دوشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندارخوزستان خبرداد:آبرسانی به ۸۰ روستای بخش غیزانیه از توابع اهواز تا سه ماه آینده/احداث مدرسه برای دختران روستاهای این بخش

استاندارخوزستان خبرداد:آبرسانی به ۸۰ روستای بخش غیزانیه از توابع اهواز تا سه ماه آینده/احداث مدرسه برای دختران روستاهای این بخش

استاندارخوزستان در بازدید از بخش غیزانیه خبرداد:پروژه آبرسانی به ۸۰ روستای بخش غیزانیه از توابع اهواز تا سه ماه آینده اجرایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان،.بخش غیزانیه (شامل دهستان غیزانیه و مشرحات)۸۰ روستا با بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از نیمی از روستاهای آن فاقد آب شرب هستند و بقیه نیز آب را به صورت جیره بندی آب دریافت می کنند.

نشست بررسی مشکلات بخش غیزانیه، شامگاه یکشنبه، پس از دومین بازدید استاندار خوزستان از این بخش و همزمان با افتتاح مسجد حضرت قائم (عج) در روستای ‘عوده’ برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست گفت: در سه ماه آینده باید آب شرب بهداشتی و کافی برای بخش غیزانیه تامین شود.

دکترغلامرضا شریعتی با انتقاد از محرومیت روستاهای این بخش از آب شرب، یکی از بدیهی ترین نیازهای بشری و حقوق مردم بر حکومت و دولت را سلامت و تامین آب شرب بهداشتی برای مردم دانست و افزود: بخش غیزانیه شامل ۸۰ روستا، با چاه های نفت و تولید نفت قابل ملاحظه، از توابع کلانشهر اهواز است، اما متاسفانه از ابتدایی ترین امکانات برخوردار نیست.

وی دلیل این امر را غفلت مسئولان و مشکلات دیگر در این بخش عنوان کرد و گفت: مردم این بخش بابت نداشتن آب شرب متحمل رنج زیادی شده اند و این مشکل که جزو حقوق اولیه مردم است، باید جبران شود.

شریعتی اظهار کرد: آبرسانی به دهستان ‘مشرحات’ که شامل مطالعه، طراحی و اجرای ۲۵ کیلومتر لوله گذاری است به سازمان آب و برق خوزستان واگذار شد تا در مدت سه ماه آن را به انجام برساند.

وی اجرایی شدن آبرسانی به بقیه روستاها را نیز در سه ماه آینده لازم دانست و اضافه کرد: تعویض خطوط آبرسانی از ایستگاه شیبان تا روستای ‘صفیره’ از محل صندوق توسعه ملی بر عهده شرکت آب و فاضلاب روستایی در حال اجراست؛ شرکت ملی مناطق نفتخیز نیز موظف شد لوله های مورد نیاز آبرسانی، از روستای ‘صفیره’ تا روستای ‘نزهه’ را خریداری و در اختیار شرکت آبفار برای اجرا قرار دهد تا در مدت سه ماه اجرا کند.

استاندار خوزستان با اشاره به مشکل راه های بخش غیزانیه اظهار کرد: در این روستاها مردم با دشواری زیاد تردد می کنند و هیچ راه آسفالت وجود ندارد که باید برای احداث راه در این بخش اقدام اساسی شود.

وی گفت: ۴۰ کیلومتر از راه های روستایی این بخش، خاکی است و اهالی با مشکلات زیادی در این مسیرها تردد می کنند که مقرر شد این قسمت با همکاری استانداری و شرکت مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری و پتروشیمی مارون که در غیزانیه فعالیت و از آن منتفع می شوند، آسفالت شود.

وی افزود: اداره راه و شهرسازی نیز موظف به ساخت پنج کیلومتر راه روستایی و روکش ۶ کیلومتر از جاده های آسفالته شد.

شریعتی با بیان اینکه ساکنان دهستان ‘مشرحات’ در این بخش برای هر بار تردد از آزادراه ناچار به پرداخت عوارض می شوند، افزود: یک راه فرعی در این منطقه وجود دارد که پیش از این در اختیار راه آهن بوده و در این نشست مصوب شد که اداره کل راه و شهرسازی این مسیر فرعی را بازسازی کند تا مردم این مسیر را جایگزین آزادراه کنند.

وی همچنین با اشاره به طراحی ۲۱۶ کیلومتر شبکه گازرسانی به بخش غیزانیه اظهار کرد: در این نشست مصوب شد که شرکت گاز تا پایان امسال مقدمات گازرسانی به این بخش را فراهم و پیمانکار را تعیین کند.

استاندار خوزستان در ادامه در پاسخ به گلایه تعدادی از اهالی، مبنی بر نبود مدارس دخترانه در این بخش، وعده داد: در هر منطقه ای که تعداد دختران به حد نصاب برسد، در آن مدرسه احداث شود.

وی با تاکید بر اجرای برنامه های فرهنگی در بخش غیزانیه گفت: مصوب شد که شرکت مناطق نفتخیز و ملی حفاری در اجرای برنامه های فرهنگی از جمله مسابقات ورزشی، کتابخوانی، اردوهای فرهنگی و آموزش قرآنی با بخشداری همکاری کنند.

شریعتی تاکید کرد: مسئولیت اجرای مصوبات بر عهده دستگاه های اجرایی است و فرماندار اهواز، بخشدار غیزانیه و معاون عمرانی استانداری نیز بر روال اجرای این مصوبات نظارت می کنند.

  •  استاندارخوزستان خبرداد:آبرسانی به 80 روستای بخش غیزانیه از توابع اهواز تا سه ماه آینده/احداث مدرسه برای دختران روستاهای این بخش  استاندارخوزستان خبرداد:آبرسانی به 80 روستای بخش غیزانیه از توابع اهواز تا سه ماه آینده/احداث مدرسه برای دختران روستاهای این بخش
  •  استاندارخوزستان خبرداد:آبرسانی به 80 روستای بخش غیزانیه از توابع اهواز تا سه ماه آینده/احداث مدرسه برای دختران روستاهای این بخش  استاندارخوزستان خبرداد:آبرسانی به 80 روستای بخش غیزانیه از توابع اهواز تا سه ماه آینده/احداث مدرسه برای دختران روستاهای این بخش
  •  استاندارخوزستان خبرداد:آبرسانی به 80 روستای بخش غیزانیه از توابع اهواز تا سه ماه آینده/احداث مدرسه برای دختران روستاهای این بخش

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*