شنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / برگزاری جلسه مبادلات کالاهای مرزی در باغملک

برگزاری جلسه مبادلات کالاهای مرزی در باغملک

در راستای تلاشهای دکتر مقتدایی استاندار خوزستان در ورود اجناس مورد نیاز شهرهای خوزستان از بنادر مختلف ,جلسه مبادلات کالاهای مرزی در سالن فرمانداری شهرستان باغملک برگزار شد.

IMG_8306

در این جلسه لطیف حیایی اهوازی فرماندار باغملک با اشاره به تلاش های بی وقفه استاندار خوزستان در راستای ورود کالاهای مرزی به سراسر نقاط این استان گفت: باید از ظرفیت کارت‌های هوشمند مبادلات ارزی خانوار در مناطق مرزی برای واردات کالاهای مجاز عمومی و خانوار، استفاده بهینه شود و از تمام ظرفیتها برای ورود کالاهای مرزی استفاده بهینه را داشته باشیم و همچنین با برنامه ای کامل و تفکرت آکاهانه میتوانیم در کنار واردات کالاهای مرزی از طریق بنادر, خود نیز محصولات این شهرستان را به نقاط مختلف کشور صادر کنیم و و این واردات و صادرات کالاهای مرزی میتواند به روند اقتصادی این شهرستان رونق قابل توجهی ببخشد.
اهوازی بیان کرد: باید تلاش کنیم در چارچوب مجوزهای قانونی و استفاده حداکثری از ورود کالاهای ارزی خانوارها، ظرفیت واردات تعاونی‌های شهرستان در قبال میزان صادرات آن‌ها افزایش پیدا کند.
فرماندار باغملک گفت:با آزاد شدن این واردات به شهرهای استان خوزستان,اجناس مورد نظر به دلیل معافیت عوارض گمرکی ارزان میشوند,بطوریکه کالاهای خوراکی ۱۰۰ درصد و کالاهای خانگی نیز ۵۰ درصد از پرداخت عوارض معافند.
در این نشست مقرر شد که اعضاء تعاونی ها و سایر تاجرین و بازاریان با تشکیل گروههای مختلف, ظرف مدت کوتاه با بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های مشاور، همه جوانب و ظرفیت‌های قانونی برای افزایش ظرفیت واردات تعاونی‌های مرزنشین در نظر بگیرند تا با مشارکت فرمانداری ,جمع‌بندی و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20190123-WA0014

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول اداری واستانداری خوزستان

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*