سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / افتتاح كارخانه اسپيرال شركت لوله سازي اهواز با حضور وزير كار

افتتاح كارخانه اسپيرال شركت لوله سازي اهواز با حضور وزير كار

با حضور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي كارخانه اسپيرال شركت لوله سازي اهواز افتتاح شد.
علی ربیعی در حاشیه افتتاح اين کارخانه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: افتتاح کارخانه اسپیرال شرکت لوله سازی اهواز ۲۶۱ شغل ایجاد کرده و تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت اشتغال این استان دارد.
وي افزود: کارخانه اسپیرال در صنایع نفت و آب کاربرد دارد و لوله های ۲۴ اینچ و ۱۰۰ اینچ برای نخستین بار در این کارخانه تولید می شوند و کشور را از واردات این محصولات بی نیاز می کند.
ربيعي تصريح كرد: تولید لوله های ۲۴ اینچ و ۱۰۰ اینچ در کارخانه اسپیرال شرکت لوله سازی اهواز علاوه بر تامین نیازهای این کارخانه، گامی بزرگ در راستای اقتصاد مقاومتی است  و تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال برای جوانان دارد.
وي با بیان اینکه این کارخانه ۲۶۱ شغل ایجاد کرده است، عنوان کرد: برخی از نمونه های لوله های صنعت حفاری نیز که تاکنون وارد کشور می شد، اکنون در این کارخانه تولید می شوند و این مساله در راستای اقتصاد مقاومتی گام بزرگی به حساب می آید.
ربيعي گفت: هزینه ابتدایی راه اندازی این کارخانه یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است و تاکنون باتوجه به پروژه هایی که در دست انجام است ۱۱۰ میلیون تن سفارش برای تولید دریافت شده است.
وي با بیان اینکه امیدواریم با گسترش مشاغل جانبی این کارخانه تعداد بیشتری از نیروهای خوزستانی مشغول بکار شوند، عنوان کرد: راه اندازی این کارخانه کمک شایانی به تولید داخل و از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند.
ربيعي خاطرنشان کرد: از ابتداي كار دولت یکی از اولویت ها وسیاستهای دولت، توجه به بخش کشاورزی و تامین آب مورد نیاز آن ها بود و در این زمینه سعی شد با اقتصادی کردن تخصیص آب نیازهای این بخش به خوبی تامین شود.
وي اظهار کرد: در خوزستان و بسیاری از استان های دیگر برنامه های مختلفی در بحث انتقال آب، آبیاری های قطره ای و زهکشی ها صورت گرفته است و توجه جدی به این مساله شده است.
به گزارش خبرنگار ايسنا، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که عصر چهارشنبه (۱۳ بهمن ماه) به دلیل بروز پدیده گرد و خاک سفرش به استان خوزستان لغو شده بود، چهارشنبه شب با مساعد شدن هوا به اهواز سفر کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*