جمعه , ۱ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / ورزش / داور استرالیایی: ایران دارای بهترین اسب‎های دنیا است/اسب‎های عرب ایران گنجینه‎های زنده هستند

داور استرالیایی: ایران دارای بهترین اسب‎های دنیا است/اسب‎های عرب ایران گنجینه‎های زنده هستند

داور استرالیایی بیست‎وسومین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل عرب خوزستان معتقد است اسب‎های اصیل عرب گنجینه‎های زنده برای ایران هستند و ایرانیان موظف به حفظ این گنجینه به بهترین نحو هستند.

گراهام اسمیت در جریان برگزاری روز پایانی بیست‎وسومین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل عرب خوزستان (نهمین مسابقه ایکاهو رده C) در گفت‎وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان اظهار کرد: این مسابقه‎، مسابقه‏ای بزرگ در ایران است و جایی است که اسب‎های سراسر کشور گرد هم می‎آیند و به نمایش گذاشته می‌شوند و داوران براساس آخرین قوانین ایکاهو (سازمان اسب عرب اروپا) به این اسب‎ها در آیتم‎های مختلف امتیاز می‎دهند.

وی ادامه داد: ایران دارای اسب‎های بسیار زیبایی است و من بسیار مفتخر و خوشحال هستم که در ایران حضور دارم و این اسب‎های اصیل را می‎بینم.

این داور استرالیایی سوارکاری درخصوص کیفیت و سطح اسب‎های شرکت‎کننده در رقابت‎ها نیز عنوان کرد: اسب‎های این جا (خوزستان) در سطح بسیار بالایی هستند و همان‎طور که گفتم ایران اسب‎های بسیار زیبایی دارد. در حال حاضر نیز که تحریم‎‏ها علیه ایران برداشته شده است، این کشور بهتر و راحت‎تر می‎تواند اقدام به تبادل اسب با کشورها کند. من به کشورها و شهرهای مختلف دنیا از جمله لاس‎وگاس برای مسابقه و قضاوت سفر کرده‎ام ولی آن چیزی که در مقایسه با این کشورها در ایران دیده‎ام حاکی از این است که ایران دارای بهترین اسب‎ها در جامعه اسبی دنیا است.

وی در پاسخ به این سوال که آینده این رشته در ایران را چگونه ارزیابی می‎کند؟ خطاب به ایرانیان گفت: رشته سوارکاری در ایران روز به روز در حال رشد است. اسب‎های اصیل عرب همانند یک میراث زنده برای شما هستند و شما باید این اسب‎ها را به بهترین نحو حفظ و کمک کنید که هر چه بیشتر رشد کنند. شما در ایران دارای میراث‎های فرهنگی بسیاری از جمله پرسپولیس و مکان‎های تاریخی زیبا هستید و این اسب‎‎ها نیز گنجینه‎های زنده‎ برای شما در ایران محسوب می‎شوند و شما موظف به حفظ آن‎ها هستید و باید به پیشرفت هر چه بیشتر این اسب‎ها کمک کنید. این اسب‎ها، اسب‎هایی هستند که میراث شما هستند و از اجداد به شما به ارث رسیده‎اند و باید امانتداری خوبی از آن‎ها داشته باشید.

اسمیت درخصوص جایگاه سوارکاری ایران در دنیا نیز اظهار کرد: معتقدم ایران در حال حاضر در این رشته ورزشی دارای جایگاه نسبتا خوبی در دنیا است اما همچنان در حال یادگیری است و در موقعیتی است که همچنان در حال فراگیری علم روز در این رشته است.

وی افزود: این که ما اینجا هستیم و ایران از داوران خارجی و بین‎المللی جهت قضاوت این مسابقات دعوت به عمل می‎آورد، ایده بسیار خوبی از جانب مسوولان کشور است. حضور داوران اروپایی که سابقه قضاوت‎های بسیار در سطح جهان را دارند در کنار داوران ایرانی در این مسابقات یک همکاری دوجانبه بسیار خوب را به وجود آورده و این فرصت را برای داوران ایرانی نیز فراهم آورده است تا با حضور در کنار داوران خارجی به کسب علم روز رشته سوارکاری بپردازند.

به گزارش ایسنا، بیست‎وسومین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل عرب خوزستان با حضور ۱۷۶ شرکت‎کننده از چهارشنبه (۱۳ بهمن‎ماه) به مدت سه روز به میزبانی اهواز و در مجموعه ورزشی امام رضا (ع) شهرک نفت برگزار شد.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

رزمی

چرامدیرکل ورزش اجازه حضورخبرنگاران رانداد حیدری به اداره کل ورزش تهران میرود/دکترشهاب رزمی مدیرکل ورزش وجوانان میشود

چرامدیرکل ورزش اجازه حضورخبرنگاران رانداد حیدری به اداره کل ورزش تهران میروددکترشهاب رزمی مدیرکل ورزش ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*