جمعه , ۱۵ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / استاندار: حتی یک قطره فاضلاب هم نباید وارد کارون شود/ تا پایان سال طرح فاضلاب اهواز جمع آوری شود

استاندار: حتی یک قطره فاضلاب هم نباید وارد کارون شود/ تا پایان سال طرح فاضلاب اهواز جمع آوری شود

استاندار خوزستان گفت: شرکت آب و فاضلاب اهواز باید طرح سیستم جمع آوری فاضلاب اهواز را به صورت کامل تهیه کند تا ۱۰۰ درصد فاضلاب اهواز جمع آوری و دیگر وارد کارون نشود.

غلامرضا شریعتی در جلسه اقتصاد مقاومتی که عصر امروز، ۱۸ دی ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شرکت آبفای اهواز سیستم جمع آوری فاضلاب این شهرستان را به صورت کامل تهیه نکرده است، به گونه ای که در حال حاضر تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز تنها ۶۰درصد از فاضلاب شهرستان را تصفیه می کند اما باید ۴۰ درصد باقی مانده این طرح تا پایان سال تکمیل شود.

وی افزود: باید طرح سیستم جمع آوری فاضلاب به صورت کامل تهیه شود تا ۱۰۰ درصد فاضلاب اهواز تصفیه شود و دیگر شاهد ورود فاضلاب به کارون نباشیم.

شریعتی با بیان اینکه فاضلاب تصفیه شده در دنیا برای صنعت و آبیاری فضای سبز استفاده می شود، عنوان کرد: از ۳۶ میلیون متر مکعب آبی که از تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز بدست می آید، ۲۰ میلیون متر مکعب را به صنعت و باقی مانده آن را باید یا برای کمربند سبز اهواز یا آبیاری فضای سبز شهری اهواز اختصاص داد.

وی با بیان اینکه شرکت آبفای اهواز تا پایان سال باید ۴۰ درصد باقی مانده طرح جمع آوری فاضلاب اهواز تکمیل کند، گفت: هدف اصلی ما ریخته نشدن فاضلاب شهر اهواز به کارون است و در این زمینه شرکت آب و فاضلاب اهواز نیز باید همکاری لازم را داشته باشد و طرح سیستم جمع آوری فاضلاب را به صورت کامل در نظر بگیرد و تا پایان سال اجرایی کند.

شریعتی با اشاره به این نکته که احیای رودخانه کارون یکی از مهمترین اهداف ما است، ادامه داد: زنده نگاه داشتن و احیای این رود بستگی به جلوگیری از ورود فاضلاب به آن دارد و در این زمینه مشکل اصلی، فاضلابی است که به این رودخانه ریخته می شود و تاکنون برای برطرف شدن این مشکل اقدامی صورت نگرفته است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*