پنج شنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / زیباکلام: صداوسیما در تصرف اصولگرایان است؛ پس توقع معجزه نداشته باشید/ بند ۳ سیاست‌های کلی انتخابات هیچ‌وقت تحقق نخواهد یافت

زیباکلام: صداوسیما در تصرف اصولگرایان است؛ پس توقع معجزه نداشته باشید/ بند ۳ سیاست‌های کلی انتخابات هیچ‌وقت تحقق نخواهد یافت

مناظره هسته‌ای، "صادق زیباکلام" و "حمید رسایی"

یک کارشناس سیاسی با بیان اینکه «نباید از صداوسیما انتظار رفتار بی‎طرفانه داشت»، گفت: ساختار و مدیران رسانه ملی در تصرف اصولگرایان است پس نباید توقع رعایت عدل و انصاف را از این سازمان داشته باشیم تا فرقی بین کاندیداهای اصلاح‌طلب و اصولگرا نگذارد.

صادق زیباکلام، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا،‌ درباره سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، به بند شماره ۳ این ابلاغیه مبنی بر «بهره‌مندی داوطلبان در تبلیغات انتخاباتی با تقسیم برابر متناسب با امکانات در هر انتخابات حسب مورد از صداوسیما و فضای مجازی و دیگر رسانه‌ها و امکانات دولتی و عمومی کشور»، اشاره کرد و ادامه داد: متأسفانه رسانه ملی در گذشته و حال، عدل، انصاف و مساوات را بین نامزدهای مختلف سیاسی رعایت نکرده است اما امیدوارم صداوسیما در انتخابات پیش‌رو طبق «عدل و انصاف» عمل کند و همچون انتخابات گذشته به نفع کاندیداها و طیف اصولگرا رفتاری را انجام ندهد.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه «از رسانه ملی بعید است طبق بند ۳ سیاست‎های کلی انتخابات عمل کند»، افزود: ساختار، مدیران و مسئولان صداوسیما نه تنها در جهت پیشبرد اهداف جریان اصولگرایی رفتار نکرده‌اند بلکه به نفع کاندیداهای راست‎گرا (اصولگرا) نیز تبلیغ و اقداماتی را انجام داده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به مواردی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردم، نباید از رسانه ملی انتظار داشت که طبق بند ۳ سیاست‌های کلی انتخابات که توسط رهبر انقلاب ابلاغ شده‌ است، رفتار کند.

زیباکلام اذعان کرد: صداوسیما و مدیران آن در ظاهر به رهبر معظم انقلاب می‎گویند «چشم؛ هر چه شما بگویید! ما مطیع اوامر شما هستیم»، اما همه ما به خوبی می‎دانیم که بند ۳ سیاست‌های کلی انتخابات از جانب صداوسیما هیچ‌وقت تحقق پیدا نخواهد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی در این باره توضیح داد: وقتی یک سازمانی مانند رسانه ملی از صدر تا ذیل آن در اختیار یک جریان و تفکر سیاسی اصولگرا قرار دارد، چگونه می‎توان از آن انتظار بی‎طرفی و رعایت عدل و انصاف نسبت به همه کاندیداها و جریان‎های سیاسی داشت؟

وی در پایان افزود: متأسفانه صداوسیما مانند آسیاب بادی یا توربینی است که از گذشته تاکنون باد آن به سمت و به نفع جریان و کاندیداهای اصولگرا وزیده و باز هم خواهم وزید. همان طور که گفتم این سازمان در تصرف کامل طیف اصولگرایان قرار داشته و دارد، پس توقع و انتظار معجزه نداشته باشید.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*