جمعه , ۹ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / دیدار رئیس وکتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان باغملک با فرماندار + عکس

دیدار رئیس وکتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان باغملک با فرماندار + عکس

دراین دیدار مرادی نیا رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن تبریک این هفته ،ابراز خرسندی کرد از اینکه توجه ویژه ای از سوی فرمانداری شهرستان باغملک به کتابخانه ها شده است وبیان داشت:بنده وجمعی از کتابداران شهرستان برخود لازم دانستیم تا درمحل فرمانداری حاضرشده واز زحمات وهماهنگی هایی که برای کتابخانه های عمومی انجام می دهید تقدیر وتشکر کنیم.

وی بااشاره به این موضوع که کار کتابخانه ها یک کار ۱۰۰درصد فرهنگی وازسیاست به دور است گفت: اداره کتابخانه های عمومی تلاش خود را برای توسعه کمی و کیفی کتابخانه های عمومی شهرستان باغملک خواهد نمود تا بستری مناسب برای کتابخوانی در این شهر فراهم نماید.

وی افزود: امیدواریم با حمایت ها و مساعدت های فرمانداری بتوانیم وضع موجود را بهبود بخشیم و با توجه به وجود استعداهای علمی و فرهنگی در شهرستان و ظرفیت ها و قابلیت های موجود، گام های مؤثری در جهت رشد و توسعه فرهنگ کتابخوانی برداریم.

درادامه رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان با ارائه گزارشی ازعملکرد فعالیت های صورت گرفته وبرنامه های هفته کتاب وکتابخوانی صحبت های خود را به پایان رساند.

دربخش دیگری از این دیدار حیایی اهوازی فرماندار باغملک با تبریک هفته کتاب وکتابخوانی خدمت مسولین وکتابداران گفت:حرفم را با انتقاد ازخود شروع می کنم چرا که از کارهایی که دربحث کتابخانه ها انجام دادیم یا انجام می شود زیاد راضی نیستم شاید یکی از دلایل آن هم کمبود سرانه ی فضای کتابخانه ها باشد نه اینکه برای این موضوع وقت نگذاشتیم اما بیشتر وقت خود را صرف مشکلات ومعضلات دیگر درشهرستان کردیم واین را قبول داریم چرا که دراین بخش هرکاری انجام شود باز هم کم است.

وی باتشریح این موضوع که ازجهت ساختاری دربخش فرهنگی مشکلاتی داریم گفت:برای ایجاد تغییر باید دراین حوزه ها کار کرد و وقت زیادی گذاشت ومعتقدیم که تغییر حاصل می شود اگر بتوانیم بخش عمده ای از شهرستان را که دانش آموز هستند جذب کنیم.

درادامه افزود:باتوجه به جمعیت شهرستان تعداد اعضای کتابخانه ها خیلی کم است وباید تلاش خود را دراین زمینه دوچندان کنیم چرا که منطقه را مردم می سازند مردمی که باید درپایه های علمی وبحث دینداری قوی باشند اما این هارا تنها از راه سیستم آموزشی نمی توانند کسب کنند وباید فضا وشرایط کتابخوانی را افزایش دهیم چرا که از شاخصه های جامعه ی پیشرفته وتوسعه یافتگی همین بحث میزان مطالعه ای هست که انجام می دهند.

وی اظهار داشت:باحفظ ظرفیت درجهت پیشرفته ومجهزکردن کتابخانه ها تلاش کنیم تا توسعه ای که مد نظر ماست دراین حوزه محقق شود باید موضوع کتاب وکتابخوانی را به خانواده ها بکشانیم زیرا ظرفیت بسیار خوبی است، دربحث تخصیص اعتبارات تا جایی که امکان باشد دریغ نمی کنیم چنانچه در گذشته هم اعتبار خوبی درجهت تکمیل وبازسازی کتابخانه های شهرستان درنظر گرفته شد.

درزیر تصاویر این دیدار رامشاهده می کنید:

14791521236191

14791526274361

14791524648521

14791522442661

14791519288241

14791517838931

14791537114611

14791516711341

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*