

چیت چیان با بیان اینکه از طلوع آفتاب و با کاهش رطوبت این امکان به وجود آمده که به تدریج پست ها وارد مدار شوند، گفت: تاکنون چهار نیروگاه وارد مدار شده و تولید برق در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه تنها نیروگاه رامین وارد مدار نشده است، خاطرنشان کرد: این نیروگاه نیز طی یکی دو ساعت آینده وارد مدار خواهد شد.

وزیر نیرو  با بیان اینکه تمام پست های انتقال ۳۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت وارد مدار شده اند، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از کل مشترکان استان خوزستان دارای برق هستند.

به گفته این مسئول در شهر اهواز تنها  ۲۵ درصد از مشترکین دارای برق بوده که انتظار می رود تا ساعت ۱۶ امروز و قبل از غروب به طور کامل مشکلات برطرف شودبه گفته این مسئول در شهر اهواز تنها  ۲۵ درصد از مشترکین دارای برق بوده که انتظار می رود تا ساعت ۱۶ امروز و قبل از غروب به طور کامل مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه با توجه به نبود برق در شهر اهواز تصفیه خانه و ایستگاه های پمپاژ آب هم نمی توانست فعالیت کند، یادآورشد: در ساعت ۱۲ با یک خط توانستیم برق را به تصفیه خانه شماره دو رسانده و در ساعت ۱۳:۱۵ هم تصفیه خانه شماره دو به مدار وارد شد و در حال حاضر همه تصفیه خانه ها و ایستگاه های پمپاژ با صددرصد ظرفیت در حال فعالیت هستند.

چیت چیان خاطرنشان کرد: بیش از دو ساعت طول خواهد کشید تا لوله های خالی شده پُر و مردم بدون دغدغه و مشکل از آب برخوردار شوند.

وی  با اشاره به اتخاذ تصمیمات جدی برای دراز مدت در خصوص پیشگیری از وقوع چنین حوادثی، تصریح کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تعمیرات و تغییرات تمام زنجیره های مقره ها، خطوط انتقال و پست های استان خوزستان اختصاص داده شد.

وزیر نیرو ادامه داد: این اعتبارات برای دادن پوشش های عایق به تمامی پست ها و خریداری ۱۵ دستگاه «مقره شور» اختصاص یافته تا در تمام مواردی که استان دچار گرد و غبار خواهد شد بتوانیم آنها را سریعا شستشو داده و مشکلی برای شهروندان خوزستانی رخ ندهد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*